Uśmiech stanowi niezwykle istotny element naszej prezencji społecznej. Zdrowe zęby nie tylko wpływają pozytywnie na naszą pewność siebie, ale także umożliwiają tworzenie korzystnego pierwszego wrażenia w kontaktach interpersonalnych. W związku z tym ich uszkodzenie lub utrata może znacząco obniżyć nasze samopoczucie. Na szczęście, dzisiejsza stomatologia oferuje szeroki zakres rozwiązań, pozwalających cieszyć się pięknym wyglądem naszej jamy ustnej.

Implant zęba jest dziś standardem w stomatologii. Zastosowanie kompleksowego leczenia implantologicznego pozwala na uzyskanie trwałego rezultatu — doskonałego efektu wizualnego przy pełnej funkcjonalności jamy ustnej, odporności na czynniki zewnętrzne i uniknięcia deformacji kości. Dowiedz się, jak wybrać implanty zębowe i jakie są możliwości stomatologii w tym zakresie.

Implanty zębowe kojarzą się powszechnie ze sztucznymi zębami. Nie do końca jednak jest to prawdą. Bardziej precyzyjne byłoby wyjaśnienie, że implant stomatologiczny imituje naturalny korzeń zęba i pozwala na wykonanie estetycznej i funkcjonalnej odbudowy protetycznej - koron zębowych, mostów i pełnych protez. Co jeszcze warto wiedzieć o implantach zębów?

Kto z nas nie marzy o wspaniałym, hollywoodzkim uśmiechu? Białe i równe zęby ujmują lat, dodają pewności siebie i sprawiają, że lepiej czujemy się w swojej skórze. Implanty zębowe to alternatywa dla klasycznych rozwiązań protetycznych, dzięki której szybko można odzyskać piękny uśmiech. O tym, kto może skorzystać z implantów opowiada dr Michał Rancewicz z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka, niezależnie od wieku i roli społecznej. Badania statystyczne pokazują, że to właśnie szczery uśmiech pozwala przełamać pierwsze lody i stworzyć pozytywne wrażenie. Oprócz zdrowych zębów, istotny jest także ich koloryt oraz samopoczucie pacjenta podczas codziennego funkcjonowania. Stomatologia estetyczna wychodzi na przeciw nawet najbardziej wygórowanym potrzebom, ale także tym podstawowym, które przy wieloletnim zaniedbaniu uniemożliwiają poczucie spełnienia i radości. Nierzadko zły stan lub braki w uzębieniu oraz nieestetyczny kolor tworzą w kontaktach międzyludzkich barierę nie do przeskoczenia. Co w tym temacie oferuje nam współczesna stomatologia?

Tanie implanty stomatologiczne. Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej opłacalnych w Polsce, na tle innych krajów jest zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Ceny wstawienia implantów stomatologicznych wahają się od 3,9 tys. zł do 5,6 tys. zł. Nad Wisłą tego typu zabieg jest o nawet połowę bardziej opłacalny niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.

nowygabinet.pl - portal lekarzy dentystówLicówki to co raz bardziej popularna metoda na eliminację wszystkich niedoskonałości estetycznych zębów. Kiedy możemy je stosować, i co powinniśmy o nich wiedzieć zanim zdecydujemy się nowy, olśniewający uśmiech?

Można już mieć zęby na kredyt i protezy na raty 0%, teraz przyszła pora na uśmiech z gwarancją. W Polsce przybywa gabinetów stomatologicznych, udzielających pacjentom gwarancji na leczenie. Tego typu dokumentem obejmowane są zarówno kosztowne zabiegi rekonstrukcji uśmiechu na implantach, jak również proste zabiegi np. wypełnienia ubytków. Najczęściej dentyści udzielają gwarancji na okres od 1 do 2 lat. Zdarzają się także się gwarancje dożywotnie np. na kosztowne leczenie implantologiczne. Te ostatnie dają możliwość serwisowania implantów na całym świecie. Korzystają na tym obie strony, są jednak warunki. Zaniedbując higienę jamy ustnej, można stracić prawo do gwarancji.

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA