Jak stomatolog może zachęcić swoich pacjentów do rozpoczęcia leczenia wad zgryzu? Wizualizując jego efekty w postaci nowego pięknego uśmiechu. Invisalign Smile Architect, najnowocześniejsze rozwiązanie do planowania leczenia ortodontyczno-odtwórczego z uwzględnieniem anatomii twarzy, umożliwia stomatologom ogólnym zintegrowanie terapii nakładkowej z ich kompleksowymi planami leczenia. Dzięki niemu wyrównanie zębów i planowanie ich odbudowy możliwe jest za pomocą jednej cyfrowej platformy. Narzędzie dostępne dla certyfikowanych lekarzy Invisalign Go. Invisalign Smile Architect to innowacyjne narzędzie Align Technology dedykowane stomatologom ogólnym do planowania leczenia ortodontycznego i protetycznego w czasie rzeczywistym. Za pomocą cyfrowej platformy Invisalign Smile Architect lekarz może zintegrować leczenie systemem przezroczystych nakładek Invisalign z kompleksowym planem terapii, a następnie na podstawie zdjęcia twarzy, zwizualizować efekty leczenia i przedstawić pacjentowi jego przyszły uśmiech. To znaczna poprawa jakości, efektywności i skali planowania leczenia.

Zmiany chorobowe w obrębie jamy ustnej mogą mieć etiologię m.in. grzybiczą i bakteryjną. Często towarzyszą im zapalenie, ból, dyskomfort czy pieczenie. Lekiem roślinnym o właściwościach korzystnych w leczeniu tego typu dolegliwości jest Dentosept A. To gęsty roztwór do aplikacji w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. W swoim składzie zawiera wyciąg etanolowy z koszyczka rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej i ziela tymianku. Preparat posiada w swoim składzie również benzokainę działającą miejscowo znieczulająco.

Do dezynfekcji w gabinetach. W ostatnich latach wzrosło zrozumienie konieczności zapobiegania zakażeniom pacjentów i personelu. Złożyły się na to: pandemia COVID-19, niepokojące dane dotyczące epidemiologii wirusa HBV, wzrost liczby zakażonych wirusem HCV, coraz większe wymagania  oraz świadomość pacjentów przy wyborze gabinetu. Sporo strachu napędziła wszystkim także epidemia wirusa HIV.

Dwutlenek cyrkonu jest pięć razy mocniejszy niż porcelana i trwalszy od niej. Między innymi właśnie dlatego wartość rynku materiałów stomatologicznych, na bazie tlenku cyrkonu, w ciągu najbliższych siedmiu lat, wzrośnie o prawie osiem procent.

VOCO Retraction PastePodstawą doskonałego wycisku jest odsłonięta i sucha bruzda dziąsłowa. Firma VOCO wprowadziła do sprzedaży nowy produkt – pastę retrakcyjną dostępną w kapsułkach, która zapewnia skuteczne, czasowe poszerzenie bruzdy i izolację od wilgoci. VOCO Retraction Paste idealnie współpracuje z precyzyjną masą wyciskową V-Posil i spełnia wszelkie warunki niezbędne do uzyskania skutecznych wycisków, wykonywanych metodą klasyczną lub cyfrowo. Sprawdza się doskonale także przy opracowywaniu i wypełnianiu ubytków klasy II i V oraz podczas osadzania stałych i tymczasowych uzupełnień protetycznych.

ELGYDIUMClinicPerioblockPro

Osłabienie dziąseł to dolegliwość, która dotyka wielu pacjentów. Jest ona najczęściej spowodowana przez odkładnie się płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego, gromadzących się w okolicy przydziąsłowej i między zębami. Taki stan przyczynia się do powstawania zaczerwienień, krwawień lub występowania tkliwości dziąseł. Doskonałym uzupełnieniem leczenia takich stanów jest nowa pasta ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówFirma Equadent wprowadza na rynek Polski nową masę do rejestracji zwarcia Blu-Mousse amerykańskiego producenta firmy Parkell. Masę cechuje wyjątkowa precyzja odwzorowania wycisku i krótki czas wiązania w zależności od rodzaju masy (standard - 60 s oraz fast - 30 s).

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA