Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Obowiązek informacyjny podmiotu leczniczego

Każdy podmiot leczniczy musi udostępnić pacjentowi szereg niezbędnych informacji. To jakie informacje muszą być udostępnione wynika z ustawy o działalności leczniczej. Sposób udostępnienie tych informacji też nie jest dowolny. Zobaczmy jak, te obowiązki definiuje polskie prawo.

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska


Cyfrowe odbudowy protetyczne

Sprzęt cyfrowy zaczyna być powszechnie używany w stomatologii. Dzięki temu możliwe są do realizacji między innymi całkowicie cyfrowe protokoły leczenia protetycznego. Czy systemy te są lepsze od konwencjonalnych? Czy dentyści są już gotowi, aby zmienić system pracy z tradycyjnego na cyfrowy?

Autor: Piotr Szymański


Wizyty kontrolne są istotne

Wielu pacjentów ignoruje zalecenia lekarzy dotyczące wizyt kontrolnych, uznając je za zbyteczne i bezsensowne. Nie da się ukryć, że wizyty kontrolne są niezmiernie ważnym czynnikiem leczenia, pozwalającym na bezpośredni kontakt pacjenta z lekarzem prowadzącym.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Właściwości czyszczące past do zębów

Zadaniem pasty do zębów jest czyszczenie powierzchni zębów, usuwanie płytki nazębnej, resztek jedzenia, przebarwień oraz biofilmu. W pielęgnacji jamy ustnej, wykorzystuje się efekt ścierający pasty do zębów. Maksymalne wartości ścieralności dla szkliwa i zębiny zostały zawarte w normie ISO 11609:2017. Określa też ona: z czego może składać się pasta, jakie są maksymalne stężenia fluorków oraz jak powinna być zapakowana.

Autor: dr Zbigniew Raszewski


Metamorfoza kostna – od kondenserów do osiągnięcia stabilizacji pierwotnej w implantacjach natychmiastowych

Konwersję kości „miękkiej” w „twardą” (metamorfozę kostną – OMM) jesteśmy w stanie wykonać minimalnie inwazyjnie używając tzw. kondenserów oraz podstawowego wyposażenia gabinetu stomatologicznego o profilu ogólno-chirurgicznym. W 1994 r. Summers przeprowadził swój pionierski zabieg wewnętrznego podniesienia dna zatoki szczękowej za pomocą pierwszych osteotomów. Rok później w 1995 r. wprowadziłem do implantologii stomatologicznej ortopedyczne kondensery kostne.

Autor: Armin Nedjat


Szkoła okluzji: Selekcja pacjentów z dysfunkcją Układu ruchowego narządu żucia na podstawie analizy podstawowych badań

Pacjentów trafiających do naszych praktyk z problemami dysfunkcji układu stomatognatycznego możemy podzielić na kilka grup, które mają istotne znaczenie z punktu widzenia terapii. Aby dokonać właściwego podziału potrzebujemy danych z wywiadu i analizy RTG oraz badania EMG i RM.

Autor: lek. dent. Krzysztof Adamowicz


Zmiana sposobu użytkowania lokalu usługowego na gabinet stomatologiczny

Inwestorka kupiła lokal usługowy o powierzchni 94,5 m² w prężnie rozwijającej się części warszawskiej Pragi. Znajdował się w parterze nowego, oddawanego do użytkowania budynku mieszkalnego z usługami na kondygnacji przyziemia. Gabinet stomatologiczny miał być pierwszą działalnością prowadzoną w lokalu. Projekt budowlany zakładał wydzielenie tylko pomieszczenia sanitarno-higienicznego.

Autor: Marta Maliszewska

Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Jak postąpić z wezwaniem do zapłaty?

W ostatnim czasie do sądów i ubezpieczycieli wpłynęło bardzo dużo spraw, dotyczących roszczeń pacjentów, w stosunku do lekarzy, za złe, zdaniem pacjentów, postępowanie podczas leczenia. Choć do uznania winy lekarza dochodzi rzadko, to już na etapie roszczenia pojawiają się różne problemy. Jak im zapobiec i jak sobie z nimi radzić?

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska


Leczenie protetyczne zniszczonego zęba

Każdy lekarz podejmując się leczenia pacjenta zobowiązuje się do dołożenia należytej staranności w tym procesie. Oceniając więc pracę lekarza bierzemy pod uwagę podjęte przez niego działania, a nie czy sam efekt został osiągnięty. Oznacza to, że lekarz nie ponosi odpowiedzialności za rezultat, o ile podjął właściwe działania zmierzające do wyleczenia pacjenta.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Wynagrodzenie w placówkach medycznych

Przepisy dotyczące najniższego wynagrodzenia nastręczają dużo trudności. Znów się o nich zrobiło głośno, bo 1 lipca 2021 r. zaczęła obowiązywać znowelizowana ustawa. Zatem, kto i ile musi zarabiać? W jakich placówkach ustawa obowiązuje? Jakie są rządowe wytyczne? Jakie kary grożą pracodawcom?

Autor: Tomasz Popielski


Wszczepienie implantu w pozycji subkrestalnej

Opis przypadku wszczepienia implantu w miejscu zęba 15 w pozycji subkrestalnej u kobiety w wieku 58 lat. Prace wykonano systemem Osstem TS.

Autorzy: dr n. med. mgr. inż. Marek Pużyński, dr n. o zdrowiu Alicja Stachura-Puźyńska


Kontakt z pacjentem - ułatwienie czy utrudnienie?

Lekarze dentyści otrzymują sprzeczne sygnały dotyczące komunikacji z pacjentami. Z jednej strony nowe przepisy wymagają od lekarzy lepszej komunikacji z pacjentami, a z drugiej pozwala się pracować osobom z zagranicy, które słabo znają język polski.

Autor: Tomasz Popielski


Nowoczesne systemy do wykonywania znieczuleń

Ostry ból zęba najczęściej pojawia się w związku ze stanami zapalnymi miazgi lub tkanek okołowierzchołkowych otaczających ząb. Znieczulenie miejscowe jest środkiem farmakologicznym, który ma spowodować nie odczuwanie bólu przez pacjenta. Jednak sama iniekcja środka znieczulającego powoduje dodatkowe dolegliwości.

Autor: dr Zbigniew Raszewski


Pacjentka ciężarna u dentysty

Ciąża jest okresem bardzo wielu zmian w organizmie. Zmiany dotyczą nie tylko ciała i fizjologii ciężarnej, ale też m.in.: sposobu życia, aktywności fizycznej, psychiki, zwyczajów higienicznych, składu jakościowego i ilościowego przyjmowanych posiłków. Częste podjadanie nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia jamy ustnej.

Autor: lek. dent. Magda Sierakowaka


Szkoła okluzji: Badanie napięcia mięśni żucia

Wykonanie aparatu okluzyjnego powinno być poprzedzone analizą badań napięcia mięśni żucia (EMG). Dopiero na podstawie wyników badań EMG, możemy stworzyć bardzo precyzyjny plan leczenia pacjenta z dysfunkcją.

Autor: lek. dent. Krzysztof Adamowicz


Gabinet bez barier

Gabinet przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością powinien dawać im możliwość samodzielnego korzystania ze wszystkich pomieszczeń przeznaczonych.

Autor: Marta Maliszewska

 

 

 

Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Uszkodzenie nerwu trójdzielnego

Uszkodzenie nerwu trójdzielnego wynika z różnych przyczyn. Może nastąpić w związku z ekstrakcją „ósemki”, zabiegów chirurgii szczękowej, urazu mechanicznego czy wszczepienia implantów. Konsekwencją takiego uszkodzenia jest m.in. przewlekły ból, który ma wpływ na komfort życia pacjenta.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Tomografia komputerowa 3D – pomocna dłoń w diagnostyce i prawidłowym leczeniu pacjenta

Badania obrazowe są obecnie jedną z podstawowych metod wykorzystywaną dla najlepszego planowania leczenia i jego wdrożenia. Technologia CBCT, zwana również tomografią stożkową, została stworzona dla potrzeb lekarzy dentystów oraz laryngologów.

