Siatka Lista

Piękny uśmiech jest jednym z naszych najcenniejszych atrybutów, który przyciąga uwagę i dodaje pewności siebie. Jednym z najważniejszych elementów tego uśmiechu są zdrowe i estetyczne zęby. Na przestrzeni lat, medycyna stomatologiczna dokonała znaczących postępów, oferując pacjentom coraz bardziej innowacyjne i skuteczne rozwiązania w dziedzinie poprawy wyglądu uzębienia. Jednym z takich nowoczesnych zabiegów jest aplikacja licówek zębów.

Osteopatia jest dyscypliną, która zyskuje z roku na rok coraz większe znaczenie w codziennej pracy z pacjentem. Pozwala bowiem spojrzeć na człowieka w sposób kompleksowy, holistyczny. Dzięki temu pomoc jest skuteczna i efektywna, ukierunkowana na pomoc jednostce, bez ograniczana zainteresowania wyłącznie do określonego fragmentu dającego objawy. Czym jest osteopatia i fizjoterapia stomatologiczna?

Choroba odogniskowa. Nowotwory, cukrzyca, choroby serca – czym jest bolący ząb czy ukruszona plomba w konfrontacji z tymi „naprawdę” poważnymi dolegliwościami? Bagatelizujemy stan naszych zębów, uważając że to problem przede wszystkim estetyczny. To błąd!

Jednym z największych problemów związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka jest fakt, iż człowiek posiada tylko dwa komplety zębów. Te mleczne wypadają w okresie wczesnoszkolnym, zastępowane są przez zęby stałe, które nie mają naturalnej alternatywy. Co więc robić w sytuacji, gdy stały ząb ulegnie uszkodzeniu?

Leczenie kanałowe nazywa się inaczej leczeniem endodontycznym. Czasami to jedyny sposób na to, by uratować nasz zepsuty przez próchnicę ząb. A wyrywanie nie do końca jest metodą, z której każdy będzie chciał skorzystać. Powiedzmy sobie szczerze. Nasz uśmiech jest dla nas istotny, to w końcu nasza wizytówka. Wiele osób pragnie mieć piękne, równe uzębienie. Dlatego, pomimo tego, że leczenie kanałowe nie jest niczym przyjemnym, decydujemy się na ten ratunek.

Ty też popełniasz ten błąd i uważasz, że delikatny ból zęba to nic takiego, a regularne przeglądy stomatologiczne nie są nikomu potrzebne? Takie podejście może mieć bardzo złe skutki i skończyć się utratą zęba lub co gorsza kilku zębów, a co za tym idzie, wadami wymowy, problemami z układem pokarmowym, zapadaniem policzków i wieloma innymi. Uczulamy wszystkich, że regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym są niezbędne. I choć dentystów w Warszawie, na przykład na Ursynowie czy Mokotowie nie brakuje, dziś polecamy klinikę dentystyczną w Piasecznie.

Wybielanie zębów. Czy trzeba wydawać fortunę na specjalistyczne zabiegi w gabinetach stomatologicznych? Czy wystarczy kilka prostych sztuczek, aby nasze zęby były śnieżnobiałe? Przeczytaj i sprawdź, jaki sposoby proponujemy, aby mieć zawsze białe zęby.

Aż 92% z nas chciałoby rozjaśnić kolor zębów – tak wynika z badania „Polacy a wybielanie zębów”. Które metody domowego wybielania zębów preferujemy, jaki budżet jesteśmy w stanie na taki zabieg przeznaczyć i czy zwracamy uwagę na jego ewentualne skutki uboczne? Odpowiedzi na te pytania uzyskała marka Rapid White.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji często pytamy o jej możliwy przebieg i rezultaty. Także w kontekście wybielania zębów jest wiele kwestii, które wciąż nas interesują. Czy kobiety w ciąży mogą wybielać zęby? Czy powoduje to nadwrażliwość? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie
w poniższym tekście.

Popularność wybielania zębów wciąż rośnie. Jeśli Ty też jesteś zainteresowany wybielaniem, sprawdź dostępne metody i wybierz bezpieczny sposób na biały uśmiech.

Wybielanie zębów jest jedną z najbardziej popularnych procedur stomatologicznych. Gabinety kuszą nas obietnicami osiągnięcia niesamowitych efektów w krótkim czasie. Jaki sposób wybrać, żeby efekt białych zębów utrzymywał się przez długi czas?  

W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują ogromną wagę do swojego wyglądu. Liczy się nie tylko dobre ubranie, czy fryzura, ale również piękny, biały uśmiech. Popularne stało się wybielanie zębów w warunkach domowych ogólnodostępnymi produktami, jednak niewiele osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą samodzielne wybielanie zębów.

Amerykańska firma Viome Life Sciences wprowadziła na rynek test do wykonywania samodzielnie przez pacjenta w domu raka jamy ustnej i raka gardła. Jest on przeznaczony do pomiaru ekspresji genów mikrobiomu jamy ustnej i komórek w ślinie, służący do identyfikowania wczesnych biomarkerów raka jamy ustnej i gardła.

Podejmowanie z pacjentami i ich opiekunami rozmów na temat szczepień przeciwko odrze zaleca swoim członkom Brytyjskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej (British Society of Paediatric Dentistry; BSPD). Jest to związane ze wzrostem liczby przypadków odry w Wielkiej Brytanii.

6 na 10 dzieci w Polsce ma stan higieny jamy ustnej wymagający poprawy, dodatkowo 61 proc. jest diagnozowanych z aktywną próchnicą. I choć zdecydowana większość najmłodszych myje zęby dwa razy dziennie (71%), to jednak nieodpowiednia dieta psuje efekt. Aż 90% przebadanych przyznaje się do spożywania słodyczy, a 77% do picia napojów słodzonych i gazowanych. Takie są najważniejsze wyniki ankiet przeprowadzonych wśród ponad 700 dzieci w ramach wspólnej akcji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, enel-med i Septodont „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”.

Aż 84 proc. kobiet w wieku ponad 50 lat nie jest świadoma związku, jaki zachodzi pomiędzy menopauzą a zdrowiem jamy ustnej. Tak wynika z badania sieci klinik stomatologicznych Delta Dental, zatytułowanego „Raport na temat zdrowia jamy ustnej kobiet w starszym wieku oraz menopauzy: Przełamywanie stygmatyzacji”.

Polska Akademia Nauk wydała rekomendację dotyczące redukcji palenia papierosów i używania e-papierosów na lata 2023-2027. Rekomendowane jest ograniczenie palenia tytoniu.

Ruszyła kolejna edycja akcji edukacyjnej marki Glimbax. Za koncepcję i wdrożenie odpowiada agencja marketingu farmaceutycznego - NEKK. Pierwsze edycje kampanii były skierowane do profesjonalistów – ze szczególnym uwzględnieniem higienistów stomatologicznych. Nowa odsłona akcji będzie obejmowała także pacjentów i ma na celu nie tylko budowanie świadomości marki, ale także zwiększenie komfortu oczekiwania na usługę stomatologiczną.

Chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem i komfortem nawet pomimo dużych braków zębowych? Wybierz implanty stomatologiczne!

Implanty zębowe kojarzą się powszechnie ze sztucznymi zębami. Nie do końca jednak jest to prawdą. Bardziej precyzyjne byłoby wyjaśnienie, że implant stomatologiczny imituje naturalny korzeń zęba i pozwala na wykonanie estetycznej i funkcjonalnej odbudowy protetycznej - koron zębowych, mostów i pełnych protez. Co jeszcze warto wiedzieć o implantach zębów?

Kto z nas nie marzy o wspaniałym, hollywoodzkim uśmiechu? Białe i równe zęby ujmują lat, dodają pewności siebie i sprawiają, że lepiej czujemy się w swojej skórze. Implanty zębowe to alternatywa dla klasycznych rozwiązań protetycznych, dzięki której szybko można odzyskać piękny uśmiech. O tym, kto może skorzystać z implantów opowiada dr Michał Rancewicz z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, niezależnie od wieku i roli społecznej. Badania statystyczne pokazują, że to właśnie szczery uśmiech pozwala przełamać pierwsze lody i stworzyć pozytywne wrażenie. Oprócz zdrowych zębów, istotny jest także ich koloryt oraz samopoczucie pacjenta podczas codziennego funkcjonowania. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw nawet najbardziej wygórowanym potrzebom, ale także tym podstawowym, które przy wieloletnim zaniedbaniu uniemożliwiają poczucie spełnienia i radości. Nierzadko zły stan lub braki w uzębieniu oraz nieestetyczny kolor tworzą w kontaktach międzyludzkich barierę nie do przeskoczenia. Co w tym temacie oferuje nam współczesna stomatologia?

Tanie implanty stomatologiczne. Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej opłacalnych w Polsce, na tle innych krajów jest zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Ceny wstawienia implantów stomatologicznych wahają się od 3,9 tys. zł do 5,6 tys. zł. Nad Wisłą tego typu zabieg jest o nawet połowę bardziej opłacalny niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

Higiena implantów stomatologicznych. Aby odzyskać piękny biały uśmiech, nie wystarczy zdecydować się na wstawienie implantów zębowych. Bardzo ważna jest właściwa higiena czyli to, w jaki sposób będziemy dbać o nasze trzecie zęby.

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA

Uśmiech to naturalny sposób wyrażania radości oraz poczucia szczęścia. Jak co roku, w pierwszy piątek października obchodzimy jego święto. Według licznych badań, dzięki uśmiechaniu się można powiększyć grono znajomych, lepiej rozwijać swoją karierę, a nawet wydłużyć swoje życie! To właśnie uśmiech zdaje się sprawiać, że zaczynamy błyszczeć. Warto więc prawidłowo o niego zadbać. Już od wielu lat wspomaga nas w tym marka bezcukrowych gum do żucia Orbit®.

Bezpłatne konsultacje stomatologiczne dla osób niepełnosprawnych oferują lekarze dentyści z Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego UM we Wrocławiu we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich oraz Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.

Jama ustna bywa zaniedbywanym obszarem, tymczasem osoby 60+ powinny zwrócić szczególną uwagę na jej stan. Dlaczego? Pytamy o to lek. dent. Annę Bielecką-Szereszowiec, specjalistkę w dziedzinie stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej z Centrum Medycznego LUX MED Stomatologia.

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy.

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy.

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy.

Zaburzenia sensoryczne są dzisiaj niezwykle popularne i bardzo często diagnozowane wśród dzieci. Bardzo często również osoby dorosłe mają kłopoty sensoryczne, które najczęściej wynikają z problemów gromadzących się przez cały okres rozwoju i nigdy nie przepracowanych. Najwięcej słyszy się jednak o zaburzeniach sensorycznych właśnie u najmłodszych. Możemy tego rodzaju schorzeniom i wynikającym z nich problemów zapobiegać na bardzo wiele sposobów. Nie powinno przede wszystkim zabraknąć nam uważności na sposób wychowywania oraz rozwoju naszej pociechy.

Fot. materiały prasowe

Dzieci w gabinecie stomatologicznym

ADHD, czyli Zaburzenie Deficytu Uwagi z Hiperaktywnością, to zaburzenie neurologiczne, które wpływa na zdolność koncentracji, kontrolę impulsów i regulację zachowania. Mimo że ADHD występuje zarówno u chłopców, jak i dziewcząt, istnieją różnice w przejawianiu się tego zaburzenia u obu płci. Poniżej przybliżamy ten temat - wskazujemy na różnice w objawach oraz potencjalne formy leczenia dedykowane dla chłopców i dziewcząt.

Fot. materiały prasowe

Dzieci w gabinecie stomatologicznym

Mimo iż wielu osobom problemy endokrynologiczne kojarzą się przede wszystkim z dolegliwościami występującymi w starszym wieku (szczególnie z menopauzą), nie oznacza to, że nie mogą występować u dzieci i młodzieży. Wręcz przeciwnie, wiele osób już na wczesnych etapach rozwoju doświadcza problemów ze strony układu hormonalnego, co może wiązać się z przykrymi dolegliwościami. Kiedy zatem warto udać się z dzieckiem do endokrynologa?

Masaż to zabieg, który ma za zadanie odprężyć, przynieść relaks oraz ukojenie ciału i umysłowi. Istnieje wiele rodzajów masażu, a część z nich jest także w stanie zniwelować dolegliwości bólowe. Niezależnie jednak od wybranego zabiegu, ci, którzy pierwszy raz wybierają się na masaż, zastanawiają się, czy niezbędne jest przygotowanie do tego zabiegu. Co warto wiedzieć?

Dzieci potrzebują szczególnej opieki i troski, dlatego z myślą o nich i ich potrzebach powstała ortopedia dziecięca, specjalizacja medyczna zajmująca się zaburzeniami narządu ruchu specyficznymi dla osób małoletnich, których ciała wciążrosną i się rozwijają. Ortopedia dziecięca skupia się głównie na leczeniu wrodzonych i nabytych schorzeń dotykających układu kostno-stawowego, ale obejmuje także profilaktykę, dlatego wizyty u ortopedy dziecięcego są obowiązkowe.

Zmiana swojego wyglądu, dostosowanie ciała w taki sposób, by podobać się sobie jeszcze bardziej czy też usunięcie pewnych wrodzonych defektów - to tylko niektóre z powodów, dla których decydujemy się na wykonanie rozmaitych operacji plastycznych. Dzisiaj również tego rodzaju operacje są znacznie bardziej dostępne, stosunkowo tanie, a także oczywiście o wiele bezpieczniejsze. Są również takie sytuacje, w których lekarze stanowczo zalecają ich wykonanie.

Uzależnienie od papierosów to powszechny i poważny problem, z którym niełatwo sobie poradzić. Nie jest to jednak niemożliwe. Rzucenie palenia spowoduje wiele pozytywnych zmian nie tylko w Twoim organizmie i zdrowiu, ale również otoczeniu. Uchroni Cię również przed groźnymi konsekwencjami nałogowego palenia, a nawet przedwczesną śmiercią!  

Wciąż głośno jest o pogarszającej się sytuacji stomatologii w Anglii. Na najniższym od ponad dziesięciu lat poziomie jest liczba lekarzy dentystów pracujących na podstawie kontraktu Narodowej Służby Zdrowia (NHS). Tak wynika z oficjalnych danych Brytyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego (BDA), co wskazuje że kryzys w lecznictwie stomatologicznym w Anglii pogłębia się.

Jak dawniej leczono zęby? Tego będzie można się dowiedzieć już 13 maja br. podczas kolejnej Nocy Muzeów. W stolicy swój projekt zaprezentuje Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z historią stomatologii będzie można się zapoznać w Muzeum Historii Medycyny WUM przy ulicy Żwirki i Wigury 63.