Siatka Lista

Osteopatia jest dyscypliną, która zyskuje z roku na rok coraz większe znaczenie w codziennej pracy z pacjentem. Pozwala bowiem spojrzeć na człowieka w sposób kompleksowy, holistyczny. Dzięki temu pomoc jest skuteczna i efektywna, ukierunkowana na pomoc jednostce, bez ograniczana zainteresowania wyłącznie do określonego fragmentu dającego objawy. Czym jest osteopatia i fizjoterapia stomatologiczna?

Choroba odogniskowa. Nowotwory, cukrzyca, choroby serca – czym jest bolący ząb czy ukruszona plomba w konfrontacji z tymi „naprawdę” poważnymi dolegliwościami? Bagatelizujemy stan naszych zębów, uważając że to problem przede wszystkim estetyczny. To błąd!

Jednym z największych problemów związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka jest fakt, iż człowiek posiada tylko dwa komplety zębów. Te mleczne wypadają w okresie wczesnoszkolnym, zastępowane są przez zęby stałe, które nie mają naturalnej alternatywy. Co więc robić w sytuacji, gdy stały ząb ulegnie uszkodzeniu?

Leczenie kanałowe nazywa się inaczej leczeniem endodontycznym. Czasami to jedyny sposób na to, by uratować nasz zepsuty przez próchnicę ząb. A wyrywanie nie do końca jest metodą, z której każdy będzie chciał skorzystać. Powiedzmy sobie szczerze. Nasz uśmiech jest dla nas istotny, to w końcu nasza wizytówka. Wiele osób pragnie mieć piękne, równe uzębienie. Dlatego, pomimo tego, że leczenie kanałowe nie jest niczym przyjemnym, decydujemy się na ten ratunek.

Ty też popełniasz ten błąd i uważasz, że delikatny ból zęba to nic takiego, a regularne przeglądy stomatologiczne nie są nikomu potrzebne? Takie podejście może mieć bardzo złe skutki i skończyć się utratą zęba lub co gorsza kilku zębów, a co za tym idzie, wadami wymowy, problemami z układem pokarmowym, zapadaniem policzków i wieloma innymi. Uczulamy wszystkich, że regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym są niezbędne. I choć dentystów w Warszawie, na przykład na Ursynowie czy Mokotowie nie brakuje, dziś polecamy klinikę dentystyczną w Piasecznie.

Leczenie kanałowe zawsze wiąże się z ryzykiem powikłań. W takim wypadku często konieczna jest resekcja zęba.

Wybielanie zębów. Czy trzeba wydawać fortunę na specjalistyczne zabiegi w gabinetach stomatologicznych? Czy wystarczy kilka prostych sztuczek, aby nasze zęby były śnieżnobiałe? Przeczytaj i sprawdź, jaki sposoby proponujemy, aby mieć zawsze białe zęby.

Aż 92% z nas chciałoby rozjaśnić kolor zębów – tak wynika z badania „Polacy a wybielanie zębów”. Które metody domowego wybielania zębów preferujemy, jaki budżet jesteśmy w stanie na taki zabieg przeznaczyć i czy zwracamy uwagę na jego ewentualne skutki uboczne? Odpowiedzi na te pytania uzyskała marka Rapid White.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji często pytamy o jej możliwy przebieg i rezultaty. Także w kontekście wybielania zębów jest wiele kwestii, które wciąż nas interesują. Czy kobiety w ciąży mogą wybielać zęby? Czy powoduje to nadwrażliwość? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie
w poniższym tekście.

Popularność wybielania zębów wciąż rośnie. Jeśli Ty też jesteś zainteresowany wybielaniem, sprawdź dostępne metody i wybierz bezpieczny sposób na biały uśmiech.

Wybielanie zębów jest jedną z najbardziej popularnych procedur stomatologicznych. Gabinety kuszą nas obietnicami osiągnięcia niesamowitych efektów w krótkim czasie. Jaki sposób wybrać, żeby efekt białych zębów utrzymywał się przez długi czas?  

W dzisiejszych czasach ludzie przywiązują ogromną wagę do swojego wyglądu. Liczy się nie tylko dobre ubranie, czy fryzura, ale również piękny, biały uśmiech. Popularne stało się wybielanie zębów w warunkach domowych ogólnodostępnymi produktami, jednak niewiele osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje niesie za sobą samodzielne wybielanie zębów.

Ruszyła kolejna edycja akcji edukacyjnej marki Glimbax. Za koncepcję i wdrożenie odpowiada agencja marketingu farmaceutycznego - NEKK. Pierwsze edycje kampanii były skierowane do profesjonalistów – ze szczególnym uwzględnieniem higienistów stomatologicznych. Nowa odsłona akcji będzie obejmowała także pacjentów i ma na celu nie tylko budowanie świadomości marki, ale także zwiększenie komfortu oczekiwania na usługę stomatologiczną.

Protezy zębowe są wskazane dla osób, które utraciły swoje naturalne uzębienie. Wyróżnia się te noszone na stałe oraz wyjmowane. Protezy poprawiają w znacznym stopniu komfort życia, gdyż umożliwiają bezproblemowe spożywanie ulubionych potraw. Aby jednak mogły długo bezawaryjnie działać, niezbędna jest właściwa ich pielęgnacja. W tym artykule poruszony zostanie temat, jak prawidłowo dbać o protezę zębową.

Sedacja wziewna. Dzięki sedacji wziewnej i narkozie możliwe jest przeprowadzenie nawet rozbudowanego leczenia stomatologicznego bez bólu i stresu. Takie możliwości daje centrum stomatologii enel-med Zacisze. Czym się różnią te rodzaje znieczulenia?

Pasty profilaktyczne. Zwiększa się zainteresowanie pastami profilaktycznymi, wynika to zarówno z coraz częściej występującej próchnicy i chorób przyzębia, jak również z pandemii i ograniczonego przez jakiś czas dostępu do lekarza dentysty.

Pasty do szczoteczek sonicznych. Wybranie odpowiedniej szczoteczki do czyszczenia zębów i utrzymania higieny jamy ustnej, to jedynie połowa sukcesu. Równie istotny jest dobór pasty do zębów, która będzie spełniała określone potrzeby. Jaką zatem pastę warto kupić, jeśli na co dzień stosujemy szczoteczkę soniczną? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Aparat lingwalny. Ortodoncja, podobnie jak wszystkie inne dziedziny medycyny, wciąż się rozwija. Prowadzi to do powstania nowoczesnych rozwiązań, które podnoszą komfort pacjentów w czasie leczenia ortodontycznego. Jednym z takich rozwiązań jest aparat lingwalny. Czym się on wyróżnia i jakie wady zgryzu można korygować za jego pomocą?

Chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem i komfortem nawet pomimo dużych braków zębowych? Wybierz implanty stomatologiczne!

Implanty zębowe kojarzą się powszechnie ze sztucznymi zębami. Nie do końca jednak jest to prawdą. Bardziej precyzyjne byłoby wyjaśnienie, że implant stomatologiczny imituje naturalny korzeń zęba i pozwala na wykonanie estetycznej i funkcjonalnej odbudowy protetycznej - koron zębowych, mostów i pełnych protez. Co jeszcze warto wiedzieć o implantach zębów?

Kto z nas nie marzy o wspaniałym, hollywoodzkim uśmiechu? Białe i równe zęby ujmują lat, dodają pewności siebie i sprawiają, że lepiej czujemy się w swojej skórze. Implanty zębowe to alternatywa dla klasycznych rozwiązań protetycznych, dzięki której szybko można odzyskać piękny uśmiech. O tym, kto może skorzystać z implantów opowiada dr Michał Rancewicz z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, niezależnie od wieku i roli społecznej. Badania statystyczne pokazują, że to właśnie szczery uśmiech pozwala przełamać pierwsze lody i stworzyć pozytywne wrażenie. Oprócz zdrowych zębów, istotny jest także ich koloryt oraz samopoczucie pacjenta podczas codziennego funkcjonowania. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw nawet najbardziej wygórowanym potrzebom, ale także tym podstawowym, które przy wieloletnim zaniedbaniu uniemożliwiają poczucie spełnienia i radości. Nierzadko zły stan lub braki w uzębieniu oraz nieestetyczny kolor tworzą w kontaktach międzyludzkich barierę nie do przeskoczenia. Co w tym temacie oferuje nam współczesna stomatologia?

Tanie implanty stomatologiczne. Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej opłacalnych w Polsce, na tle innych krajów jest zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Ceny wstawienia implantów stomatologicznych wahają się od 3,9 tys. zł do 5,6 tys. zł. Nad Wisłą tego typu zabieg jest o nawet połowę bardziej opłacalny niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

Higiena implantów stomatologicznych. Aby odzyskać piękny biały uśmiech, nie wystarczy zdecydować się na wstawienie implantów zębowych. Bardzo ważna jest właściwa higiena czyli to, w jaki sposób będziemy dbać o nasze trzecie zęby.

nakladki na zeby zdjecie dodatkowe 2 min

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA

Jama ustna bywa zaniedbywanym obszarem, tymczasem osoby 60+ powinny zwrócić szczególną uwagę na jej stan. Dlaczego? Pytamy o to lek. dent. Annę Bielecką-Szereszowiec, specjalistkę w dziedzinie stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej z Centrum Medycznego LUX MED Stomatologia.

Polakom jest nie do śmiechu i to nie z powodu braku poczucia humoru. Przyczyna jest znacznie bardziej prozaiczna - rozległe ubytki w jamie ustnej.

Jeśli wybieramy się do lekarza specjalisty, chcemy mieć pewność, że trafimy do kogoś, kto ma odpowiednie kompetencje do wykonywania zawodu, jest empatyczny i zaangażowany. Jak wybrać profesjonalny gabinet stomatologiczny, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy.

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy.

