Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Od lat mecze Górnika Zabrze i Legii Warszawa budzą emocje. Nie inaczej było w sobotę. Podczas meczu PKO Ekstraklasy pomiędzy tymi zespołami (Legia wygrała 0:1), w drugiej połowie obrońca Legii Rafał Augustyniak został ostro potraktowany przez rywala. W skutek rywalizacji Augustyniak stracił dwa zęby. Stało się to po raz drugi w jego karierze.

Po zakończeniu spotkania piłkarz dostał ofertę od jednego z zabrzańskich dentystów. Nie wiadomo czy piłkarz skorzystał z oferty.

Drugi raz w karierze

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło w wyniku uderzenia łokciem w twarz. Holender grający w barwach Górnika Anthony van den Hurk, tak zastawiał piłkę ciałem, że na jego łokieć „nadział się” obrońca Legii. Sędzia spotkania dopatrzył się w tym zagraniu przewinienia zawodnika Górnika i ukarał go żółtą kartką. W środowisku piłkarskim rozgorzała dyskusja, czy nie powinna to być kartka czerwona.
Okazuje się, że to już druga taka przygoda. Augustyniak wspomina, że grając w zespole Wigry Suwałki doszło do podobnego zdarzenia. Wtedy właśnie po raz pierwszy przeciwnik wyłamał mu górne jedynki.

Taki występ, że trzeba zbierać zęby z podłogi

Legia Warszawa na swym profilu w mediach społecznościowych poświęca tej sytuacji sporo miejsca. Pojawiają się wpisy raczej humorystyczne: „Do dentysty w Zabrzu nie chodzimy”, „Hładi dziś taki występ, że trzeba zbierać zęby z podłogi”; (Augustyniak – przyp. autora) znalazł jeden prosty sposób na piękny uśmiech…”.
Po jednym z tych postów pojawił się komentarz: „Halo, Legia Warszawa! To się da naprawić, zrobimy to free! Jakby co, to niech Rafał pisze do mnie. Pozdrawiam, dentysta”.

 

Dowiedz się więcej - Piłkarz Legii Warszawa stracił górne jedynki - gabinet stomatologiczny- Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019