Autor: lek. dent. Anna Gurniak


Piaskowanie – efektywny sposób usuwania biofilmu

Szczotkowanie zębów jest najpopularniejszym mechanicznym sposobem kontroli biofilmu. Nie jest jednak w stanie całkowicie i skutecznie go usunąć. Musimy posiłkować się skuteczniejszymi metodami, takimi jak skaling czy piaskowanie.

Autor: dr Zbigniew Raszewski


Zespół pieczenia jamy ustnej: epidemiologia, diagnostyka i nowoczesne standardy postępowania

Zespół pieczenia jamy ustnej (ang. burning mouth syndrome, BMS), według definicji Międzynarodowego Towarzystwa Bólów Głowy (The International Headache Society, IHS) jest to wewnątrzustne uczucie pieczenia i/lub zaburzenia smaku, które występuje pomimo braku patologicznych zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej.


Fakt czy fake? Nowoczesne implanty cyrkonowe

Czy lekarze stomatolodzy powinni informować pacjentów o implantach z cyrkonu, jako alternatywie do implantów tytanowych? Czy materiał, jakim jest „biała ceramika” ma potencjał w implantologii i czy mógłby zastąpić systemy tytanowe?

Autor: Armin Nedjat


EDM i dokumentacja w formie elektronicznej to nie to samo

Pomimo licznych sugestii ze strony środowiska medycznego o przesunięcie terminów wprowadzenia nowych obowiązków związanych z systemami: P1, SIM itd., nie zmieniono daty ich wprowadzenia. Lekarze i lekarze dentyści zgłaszali liczne zastrzeżenia i uwagi, sygnalizując, że systemy nie są dobrze przygotowane. Jednak 1 lipca 2021 r. wprowadzono nowe obowiązki, nie bacząc na to, że pogłębią one tylko zamęt w środowisku medycznym. Wprowadzono je choć jeszcze nie uporano się z problemami związanymi z EDM, czyli elektroniczną dokumentacją medyczną.

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska


Światło w gabinecie stomatologicznym

Praca stomatologa związana jest z wykonywaniem zadań, wymagających dużej precyzji i dokładności, dlatego ważne jest, aby zadbać o właściwe oświetlenie gabinetu stomatologicznego, które zapewni komfort pracy lekarza.

Autor: Marta Maliszewska

 

 

Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Przetoka po ekstrakcji – powikłanie czy nie?

Ekstrakcja zębów górnych trzonowych i przedtrzonowych może doprowadzić do powstania przetoki ustno-zatokowej. Jest to typowe powikłanie leczenia. Objawy towarzyszące powstaniu przetoki powodują, że pacjenci w powstaniu tego schorzenia upatrują winę lekarza i dochodzą roszczeń w związku z – ich zdaniem – nieprawidłowym leczeniem. Jak taka sytuacja wygląda w praktyce? Zapraszamy na analizę przypadku.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Przegląd nauki okiem Łukasika

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej.Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik

Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik


Kary za brak separatora amalgamatu?

Na ile poważne jest zagrożenie, że lekarz odpowie karnie za brak separatora amalgamatu? Od początku roku 2021 wszedł wymóg posiadania separatora amalgamatu o skuteczności co najmniej 95 proc. Jednak jak się wydaje na razie bez sankcji karnej, ale czy na pewno? Okazuje się, żestosując inne przepisy lekarz może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej i ukarany nie tylko pozbawieniem wolności, ale nawet zamknięciem gabinetu.

Autor: Tomasz Popielski


Integracja e-dokumentacji z systemem P1

Prawdopodobnie 1 lipca 2021 r. każdy gabinet, niezależnie czy wykonuje świadczenia komercyjnie, czy w ramach współpracy z NFZ, będzie musiał zintegrować swój system elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) z ogólnopolską platformą P1. Co to oznacza dla lekarza? Jakie musi podjąć
kroki, aby zintegrować swój system z bazą Ministerstwa Zdrowia?

Autor: Grzegorz Żyjewski


Diagnostyka zatrzymanych kłów szczęki – przegląd piśmiennictwa

Zębem zatrzymanym nazywamy ząb, który nie WYRŻNĄŁ się w terminiejego fizjologicznej erupcji (wg Karłowskiej w okresie  2 lat), a wierzchołek jego korzenia jest już w pełni uformowany. Wyróżniamyzęby zatrzymane całkowiciei częściowo, w zależności  od objęcia zatrzymanego
zęba kością: pełne objęcie kością w zatrzymaniu całkowitym, częściowe objęcie kością w zatrzymaniu częściowym [1].

Autorzy: Lek. dent. spec. ortodoncji Adam Grobelny, lek. dent. rezydent Martyna Karnecka, lek. dent. rezydent Monika Solarek


Maseczki chronią lekarzy

Jakie są rodzaje maseczek ochronnych? Jaka jest ich skuteczność? Czy maski noszone w ambulatoriach powinny być inne od tych noszonych w sklepach? Wszyscy używamy maseczek, ale które rzeczywiście chronią, a które są jedynie atrapą? Jak to sprawdzić? Zebraliśmy informacje, poparte badaniami naukowymi na ten temat.

Autor: Zbigniew Raszewski

Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Powikłanie chirurgiczne

Zabiegi przeprowadzane w ramach chirurgii stomatologicznej nie należą do najprzyjemniejszych dla pacjenta, ale również nie są najłatwiejsze dla lekarza. Ponadto, jak każdy zabieg, niosą za sobą ryzyko powikłań. Niezadowoleni z takiego stanu rzeczy pacjenci często w takich sytuacjach składają roszczenia. Oto jedna z nich.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Regulamin organizacyjny a regulamin udzielania świadczeń

Regulamin organizacyjny i Regulamin udzielania świadczeń to dwa odrębne dokumenty, mające zupełnie inne podstawy prawne. Często się zdarza, że są mylone bądź tych nazw używa się zamiennie, choć nie są one tożsame. Dlatego warto wyjaśnić, czym owe dokumenty są, z czego wynikają i co zawierają.

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska


Płukanki z chlorheksydyną

Chlorheksydyna jest jednym z najczęściej stosowanych środków antyseptycznych w stomatologii. Ma długotrwałe działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne o szerokim
spektrum działania. Radzi sobie również z wirusami. Wykazano, że zmniejsza krwawienie i stan zapalny dziąseł oraz redukuje płytkę nazębną.

Autor: Piotr Szymański


Protetyka na dwuczęściowym implancie cyrkonowym

Całkowita oczywistość, z jaką od prawie 50 lat wszczepiamy prawie wyłącznie implanty z tytanu nieuchronnie odchodzi do lamusa, ponieważ nasi pacjenci coraz częściej dopytują o  mplanty ceramiczne. Jak wygląda zatem protetyka na cyrkonowym implancie dwuczęściowym? Dlaczego nie możemy zastosować tu technik bezpośrednio przeniesionych ze „świata tytanu“?

Autor: Armin Nedjat


Przegląd nauki okiem Łukasika

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik.

Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik


Aerozole w gabinecie a COVID-19

Wszyscy doskonale wiemy, że COVID-19 przenosi się drogą kropelkową. Aby ograniczyć jego transmisję w gabinecie należy zminimalizować rozprzestrzenianie się aerozoli. W  rzypadku gabinetu stomatologicznego jest to bardzo trudne. Wszak pracująca turbina czy kątnica „rozprasza” aerozole w obrębie nawet do 3 metrów od jamy ustnej pacjenta.

Autor: Zbigniew Raszewski


Gabinet stomatologiczny w lokalu mieszkalnym

Inwestorka skontaktowała się z naszą pracownią po znalezieniu lokalu, w którym zamierzała prowadzić działalność praktyki zawodowej gabinetu stomatologicznego. Budynek był w  rakcie budowy, w związku z tym możliwe było wprowadzenie zmian lokatorskich. Lokal zaprojektowany w parterze budynku miał zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych. Inwestorka omówiła z deweloperem kwestie możliwości montażu na elewacji reklamy swojego gabinetu.

Autor: Marta Maliszewska


Renault Captur E-Tech

Autor: Piotr Szymański

Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.

.

Narzędzie pozostawione w kanale

Pozostawienie w kanale zęba pacjenta złamanego fragmentu narzędzia mieści się w ryzyku, związanym z leczeniem. Pacjenci o tym nie wiedzą i uważają to za błąd medyczny. Dlatego wiele roszczeń dotyczy właśnie tej sytuacji. Pozostawienie narzędzia w kanale nie powoduje odpowiedzialności lekarza, ale niepowiadomienie o tym pacjenta już tak. Zobaczmy to na przykładzie.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Udostępnianie dokumentacji medycznej

Pacjent ma prawo do dostępu do swojej dokumentacji medycznej. Na jego żądanie musimy mu taką dokumentację wydać. Jak to zrobić zgodnie z polskimprawem?

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska


Laserowe wspomaganie leczenia implantologicznego

Zapalenie błony śluzowej wokół implantu jest prekursorem zapaleniaokołowszczepowego, podobnie jak zapalenie dziąseł w przypadku zapalenia przyzębia. Istnieje ciągłość od zdrowej błony śluzowej wokół implantu, przez zapalenie błony śluzowej wokół implantu, do periimplantitis.

Autor: Piotr Szymański


Płukanki do jamy ustnej a SARS

Niektóre płukanki do ust skutecznie eliminują wirusa SARS-CoV-2. To bardzo dobra wiadomość dla stomatologów. Oczywiście płukanką choroby nie wyleczymy, ale możemy zniwelować rozprzestrzenianie się wirusa w gabinecie. Wystarczy, aby pacjent przed zabiegiem wypłuka profilaktycznie jamę ustną.

Autor: Zbigniew Raszewski


Przegląd nauki okiem Łukasika

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamach zagranicznej prasy stomatologicznej. Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik.

Autor: lek. dent. Tomasz ŁukasikOdpowiedzialność pracowników za mienie powierzone

Wykonywanie obowiązków pracowniczych wiąże się z wykorzystaniem narzędzi lub sprzętów, które są własnością pracodawcy. W przychodni jest to wyposażenie gabinetu stomatologicznego (unit, końcówki, mikrosilniki, RTG czy laser), a także służbowe komputery,komputery, telefony czy pojazdy.

Autor: Adrianna Suszyło


Pięć aspektów wpływających na skuteczność leczenia

Bez względu na rodzaj zabiegu, wykonywanego przez lekarza dentystę, pacjent jest poddany stresowi. Zjawisko to było wielokrotnie opisywane w literaturze, a autorzy podawali różne tego przyczyny.

Autor: Piotr Chmielowski


Blizny. Metody postępowania

Blizna to finalne stadium procesu gojenia się każdej rany. W dermatologii klasyfikujemy je do grupy wykwitów wtórnych, które powstają na skutek odnowy ubytku łącznotkankowej części skóry właściwej.
Autor: Jacek Tulimowski


Metody badania przeciążenia zwarciowego

Przeciążenia zwarciowe działają, pod wpływem mechanizmów kompensacyjnych organizmu, destrukcyjnie zarówno na zęby i mięśnie, jak i na struktury wewnętrzne stawów skroniowo‑żuchwowych. To z kolei prowadzi do zaburzeń zwarciowych centrycznych (zaciskanie zębów), jak i ekscentrycznych (zgrzytanie zębami).

Autor: Szymon Marciniak


Dwa gabinety na powierzchni 76 m²

Gdy inwestorzy skontaktowali się z naszą pracownią, mieli już wybrany lokal usługowy, w którym planowali prowadzić działalność gabinetu stomatologicznego.

Autor: Marta Maliszewska

Pytania do prawnika

Na pytania Czytelników odpowiada dr n. prawnych, adwokat Maciej Gibiński.


Nowe zasady przekazywania informacji w gabinetach

W 2021 roku ustawa o prawach pacjenta zmieni się tylko w jednej kwestii, tj. prawa do informacji. 6 września 2021 r. zaczną obowiązywać przepisy, wspomagające osoby ze szczególnymi potrzebami. Celem zmian będzie ułatwienie tym osobom kontaktu z lekarzem.

Autor: Tomasz Popielski


Nić dentystyczna

Za wynalazcę pierwszej formy nici dentystycznej jest uznawany Levi Spear Parmly, dentysta z Nowego Orleanu, który w 1819 roku zalecił przeciąganie  nici jedwabnej przez szpary między zębami, aby usunąć wszystko to, czego żadna szczoteczka nie była w stanie usunąć.

Autor: lek. dent. Magda Sierakowaka


Techniki wybielania zębów

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie, wybielanie przy użyciu lasera, metody nakładkowe, stosowanie pasków i lakierów wybielających – przegląd najczęściej stosowanych technik wybielania. Jakajest ich skuteczność. Jakie są wady i zalety każdej  z nich.

Autor: lek. dent. Magda Sierakowaka


Przegląd nauki okiem Łukasika

W cyklu „Przegląd nauki okiem Łukasika” publikujemy streszczenia najciekawszych prac naukowych, opublikowanych ostatnio na łamachzagranicznej prasy stomatologicznej.  Przeglądu dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik.

Autor: lek. dent. Tomasz Łukasik


Dezynfekcja rąk w dobie pandemii

COVID-19 Według WHO każdego roku u milionów ludzi na całym świecie pojawiają się infekcje, którerozwijają się, ponieważnie stosowano odpowiednich procedur podczas opieki i leczenia. Aby to wyeliminować, konieczne jest zachowanie wysokich standardów higieny, między innymi przez proces mycia i dezynfekcji rąk. Szczególnie teraz, w dobie pandemii COVID-19, jest to szczególnie istotne.

Autor: Zbigniew Raszewski


Roszczenia pacjentki po leczeniu protetycznym

W niniejszej analizie przypadku opiszemy roszczenia pacjentki, kierowane do placówki medycznej, w związku z leczeniem protetycznym. Z tego rodzaju roszczeniami spotykamy się dosyć często. Najczęściej pacjenci podnoszą sprawy związane z: trudnościami w adaptacji protez, niedopasowaniem uzupełnienia protetycznego czy powikłaniami dotyczącymi nieprawidłowego wykonania i założenia mostów.

Autorki: Karolina Podsiadły-Gęsikowska; Aleksandra Powierża


Zarządzanie majątkiem gabinetu

O Elektronicnej Dokumentacji Medycznej napisano już wszystko. A jednak, w dobie COVID- 19, nawet zagorzali przeciwnicy e-recept czy e-zwolnień muszą zauważyć, że są one bardzo przydatnym rozwiązaniem. To samo można powiedzieć o systemie do EDM.

Autor: Grzegorz Żyjewski


Kogo może zatrudnić lekarz, prowadzący indywidualną praktykę lekarską?

Czy lekarz prowadzący indywidualną praktykę lekarską będzie mógł zatrudniać innych lekarzy? Dyskusja ta bezskutecznie toczy się już od wielu lat.

Autor: Ewa Mazur-Pawłowska

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA