Ruszyła kolejna edycja akcji edukacyjnej marki Glimbax. Za koncepcję i wdrożenie odpowiada agencja marketingu farmaceutycznego - NEKK. Pierwsze edycje kampanii były skierowane do profesjonalistów – ze szczególnym uwzględnieniem higienistów stomatologicznych. Nowa odsłona akcji będzie obejmowała także pacjentów i ma na celu nie tylko budowanie świadomości marki, ale także zwiększenie komfortu oczekiwania na usługę stomatologiczną.

Protezy zębowe są wskazane dla osób, które utraciły swoje naturalne uzębienie. Wyróżnia się te noszone na stałe oraz wyjmowane. Protezy poprawiają w znacznym stopniu komfort życia, gdyż umożliwiają bezproblemowe spożywanie ulubionych potraw. Aby jednak mogły długo bezawaryjnie działać, niezbędna jest właściwa ich pielęgnacja. W tym artykule poruszony zostanie temat, jak prawidłowo dbać o protezę zębową.

Pasty profilaktyczne. Zwiększa się zainteresowanie pastami profilaktycznymi, wynika to zarówno z coraz częściej występującej próchnicy i chorób przyzębia, jak również z pandemii i ograniczonego przez jakiś czas dostępu do lekarza dentysty.

Pasty do szczoteczek sonicznych. Wybranie odpowiedniej szczoteczki do czyszczenia zębów i utrzymania higieny jamy ustnej, to jedynie połowa sukcesu. Równie istotny jest dobór pasty do zębów, która będzie spełniała określone potrzeby. Jaką zatem pastę warto kupić, jeśli na co dzień stosujemy szczoteczkę soniczną? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

zdrowe zębyZdrowe zęby. O zdrowie naszych zębów zwykle zaczynamy dbać dopiero w momencie, gdy zaczyna się z nimi dziać coś złego. Jest to ostatni wydatek na jaki mamy ochotę i zawsze wynajdujemy inne potrzebne nam rzeczy – jest to niezbyt rozsądne podejście, które może potem kosztować nas dużo pieniędzy, które wydamy na niezbędne leczenie. Moment, w którym pojawiają się dolegliwości bólowe oznacza już, że doszło do utworzenia się stanu zapalnego lub w zębie pojawił się ubytek – a to wiąże się z mało przyjemnym zabiegiem, którego każdy wolałby uniknąć.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówEksperci z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej uważają, że ojcowie mogą znakomicie realizować się w roli strażników pięknego uśmiechu i zdrowia jamy ustnej członków własnej rodziniy.

dental 2450766 1280 minNajczęstszym sposobem dbania o higienę jamy ustnej jest oczywiście codzienne szczotkowanie, najlepiej po każdym zjedzonym posiłku, tak aby oczyścić przestrzenie między zębami. Od czasu do czasu wiele osób stosuje także specjalną nić dentystyczną lub płyny do płukania. Słysząc jednak o gumach do żucia od razu większości z nas kojarzą się one negatywnie i niesprzyjająco zdrowym zębom. Nic bardziej mylnego! Z myślą o osobach, które chcą pogodzić przyjemne z pożytecznym i dbać bardziej o zdrowie w jamie ustnej stworzono specjalistyczne gumy z ksylitolem. Jak działają i jaka jest ich skuteczność? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA