Ból zęba to powszechna dolegliwość, która jest sygnałem, że w jamie ustnej dzieje się coś niedobrego. Chociaż zwykle kojarzy się on z niewłaściwą higieną, może dotknąć także osoby regularnie dbające o zdrowy uśmiech. Jakie są potencjalne przyczyny bólu zęba? Które objawy wymagają szybkiej konsultacji z dentystą i w jaki sposób złagodzić ból zęba w oczekiwaniu na wizytę u stomatologa?

Choroby zębów skutkują zarówno utratą estetyki uśmiechu i bólem, jak i pogorszeniem zdrowia całego organizmu. Zła kondycja uzębienia może bowiem prowadzić do bólów głowy czy problemów z trawieniem. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na kwalifikacje, doświadczenie i opinie na temat dentysty chirurga odpowiedzialnego za zabieg w obrębie jamy ustnej. Jak jednak wybrać najlepszego specjalistę? Oto kilka wskazówek, które pomogą we właściwym wyborze!

Stomatologia zachowawcza nazywana jest również stomatologią ogólną. W jej zakresie dentysta wykonuje wszystkie najważniejsze zabiegi związane z prawidłową higieną jamy ustnej. To nie tylko profilaktyka próchnicy zębów czy leczenie ubytków, ale również wzmocnienie ogólnej struktury zębów i uodpornienie szkliwa na szkodliwe działanie bakterii i drobnoustrojów. Wobec tego oczywiste wydaje się, że pacjentami stomatologa nie zostają wyłącznie te osoby, u których występują dolegliwości bólowe. Są one bowiem zwykle zwiastunem zaawansowanych zmian chorobowych w obrębie uzębienia. Wówczas nie zawsze działania zachowawcze są możliwe do zastosowania. Leczenie zębów skrajnie zniszczonych może bowiem wymagać ich chirurgicznej ekstrakcji.

Piękny uśmiech jest jednym z naszych najcenniejszych atrybutów, który przyciąga uwagę i dodaje pewności siebie. Jednym z najważniejszych elementów tego uśmiechu są zdrowe i estetyczne zęby. Na przestrzeni lat, medycyna stomatologiczna dokonała znaczących postępów, oferując pacjentom coraz bardziej innowacyjne i skuteczne rozwiązania w dziedzinie poprawy wyglądu uzębienia. Jednym z takich nowoczesnych zabiegów jest aplikacja licówek zębów.

Osteopatia jest dyscypliną, która zyskuje z roku na rok coraz większe znaczenie w codziennej pracy z pacjentem. Pozwala bowiem spojrzeć na człowieka w sposób kompleksowy, holistyczny. Dzięki temu pomoc jest skuteczna i efektywna, ukierunkowana na pomoc jednostce, bez ograniczana zainteresowania wyłącznie do określonego fragmentu dającego objawy. Czym jest osteopatia i fizjoterapia stomatologiczna?

Choroba odogniskowa. Nowotwory, cukrzyca, choroby serca – czym jest bolący ząb czy ukruszona plomba w konfrontacji z tymi „naprawdę” poważnymi dolegliwościami? Bagatelizujemy stan naszych zębów, uważając że to problem przede wszystkim estetyczny. To błąd!

Jednym z największych problemów związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka jest fakt, iż człowiek posiada tylko dwa komplety zębów. Te mleczne wypadają w okresie wczesnoszkolnym, zastępowane są przez zęby stałe, które nie mają naturalnej alternatywy. Co więc robić w sytuacji, gdy stały ząb ulegnie uszkodzeniu?

Leczenie kanałowe nazywa się inaczej leczeniem endodontycznym. Czasami to jedyny sposób na to, by uratować nasz zepsuty przez próchnicę ząb. A wyrywanie nie do końca jest metodą, z której każdy będzie chciał skorzystać. Powiedzmy sobie szczerze. Nasz uśmiech jest dla nas istotny, to w końcu nasza wizytówka. Wiele osób pragnie mieć piękne, równe uzębienie. Dlatego, pomimo tego, że leczenie kanałowe nie jest niczym przyjemnym, decydujemy się na ten ratunek.

Ty też popełniasz ten błąd i uważasz, że delikatny ból zęba to nic takiego, a regularne przeglądy stomatologiczne nie są nikomu potrzebne? Takie podejście może mieć bardzo złe skutki i skończyć się utratą zęba lub co gorsza kilku zębów, a co za tym idzie, wadami wymowy, problemami z układem pokarmowym, zapadaniem policzków i wieloma innymi. Uczulamy wszystkich, że regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym są niezbędne. I choć dentystów w Warszawie, na przykład na Ursynowie czy Mokotowie nie brakuje, dziś polecamy klinikę dentystyczną w Piasecznie.

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA