W pierwszej części artykułu na temat bezpiecznego wybielania zębów przedstawiliśmy chemiczne i medyczne zasady dotyczące wybielanie zębów. Opisaliśmy też  najczęstsze powikłania występujące podczas wybielania zębów. W tej części opiszemy metody wybielania.

 

Psychika człowieka jest skonstruowana tak, że pierwsze wrażenie na temat nowo poznanej osoby wyrabiamy sobie w kilka lub kilkanaście sekund. Oceniamy ją przez pryzmat tego, co widzimy. Dlatego zadbane zęby to najlepsza wizytówka. W aspekcie poprawy estetyki, najczęściej zgłaszanym celem wizyty jest poprawa koloru zębów.. Popularnym elementem codziennej praktyki stomatologicznej od kilku dekad jest wybielanie zębów żywych [6].

Coraz więcej lekarzy dentystów decyduje się na rozszerzenie profilu działalności o usługi medycyny estetycznej. Są one coraz bardziej popularne wśród pacjentów.

Zgodnie z nowym raportem z badania rynku „Medyczne produkty na rynku estetycznym (botox, wypełniacze, liposukcja, redukcja cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej, napięcie skóry, implanty piersi, usuwanie tatuażu, nici liftingujące), użytkownik końcowy (klinika, SPA medyczne, szpital, centrum urody) - Prognozy światowe do 2023 ”, opublikowanym przez MarketsandMarkets, przewiduje się, że światowy rynek osiągnie wartość 17,07 mld USD do 2023 r. z 10,30 mld USD w 2018 r. Roczna stopa wzrostu to 10,6%.

Zgodnie z nowym raportem, przewiduje się, że światowy rynek medycyny estetycznej osiągnie wartość 17,07 mld dol. do 2023 r. podczas gdy w zeszłym roku był szacowany na 10,30 mld dol. [1]. Roczna stopa wzrostu to 10,6%. Równocześnie rośnie zainteresowanie Polaków zabiegami medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego oraz botoksu. Obecnie korzysta z nich 600 tysięcy osób. Aż 96% użytkowników jest zadowolonych z efektów zabiegów, a 88% myśli o poddaniu się kolejnym takim zabiegom.

Jakie są możliwości i ograniczenia edukacji z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy dentystów. W grudniu 2016 r. Naczelna Izba Lekarska opublikowała raport z badania lekarzy dentystów. W ciągu roku 2015 respondenci najczęściej doskonalili się dzięki literaturze fachowej oraz wymianie doświadczeń z innymi lekarzami (85%). Niemal równie częste było zdobywanie wiedzy za pomocą Internetu (portale, fora, artykuły) - 76%. Ze sformalizowanych form doskonalenia zawodowego (kursów, szkoleń, konferencji, e-learningu) skorzystało 88% lekarzy.

Obecnie większość metod leczenia i odmładzania skóry opracowywana jest tak, aby minimalizować okres rekonwalescencji, skracać ilość sesji zabiegowych i maksymalizować efekty. Ponadto dużą wagę przywiązuje się do tego, aby zamierzone efekty estetyczne uzyskiwać w sposób jak najbardziej naturalny, poprzez stymulowanie organizmu do samoregeneracji i oddziaływanie na jego procesy naprawcze już na poziomie komórkowym.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA