Osteopatia jest dyscypliną, która zyskuje z roku na rok coraz większe znaczenie w codziennej pracy z pacjentem. Pozwala bowiem spojrzeć na człowieka w sposób kompleksowy, holistyczny. Dzięki temu pomoc jest skuteczna i efektywna, ukierunkowana na pomoc jednostce, bez ograniczana zainteresowania wyłącznie do określonego fragmentu dającego objawy. Czym jest osteopatia i fizjoterapia stomatologiczna?

Choroba odogniskowa. Nowotwory, cukrzyca, choroby serca – czym jest bolący ząb czy ukruszona plomba w konfrontacji z tymi „naprawdę” poważnymi dolegliwościami? Bagatelizujemy stan naszych zębów, uważając że to problem przede wszystkim estetyczny. To błąd!

Jednym z największych problemów związanych z funkcjonowaniem organizmu człowieka jest fakt, iż człowiek posiada tylko dwa komplety zębów. Te mleczne wypadają w okresie wczesnoszkolnym, zastępowane są przez zęby stałe, które nie mają naturalnej alternatywy. Co więc robić w sytuacji, gdy stały ząb ulegnie uszkodzeniu?

Leczenie kanałowe nazywa się inaczej leczeniem endodontycznym. Czasami to jedyny sposób na to, by uratować nasz zepsuty przez próchnicę ząb. A wyrywanie nie do końca jest metodą, z której każdy będzie chciał skorzystać. Powiedzmy sobie szczerze. Nasz uśmiech jest dla nas istotny, to w końcu nasza wizytówka. Wiele osób pragnie mieć piękne, równe uzębienie. Dlatego, pomimo tego, że leczenie kanałowe nie jest niczym przyjemnym, decydujemy się na ten ratunek.

Ty też popełniasz ten błąd i uważasz, że delikatny ból zęba to nic takiego, a regularne przeglądy stomatologiczne nie są nikomu potrzebne? Takie podejście może mieć bardzo złe skutki i skończyć się utratą zęba lub co gorsza kilku zębów, a co za tym idzie, wadami wymowy, problemami z układem pokarmowym, zapadaniem policzków i wieloma innymi. Uczulamy wszystkich, że regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym są niezbędne. I choć dentystów w Warszawie, na przykład na Ursynowie czy Mokotowie nie brakuje, dziś polecamy klinikę dentystyczną w Piasecznie.

Dziąsła krwawią, a Ty nie wiesz co robić? Próbowałeś już wszystkiego, ale  problem wciąż powraca? Niestety regularna higiena obejmująca tylko mechaniczne oczyszczanie zębów jest niewystarczająca (4). Zlokalizuj przyczynę i raz na zawsze, pozbądź się tego wstydliwego problemu!

 

Nieprawidłowy zgryz to problem, który dotyka zdecydowaną większość Polaków. Z badań wynika, że leczeniu ortodontycznemu powinno poddać się 60 proc. pacjentów stomatologicznych. Nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić bowiem do poważnych komplikacji zdrowotnych, m.in. zaburzeń mowy, łamania zębów, problemów gastrycznych oraz bólów kręgosłupa. Większość pacjentów zgłasza się jednak do lekarza dopiero, gdy wada zgryzu staje się dla nich problemem estetycznym.

Ból w jamie ustnej minMyśląc o zdrowej jamie ustnej w pierwszej kolejności myślimy o śnieżnobiałym uśmiechu, który dodaje nam pewności siebie i jest oznaką witalności i dobrego samopoczucia. Nie wiemy jednak, że zdrowe dziąsła, zęby i błona śluzowa to wyznacznik stanu całego organizmu. To właśnie tutaj, w jamie ustnej, ma swój początek wiele chorób niezakaźnych, takich jak np. cukrzyca czy nowotwory. Jakie są więc najczęstsze schorzenia jamy ustnej, których nie wolno nam ignorować?

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówGdyby lekarze pierwszego kontaktu częściej zlecali swoim pacjentom badania diagnostyczne, częściej wykrywano by u nich choroby przewlekłe na początkowym etapie. Pozwoliłoby to na wcześniejsze leczenie, a tym samym - w wielu przypadkach - na uniknięcie kosztownych i skomplikowanych badań koniecznych w późniejszych stadiach chorób - podkreślali uczestnicy konferencji pt. "Jak medycyna laboratoryjna może istotnie zmniejszyć koszty leczenia w Polsce w perspektywie kilku lat”, która odbyła się w środę w Warszawie.

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA