Leczenie ortodontyczne przezroczystymi nakładkami wymaga Wiedzy na temat diagnostyki oraz umiejętności selekcji pacjentów do leczenia. Oba te elementy wpływają na płynność w projektowaniu planu leczenia, jak i efektywność klinicznego prowadzenia pacjenta podczas terapii. To co dla jednych jest trudne, dla innych może być standardową procedurą.

Artykuł poświęcony jest diagnostyce zatrzymanych kłów górnych w szczególności diagnostyce obrazowej. Praca zawiera przegląd sposobów interpretowania obrazów radiologicznych, które pozwalają na ocenę położenia zatrzymanego zęba i rokowanie jego wprowadzenia do łuku podczas leczenia ortodontycznego. Uwzględniono ocenę zdjęć pantomograficznych, zębowych i zgryzowych oraz przekrojów CBCT.

Wrodzony brak zawiązków zębów to coraz częściej występująca nieprawidłowość. Agenezja jest wynikiem zaburzeń w początkowym etapie rozwoju zębów. Leczenie pacjentów z brakiem jednego lub większej liczby zawiązków zębowych zwykle wymaga kompleksowego i złożonego leczenia, zapewniającego optymalne rezultaty przez długi okres czasu.

W przypadku dostatecznej ilości zdrowej tkanki twardej i miękkiej, zabieg implantacji może zostać przeprowadzony bardzo delikatnie, z pominięciem mobilizacji płata śluzówkowo-okostnowego. Z przeprowadzonych wśród pacjentów sondaży wynika, że metoda ta uchodzi za prawie bezbolesną, zmniejszeniu ulega również ryzyko wystąpienia pozabiegowego stanu zapalnego. W poniższym artykule przedstawiono opisy przypadków oraz wyniki badań klinicznych.

3... 2... 1... Rozpoczynamy cykl artykułów edukacyjnych z leczenia nakładkami ortodontycznymi. Od czego zacząć? Co warto wiedzieć? Gdzie szukać? Co wybrać? Dr Agnieszka Czechumska poradzi, jak mądrze wdrożyć i prowadzić leczenie alignerami w swojej praktyce ogólnostomatologicznej. Na początek omówimy wszystkie istotne elementy tej alignerowej układanki

Więcej artykułów…

Spis treści - subskrypcja

loading...
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA