Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformował, że systematycznie zmierzamy w kierunku 7 proc. PKB na zdrowie. Tempo w ostatnich dwóch latach było szybsze niż zakładane. Do planów dołożyliśmy dodatkowe ponad 43 mld zł. Minister zdrowia poinformował o tym za pośrednictwem Twittera i dołączył tabelkę, z której wynika że nakłady na ochronę zdrowia wzrosną z 77,2 mld zł w 2015 roku do 159,6 mld zł w 2023 r.

Szkolenia, podczas których lekarze dowiedzą się, jak dawkować medyczną marihuanę mają ruszyć w połowie kwietnia. Mariusz Janikowski, przewodniczący Zespołu ds. Polityki Lekowej i Farmakterapii w NIL poinformował o wstępnych ustaleniach w tej sprawie.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówGabinet stomatologiczny ma zostać otwarty w Siedleckim Ośrodku Onkologii. Ma działać od października br., obecnie trwa rekrutowanie kadry. Leczeniem w ośrodku ma zostać objętych kilkudziesięciu pacjentów onkologicznych - nie tylko tych, u których zdiagnozowano nowotwór w obrębie jamy ustnej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo wykazu dziedzin priorytetowych została dołączona ortodoncja. Oznacza to, że lekarze kształcący się w tej specjalizacji będą otrzymywali wyższe wynagrodzenie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego. Będą także mogli liczyć na więcej miejsc rezydenckich.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPodwyższenie punktacji za lokalizację gabinetu stomatologicznego w szkole i jej obniżenie za świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży proponuje Ministerstwo Zdrowia. Zmiany te są związane z procedowanym projektem ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami, którego celem jest poprawa dostępności do profilaktycznej opieki zdrowotnej oraz opieki stomatologicznej dla uczniów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówMinister zdrowia przyznał 1903 rezydentury na najbliższe wiosenne postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje lekarskie. Dla lekarzy dentystów zaplanowano 45 miejsc. Dodatkowe cztery – dla chirurgii szczękowo – twarzowej.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNowy minister zdrowia Łukasz Szumowski zwrócił się do lekarzy rezydentów z prośbą o kilka dni cierpliwości. Zrobił to za pośrednictwem Twittera. Napisał: Drodzy Rezydenci, dialog i spotkanie z Wami są dla mnie bardzo ważne. Proszę o kilka dni cierpliwości.

Więcej artykułów…