Do dezynfekcji w gabinetach. W ostatnich latach wzrosło zrozumienie konieczności zapobiegania zakażeniom pacjentów i personelu. Złożyły się na to: pandemia COVID-19, niepokojące dane dotyczące epidemiologii wirusa HBV, wzrost liczby zakażonych wirusem HCV, coraz większe wymagania  oraz świadomość pacjentów przy wyborze gabinetu. Sporo strachu napędziła wszystkim także epidemia wirusa HIV.

Dwutlenek cyrkonu jest pięć razy mocniejszy niż porcelana i trwalszy od niej. Między innymi właśnie dlatego wartość rynku materiałów stomatologicznych, na bazie tlenku cyrkonu, w ciągu najbliższych siedmiu lat, wzrośnie o prawie osiem procent.

VOCO Retraction PastePodstawą doskonałego wycisku jest odsłonięta i sucha bruzda dziąsłowa. Firma VOCO wprowadziła do sprzedaży nowy produkt – pastę retrakcyjną dostępną w kapsułkach, która zapewnia skuteczne, czasowe poszerzenie bruzdy i izolację od wilgoci. VOCO Retraction Paste idealnie współpracuje z precyzyjną masą wyciskową V-Posil i spełnia wszelkie warunki niezbędne do uzyskania skutecznych wycisków, wykonywanych metodą klasyczną lub cyfrowo. Sprawdza się doskonale także przy opracowywaniu i wypełnianiu ubytków klasy II i V oraz podczas osadzania stałych i tymczasowych uzupełnień protetycznych.

ELGYDIUMClinicPerioblockPro

Osłabienie dziąseł to dolegliwość, która dotyka wielu pacjentów. Jest ona najczęściej spowodowana przez odkładnie się płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego, gromadzących się w okolicy przydziąsłowej i między zębami. Taki stan przyczynia się do powstawania zaczerwienień, krwawień lub występowania tkliwości dziąseł. Doskonałym uzupełnieniem leczenia takich stanów jest nowa pasta ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówFirma Equadent wprowadza na rynek Polski nową masę do rejestracji zwarcia Blu-Mousse amerykańskiego producenta firmy Parkell. Masę cechuje wyjątkowa precyzja odwzorowania wycisku i krótki czas wiązania w zależności od rodzaju masy (standard - 60 s oraz fast - 30 s).

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówBioaktywny, uniwersalny kompozyt estetyczny typu flow w jednej strzykawce o nazwie Activa Pronto, z rodziny materiałów bioaktywnych Activa Bioactive, amerykańskiego producenta Pulpdent zostanie zaprezentowany na targach w Krakowie. Jest to pierwszy światłoutwardzalny, bioaktywny kompozyt stworzony w celu naśladowania właściwości naturalnych zębów.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNa rynku pojawił się nowy bioaktywny preparat do znoszenia nadwrażliwości Predicta Bioactive Desensitizer Gel. Żel, po nałożeniu na odsłonięte szyjki, uwalnia jony wapnia i fosforu, stymulując tworzenie kryształów hydroksyapatytu na powierzchni zębiny oraz w kanalikach zębinowych, jak i w mikropęknięciach szkliwa.

Więcej artykułów…