Pacjenci
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Stomatologia estetyczna, nazywana również kosmetyczną, to dziedzina stomatologii, której celem jest poprawa wyglądu zębów i uśmiechu pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnej stomatologii, która koncentruje się głównie na leczeniu i naprawie zdrowia jamy ustnej, stomatologia estetyczna skupia się na aspektach estetycznych, takich jak kształt, kolor, rozmiar i układ zębów.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Kiedy myślimy o stomatologii, często koncentrujemy się na leczeniu próchnicy, usuwaniu kamienia nazębnego czy leczeniu chorób dziąseł. Jednak stomatologia estetyczna idzie o krok dalej i skupia się na doskonaleniu urody i wyglądu zębów, których poprawa przekłada się zarówno na estetykę uśmiechu, jak i na ogólny wygląd twarzy. Obecnie obejmuje szeroki zakres zabiegów i technik, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Poznajmy najczęściej stosowane.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej. Proces ten polega na usunięciu przebarwień i odbarwienia zewnętrznego, które mogą być spowodowane przez spożywanie kawy, herbaty, alkoholu czy palenie papierosów. Podczas zabiegu, stomatolog stosuje specjalne żele lub pasty, które usuwają plamy i odbarwienia na powierzchni zębów. Wybielanie można przeprowadzić zarówno na wszystkich, jak i na pojedynczych zębach.

Proces wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest całkowicie bezpieczny i przeprowadzany pod nadzorem specjalisty. Zabieg może być wykonywany podczas jednej wizyty, co pozwala pacjentowi uzyskać natychmiastowe efekty, lub w serii kilku wizyt, w zależności od indywidualnych potrzeb i stanu uzębienia.

Licówki

Licówki to cienkie nakładki ceramiczne, które są przyklejane do przednich zębów. Są one wykorzystywane w stomatologii estetycznej w celu poprawy kształtu, wielkości, koloru i układu zębów. Licówki są stosowane przede wszystkim w przypadkach, gdy zęby są nierówne, krzywe, przebarwione, uszkodzone lub mają inne niedoskonałości estetyczne.

Proces ich aplikacji zazwyczaj wymaga dwóch wizyt u stomatologa. W trakcie pierwszej wizyty stomatolog przygotowuje powierzchnię zębów poprzez usunięcie minimalnej ilości szkliwa. Następnie zostaje pobrany odlew, który posłuży do stworzenia spersonalizowanych licówek. W drugiej wizycie licówki są trwale przyklejane do zębów. Licówki są trwałe, odporne na przebarwienia oraz odzwierciedlają naturalny wygląd zębów. Dają widoczne i natychmiastowe efekty, pozwalając pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem.

Korony protetyczne

Korony protetyczne to trwałe osłony ceramiczne lub metalowo-ceramiczne, które są trwale umieszczane na zniszczonych lub osłabionych zębach. Korony mają za zadanie przywrócić zarówno funkcję, jak i estetykę zębów. Zabieg polega na dokładnym przygotowaniu zęba przez usunięcie części szkliwa, a następnie osadzeniu indywidualnie wykonanej korony na zębie przy użyciu specjalnego kleju. Korony protetyczne są trwałe, wygodne w noszeniu i odporne na przebarwienia. Przywracają naturalny wygląd i funkcję zębów, przywracając pacjentom piękny i zdrowy uśmiech.

Skaling i piaskowanie

Sallng to zabieg polegający na usuwaniu płytki nazębnej i kamienia nazębnego z powierzchni zębów przy użyciu specjalnych narzędzi. Służy on zapobieganiu chorobom dziąseł i utrzymaniu higieny jamy ustnej. Odbywa się w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowanego higienistę stomatologicznego lub stomatologa.

Piaskowanie jest procedurą stosowaną do usuwania osadu nazębnego i przebarwień z powierzchni zębów. Polega na aplikacji specjalnego strumienia powietrza i wody wraz ze specjalnymi drobinami czyszczącymi na zęby. Piaskowanie jest skuteczne w usuwaniu plam spowodowanych przez kawę, herbatę, papierosy i inne czynniki, przywracając biały i zdrowy wygląd zębów. Jest to bezbolesny i nieszkodliwy zabieg, który przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym przez profesjonalistę.Jeśli szukasz odpowiedniego dentysty, warto rozważyć szukanie go w Krakowie.

Dentysta Kraków – gdzie szukać najlepszego?

Jeśli szukasz najlepszego dentysty, Kraków będzie najlepszą opcją, W tej dziedzinie stomatologii Kraków może pochwalić się wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy oferują najwyższej jakości usługi.

Gabinet stomatologii estetycznej w Krakowie, by być odpowiednim dla pacjentów, powinien spełniać kilka istotnych cech. Przede wszystkim powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt stomatologiczny i posiadać najnowsze technologie. To pozwoli dentyście na precyzyjne i efektywne przeprowadzanie różnorodnych zabiegów.

Kolejną ważną cechą jest doświadczenie i wiedza stomatologów. Najlepsi dentyści w Krakowie posiadają nie tylko bogate doświadczenie, ale również stale doskonalą swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniach i konferencjach. Dysponowanie wiedzą na bieżąco umożliwia im korzystanie z najnowszych technik i materiałów, które przekładają się na wysoki standard leczenia. Dodatkowo gabinet stomatologiczny w Krakowie powinien cechować się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Dobry dentysta jest w stanie doradzić pacjentowi najlepsze rozwiązania, uwzględniając ich potrzeby i budżet.

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest opinia i rekomendacje innych pacjentów. Dobry gabinet stomatologii estetycznej w Krakowie posiada pozytywne opinie i rekomendacje od zadowolonych pacjentów. Można sprawdzić opinie online lub poprosić znajomych o rekomendacje. Jeśli szukasz odpowiedniego dentysty, który spełni Twoje oczekiwania, warto odwiedzić stronę https://denta-med.com.pl/

Nowy Gabinet Stomatologiczny: Czym jest stomatologia estetyczna?

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA