Implanty
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Uśmiech stanowi niezwykle istotny element naszej prezencji społecznej. Zdrowe zęby nie tylko wpływają pozytywnie na naszą pewność siebie, ale także umożliwiają tworzenie korzystnego pierwszego wrażenia w kontaktach interpersonalnych. W związku z tym ich uszkodzenie lub utrata może znacząco obniżyć nasze samopoczucie. Na szczęście, dzisiejsza stomatologia oferuje szeroki zakres rozwiązań, pozwalających cieszyć się pięknym wyglądem naszej jamy ustnej.

 

Jedną z głównych dziedzin zajmujących się tym zagadnieniem jest implantologia. To specjalizacja, która przywraca pacjentom kompletne funkcje zgryzu oraz estetykę uśmiechu.

Dzięki ciągłemu postępowi w dziedzinie technologii i procedur medycznych, rozwija się ona bardzo dynamicznie, umożliwiając coraz to bardziej precyzyjne i skuteczne zabiegi.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębów to innowacyjne rozwiązanie w stomatologii, które polega na wszczepieniu śruby (najczęściej wykonanej z tytanu) w kość szczęki lub żuchwy, mającej zastąpić korzeń naturalnego zęba. Na wszczepionym implancie mocowana jest korona, imitująca wygląd i funkcję naturalnego zęba. W przeciwieństwie do protez czy mostów, implanty są trwałe, stabilne i zapewniają komfort użytkowania oraz estetyczny wygląd uśmiechu przez długi czas.

W jakich sytuacjach warto rozważyć implanty zębowe?

  1. Utrata zębów – implanty zębowe stanowią skuteczne rozwiązanie w sytuacji utraty jednego lub kilku zębów z różnorodnych przyczyn. Bez względu na to czy nasze uzębienie jest niepełne z powodu zaawansowanej próchnicy, przebytego urazu czy innych schorzeń, implanty stanowią kompleksowe rozwiązanie umożliwiające pacjentom odzyskanie pełnej funkcji zgryzu.
  1. Ustabilizowanie protezy dentystycznej – osoby doświadczające trudności z zachowaniem tradycyjnych protez dentystycznych mogą znaleźć w implantach skuteczną pomoc. Implanty pełnią rolę stabilnej podpórki dla protezy, co eliminuje problem luźności lub przesuwania się protez podczas żucia i mówienia. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się większym komfortem użytkowania protezy 

  1. Znacznie uszkodzenie zęba lub jego korzenia – w przypadku znacznego uszkodzenia zęba lub jego korzenia, a także gdy leczenie endodontyczne nie jest możliwe lub skuteczne, implanty zębowe stanowią skuteczną alternatywę. Implanty mogą zastąpić utracony ząb w sposób trwały i stabilny.

11048245 xxl

Poznaj sposób na piękny i zdrowy uśmiech!

Implanty zębowe to obecnie jedno z najskuteczniejszych rozwiązań dostępnych w stomatologii, które może z powodzeniem zastosować się w różnorodnych przypadkach. Pamiętajmy jednak, że decydując się na ich wykonanie musimy wybrać odpowiednią klinikę stomatologiczną. Wybór renomowanej placówki z doświadczonymi specjalistami zagwarantuje nam zarówno wysoką jakość usług, jak i komfort podczas całego procesu leczenia. Zadbajmy o swój uśmiech już dziś, wybierając profesjonalizm i bezpieczeństwo dla naszych zębów!

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA