Rozpoczynają się sprawy sądowe 116 lekarzy z całej Polski, którzy podczas epidemii COVID-19, mogli wpłynąć na zachowanie pacjentów zniechęcając ich do szczepień. O ewentualnej winie lekarzy i lekarzy dentystów będą decydować trzy okręgowe sądy lekarskie – w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Wnioski o ukaranie medyków, wystawione zostały przez Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności.

Z najnowszych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda wynika, że lekarze dentyści i inni pracownicy kliniczni gabinetów dentystycznych uniknęli zwiększonego ryzyka zakażenia chorobą COVID-19 podczas pandemii.

Wciąż pojawiają się nowe informacje dotyczące tak zwanych długotrwałych skutków zakażenia COVID-19. Coraz częściej słyszy się o „stomatologicznych” konsekwencjach przebytego zakażenia.

16 maja br. nastąpi przejście ze stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. - To nie jest zniesienie epidemii, tylko przełączenie czerwonego światła w sygnalizatorze, które świeciło się od 2 lat, na światło pomarańczowe, które pokazuje, że jest ryzyko i zagrożenie, ale sytuacja zmierza w dobrym kierunku i ocena sytuacji jest zdecydowanie lepsza - tłumaczył minister zdrowia, Adam Niedzielski.

koniec epidemiiKoniec epidemii w Polsce. Z różnych wypowiedzi Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że coraz bliżej jest zniesienie obostrzeń covidowych. Zapowiedział, że prawdopodobnie niedługo stan pandemii, zostanie zastąpiony stanem zagrożenia pandemicznego. A to niesie za sobą zmiany w przyjmowaniu pacjentów i koniecznośc opracowania nowych „lżejszych” procedur.

Więcej artykułów…