W ubiegłym roku w samych Stanach Zjednoczonych wartość sprzedaży pasty do zębów wyniosła około 3,058 mld. dol., plasując się na 8. pozycji w rankingu najczęściej kupowanych produktów leczniczych i pielęgnacyjnych, tuż po witaminach, mydle, środkach na przeziębienie, lekach przeciwbólowych, produktach na odchudzanie, chroniących skórę i lekach na przewód pokarmowy.

Fot. materiały prasowe

Dzieci w gabinecie stomatologicznym

Mimo iż wielu osobom problemy endokrynologiczne kojarzą się przede wszystkim z dolegliwościami występującymi w starszym wieku (szczególnie z menopauzą), nie oznacza to, że nie mogą występować u dzieci i młodzieży. Wręcz przeciwnie, wiele osób już na wczesnych etapach rozwoju doświadcza problemów ze strony układu hormonalnego, co może wiązać się z przykrymi dolegliwościami. Kiedy zatem warto udać się z dzieckiem do endokrynologa?

Wady zgryzu są jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych jamy ustnej, tuż obok próchnicy i chorób przyzębia [1]. Polacy nie są tutaj wyjątkiem, szczególnie jeśli mowa o zdrowiu jamy ustnej u najmłodszych – ponad 60 proc. polskich dzieci i nastolatków w wieku 11-18 lat doświadcza problemów ze zgryzem [2]. Wady zgryzu nie są natomiast jedynie estetyczną kwestią, a mogą powodować inne problemy zdrowotne związane np. prawidłowym oddychaniem, trawieniem, wymową i ogólną jakością życia [3]. Jednak można temu zaradzić, podejmując leczenie odpowiednio wcześnie – kluczowa jest rola i szybkie działanie rodziców.

Sedacja wziewna. Czy wiesz, że nawet 90% dzieci w wieku przedszkolnym ma próchnicę zębów? Co więcej, okazuje się, że połowa z nich nigdy nie była jeszcze u stomatologa. Dane te są niezwykle niepokojące w obliczu powszechności chorób zębów już w życiu dorosłym. Świadomość Polaków w zakresie regularnych badań w gabinecie stomatologicznych wciąż jest niewielka.

Rentgen to potoczna nazwa badania RTG, które prawdopodobnie większość z nas miała w swoim życiu – przynajmniej raz – wykonywane. Wynikiem badania aparatem RTG są tzw. zdjęcia rentgenowskie, które pozwalają zajrzeć w głąb naszego organizmu i mają ogromnie szeroki wachlarz zastosowań. Są one niesamowicie przydatne w pracy ortopedów i chirurgów. Wykorzystują je stomatolodzy, ale nie tylko. Jeśli jesteście ciekawi w jakich branżach medycyny wykorzystuje się badanie aparatem RTG, a także dlaczego jest ono jedną z najczęściej stosowanych form diagnostyki obrazowej, koniecznie zostańcie z nami do końca. Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Część młodych mam nie wyobraża sobie, aby karmić malucha w inny sposób, niż piersią. Istnieje jednak grupa tych, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą dostarczać dziecku pożywienie w tej formie i podają mu mleko w proszku zwane modyfikowanym. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, dlatego też wybór tego odpowiedniego może sprawiać trudność. W tym artykule podpowiemy, jakie mleko modyfikowane dla dziecka wybrać.

Zdrowie latem. W miesiącach, kiedy jesteśmy najbardziej podatni na infekcje, pamiętamy o tym, że trzeba o siebie zadbać. Jednak i latem warto zadbać o swoje zdrowie, bo choć rzadziej łapią nas przeziębienia, istnieją inne zagrożenia. Jak dbać o zdrowie latem?

Gabinet zabiegowy to specjalnie wyposażone miejsce w placówce medycznej, gdzie znajduje się sprzęt do leczenia i profilaktyki chorób. Usługi medyczne świadczy tu specjalnie przeszkolony personel – pielęgniarka zabiegowa lub pielęgniarz.

Staw łokciowy, podobnie jak wszystkie stawy w ludzkim ciele, narażony jest na typowe urazy, które prowadzić mogą do nieprzyjemnego i uciążliwego bólu. Najczęstszymi przyczynami bólów łokcia są urazy, do których zaliczamy złamania, zwichnięcia i zapalenia. Wyróżniamy dwa najczęstsze typy uszkodzeń łokcia, które potocznie są nazywane „łokciem tenisisty” oraz „łokciem golfisty”. Co powoduje powstawanie tych urazów i czy ortopeda jest lekarzem, którego powinniśmy niezwłocznie odwiedzić, gdy poczujemy niewielki ból?

O zawrót głowy może przyprawić wybór kosmetyków przeznaczonych do makijażu. Profesjonalni wizażyści wykorzystują do malowania swoich klientów wiele różnego rodzaju produktów, dzięki czemu uzyskują pożądany efekt i są w stanie zamaskować wszelkie niedoskonałości cery. Poza jakością kosmetyków kluczem do sukcesu jest prawidłowa kolejność ich nakładania.