Dobór pacjentów do leczenia nakładkowego, nowe zasady reklamowania wyrobów medycznych, projektowanie estetyki zębów przednich – to najciekawsze artykuły pierwszego zeszytu Nowego Gabinetu Stomatologicznego w 2023 roku. Nowością w tym roku jest możliwość czytania artykułów nie tylko w wersji drukowanej, ale także za pośrednictwem naszej strony internetowej www.nowygabinet.pl.

Bardzo nas ciekawi, czy zmieniający się świat wszechobecna informatyzacja przyczyni się do zmian przyzwyczajeń polskich dentystów. Nasz periodyk jest dostępny w formie papierowej i elektronicznej na stronie internetowej. Oczywiście dostęp do najnowszych artykułów będą miały osoby z aktywną prenumeratą cyfrową bądź prenumeratą premium obejmująca wersje papierowa i elektroniczną. Prenumeraty można ją aktywować klikając tutaj.

Aspekty leczenia nakładkami ortodontycznymi dla dentystów – to temat przewodni najnowszego numeru Nowego Gabinetu Stomatologicznego. Jednocześnie artykuł ten rozpoczyna całą serię artykułów związanych z leczeniem nakładkowym. Swoją wiedzą w następnych wydaniach naszego magazynu, będzie dzieliła się dr Agnieszka Czechumska. Dużo miejsca w tym numerze poświęciliśmy również leczeniu implantologicznemu. Zapraszamy do zapoznania się z dwoma artykułami. Pierwszy – pt. Implantacja bezpłatowa: wolna od bólu i objawów zapalnych, drugi – Leczenie implantoprotetyczne pacjentki z agenezją siekacza bocznego lewego górnego.

Nowy Gabinet StomatologicznySanepid znów zaskakuje lekarzy dentystów kontrolami. Tym razem sprawdza, czy lekarz jest przygotowany do robienia zdjęć RTG. W najnowszym wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego opisujemy, jakie wymagania stawia przed lekarzem prawo w zakresie wykonywania zdjęć RTG. Zostając w temacie obrazowania proponujemy bardzo ciekawy artykuł autorstwa duetu Anna Gurniak i Emilia Klein-Dębek na temat zastosowania CBCT w ocenie jakości tkanek wyrostka zębodołowego i przyzębia, poparty kilkoma opisami przypadków. Michał Paulo wraz z prof. Joanna Wysokińską-Miszczuk opisali metodę MP-scan jako prosty i skuteczny sposób na rejestracje zmian w zgryzie. Tomasz Łukasik przygotował kolejny przegląd zagranicznej prasy stomatologicznej, tym razem skupiając się na „suchym” zębodole.

Nowy Gabinet StomatologicznyCzy nakładki ortodontyczne to leczenie, które powinno być dostępne w każdym gabinecie stomatologicznym; jakie są sposoby leczenia nadwrażliwości; jak na zdjęciu rozpoznać zębiaka, który jest najczęstszym guzem zębopochodnym; stosowanie laków szczelinowych - to naszym zdaniem najciekawsze artykuły, wydrukowane w najnowszym, 5 już w tym roku, numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Nowy Gabinet StomatologicznyNajniższe wynagrodzenie medyków mocno w górę; czym się różni błąd diagnostyczny od terapeutycznego; jakie pułapki czekają na lekarza dentystę podczas diagnozowania zmian kostnych w obrazowaniu 2D; na czym polega implantologiczno-protetyczna koncepcja dwuczęściowego systemu implantów - to tylko niektóre tematy poruszone w czerwcowym wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Nowy Gabinet StomatologicznyPułapka diagnostyczna: dysplazja kostniwno-kostna; ekstrakcja i implantacja; rola higieny w zapobieganiu chorobom zakaźnym; monitorowanie zmian w układzie kostnym narządu żucia; w jaki sposób wybrać unit stomatologiczny – to tematy poruszane w kwietniowym wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego, który przygotowaliśmy na tegoroczny Krakdent.

Czasopismo dla lekarzy dentystówOmikron, czyli co wiemy o nowym wariancie SARS-CoV-2, eliminacja podstawowych błędów w pracy z artykulatorem u pacjentów z dysfunkcją, pourazowa odbudowa protetyczna górnych siekaczy stałych u pacjentów w wieku rozwojowym, stany nagłe w gabinecie, postępowanie przed sądem lekarskim - to tylko część tematów poruszanych w najnowszym, marcowym, wydaniu Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Nowy Gabinet StomatologicznyCo z niezaszczepionymi lekarzami? Zależność między powikłaniem medycznym a odpowiedzialnością prawną lekarza. Pierwsze miesiące obowiązywania nowego prawa atomowego. To najciekawsze tematy prawne styczniowego wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

NGSSelekcja pacjentów z dysfunkcją układu ruchowego narządu żucia na podstawie analizy podstawowych badań (w ramach Szkoły Okluzji), cyfrowe odbudowy protetyczne, właściwości czyszczące past do zębów oraz zastosowanie kondenserów do osiągnięcia stabilizacji pierwotnej w implantacji - to tylko niektóre tematy poruszane na łamach listopadowego wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówWynagrodzenie w placówkach medycznych; jak postąpić z wezwaniem do zapłaty, a także kolejna bardzo ciekawa analiza przypadku zaskarżenia przez pacjenta sposobu leczenia - to główne prawne tematy najnowszego wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Więcej artykułów…