Aż 80 proc. Sprzedanych modeli toyoty c-hr, to samochody w wersji hybrydowej. Dlatego nowa wersja tej sportowo-terenowej Toyoty wzbudza duże zainteresowanie. Tym bardziej, że w samochodzie zainstalowano sporo nowych systemów.

Muskularna i dynamiczna linia nadwozia, bardzo praktyczne wnętrze i takiż sam bagażnik, ponadto prześwit niczym z samochodów terenowych– to najważniejsze cechy nowego modelu forda, czyli wracającej po 20 latach pumy.

Ford Mustang kojarzy się z dwudrzwiowym, spalinowym, sportowym samochodem typu coupe. Natomiast dopisek w nazwie „Mach-E”, to nazwa samochodu: elektrycznego, typu SUV, z czterodrzwiowym nadwoziem. Na upartego można pozostać jedynie przy określeniu coupe, bo faktycznie tył auta jest mocno ścięty.  

Przez kilka dni miałem okazję jeżdżenia wersją Estrema Alfy Romeo Stelvio. Ta specjalna wersja auta wyposażona jest w silnik benzynowy GME 2.0 o mocy 280 KM. Model Stelvio to auto typu SUV, zaskakująco duże i ładne.

Opel Mokka to kompaktowy crossover, skierowany do młodszych kierowców. Jego wygląd można określić jako młodzieżowy. Jest dynamiczny, świeży i kolorowy, po prostu ciekawy. Przyciąga wzrok na ulicy. Dla osób mniej ekstrawaganckich Opel przygotował innego crossovera – Crosslanda.  

Fot. VW

T-roc to kolejny z rodziny volkswagena samochód typu crossover. Rozmiarami przypomina VW Golfa, ale jest zdecydowanie wyżej zawieszony, przez co w ruchu miejskim jest wygodniejszy, a wjazd na krawężnik nie skutkuje koniecznością wizyty u mechanika.

Volkswagen ID.4 to elektryczny samochód osobowy, który nie ma swojego odpowiednika w wersji spalinowej. ID.4 jest kompaktowym SUV-em, który ma na celu zapewnienie pasażerom wygodnej i „ekologicznej” jazdy.

Fot. Piotr Szymański

Infiniti QX60 należy uznać za samochód niszowy. Skierowany jest na rynek amerykański, a do Europy do sprzedaży w sieci Infiniti trawiło zaledwie kilkaset sztuk, z czego ok. 50 do Polski. Jeśli myślisz o eleganckim, dużym samochodzie, który będzie się wyróżniał nawet wśród Audi Q7, czy BMW X7, to jest to dobry wybór. Tymbardziej, że auto kosztuje ok. 250 tys. zł.

Fot. Ford

Nowy focus, znów wysuwa się na pozycję najlepszego auta w segmencie samochodów kompaktowych. Tak było w zasadzie z każdą nową wersją Focusa. Wyprzedzała konkurencję o pół kroku.

Fot. Nissan

Nissan Juke zawsze wzbudzał emocje. Dla jednych jest autem pięknym, dla innych wręcz przeciwnie. Od roku w salonach Nissana dostępna jest nowa wersja Juka. Wciąż to nietuzinkowe auto, choć już tak nie szokuje, jak kilka lat temu.

Fot. Renualt

Renault Arkana. Renault postanowiło stworzyć terenowe auto typu coupe. Tego typu samochody do tej pory oferowały tylko luksusowe marki: BMW (model X6), Audi (Q8 i Q5), Mercedes (GLE Coupe, GLC Coupe) czy Porsche Cayenne Coupe.     

Fot. Ford

Ford Kuga. Od zeszłego roku w salonach Forda dostępna jest trzecia generacja modelu Kuga. Samochód stylizowany jest na auto terenowe, ale więcej w nim zacięcia sportowego niż terenowego.

Fot. Nissan

Nissan Leaf. Nissan od wielu lat sprzedaje samochody elektryczne. I nie chodzi o hybrydy, ale o w pełni elektryczne auta. Takim modelem, który doczekał się już nowej wersji jest Leaf.

Fot. Ford

Ford Fiesta to kultowy samochód. W sprzedaży znajduje się już 8. generacja tego auta. Poprzednia, była ceniona zarówno przez firmy jak i osoby indywidualne, głównie za dobre właściwości jezdne, nietuzinkowy wygląd i rozsądną cenę. Bardzo trudno jest poprawić ideał.

Peugeot e-208 to najmniejszy z elektrycznych Peugeotów dostępnych w salonach sprzedaży. Kosztuje 149 600 zł, a oferuje zasięg rzędu 250 km i prędkość maksymalną ok. 150 km/h.     

Fot. Toyota

Toyota Camry. Od kilku miesięcy w salonach dostępna jest zmodernizowana 8. generacja Camry. To co najbardziej cieszy to zdecydowanie nowe systemy multimedialne, których bardzo brakowało w poprzedniej wersji auta. I ten fantastyczny silnik.

Fot. Renault

Kadjar z napędem 4x4 zaskoczył mnie przede wszystkim ekonomią jazdy. Wybrałem się nim z Warszawy do Juraty, aby dograć szczegóły 14. Konferencji Naukowo-Szkoleniowej (na którą serdecznie zapraszamy w czerwcu 2020 r. – www.14konferencja.pl) i przejechałem w obie strony bez potrzeby tankowania.

Fot. Toyota

Najlepiej sprzedający się model w historii motoryzacji – powrócił, w nowej, 12. Już odsłonie. Ostatnio, zamiast Corolli, po drogach jeździł Auris, ale Japończycy konstruując nowy model zdecydowali się powrócić do historycznej nazwy.

Fot. Toyota

Auris to jeden z najchętniej kupowanych przez polaków samochodów w ostatnich latach. Jest wygodny, duży, a wersja hybrydowa, nawet dość ekonomiczna. Samochód idealny dla osób, które oczekują od auta jedynie taniego i niezawodnego narzędzia do przemieszczania się.

Fot. Toyota

Toyota Yaris. W połowie 2020 r. w salonach Toyoty pojawiła się czwarta generacja modelu Yaris.Tym razem zmiany są naprawdę duże. Auto ma mocniejszy układ napędowy, lepsze zawieszenie, jest oszczędniejsze i zdecydowanie ładniejsze.

Fot. VW

Volkswagen tiguan nie jest ani tanim, ani ładnym, ani najchętniej kupowanym samochodem klasy suv. Ale za to jest najlepszy. Gdy spojrzymy w jakiekolwiek porównania, to zawsze pierwsze miejsce zajmuje tiguan.

Nissan Juke HEV, to hybrydowa wersja podstawowego modelu – małego miejskiego crossovera o nietuzinkowym wyglądzie i przyjemnym prowadzeniu. Wersja hybrydowa jest droższa od klasycznej spalinowej o ok. 15 tys. zł, więc prawdopodobnie będzie chętniej kupowana niż „spalinówka”.

Mondeo to jeden z najpopularniejszych samochodów klasy średniej. Od nieco ponad roku w salonach jest dostępna jego najnowsza, czwarta generacja. To ładny, duży i co najważniejsze bezpieczny samochód.

Fot. Ford

Wydaje się, że s-max to jeden z lepszych, a niektórzy twierdzą, że najlepszy samochód w segmencie usportowionych dużych vanów. Produkowany jest od przeszło 10 lat, jednak jego najnowsza wersja dostępna jest od niespełna dwóch lat.

Fot. Ford

W europie od kilku lat sprzedawany jest „amerykański” model forda o nazwie Edge. Może nie cieszy się on szaloną popularnością, ale jego zalety na pewno dostrzegają, ci którzy preferują wygodną, wręcz komfortową jazdę w przestronnym samochodzie.

Fot. VW

Mówi się, że kierowca Golfa to nie określenie człowieka, ale stanu umysłu. Postanowiłem sprawdzić, jaki stan umysłu osiąga kierowca Golfa R, samochodu dysponującego 300-konnym silnikiem.

Fot. Nissan

Leaf to w pełni elektryczne auto. Czy to jest przyszłość motoryzacji? Zobaczymy, zdania jak zwykle są podzielone.

Fot. BMW

Nowa „piątka” BMW w wersji kombi, to auto nad wyraz bezpieczne, eleganckie i komfortowe. Mieliśmy okazje przetestować dla czytelników Nowego Gabinetu Stomatologicznego wersję kombi tego modelu.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA