Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

VOCO Retraction PastePodstawą doskonałego wycisku jest odsłonięta i sucha bruzda dziąsłowa. Firma VOCO wprowadziła do sprzedaży nowy produkt – pastę retrakcyjną dostępną w kapsułkach, która zapewnia skuteczne, czasowe poszerzenie bruzdy i izolację od wilgoci. VOCO Retraction Paste idealnie współpracuje z precyzyjną masą wyciskową V-Posil i spełnia wszelkie warunki niezbędne do uzyskania skutecznych wycisków, wykonywanych metodą klasyczną lub cyfrowo. Sprawdza się doskonale także przy opracowywaniu i wypełnianiu ubytków klasy II i V oraz podczas osadzania stałych i tymczasowych uzupełnień protetycznych.

 

Użytkownicy pasty są zachwyceni nie tylko uzyskiwanymi efektami, ale także jej właściwościami użytkowymi, np. kolorem, który doskonale kontrastuje z dziąsłem, ułatwiając pracę w miejscach z utrudnioną widocznością.

Dzięki bardzo smukłej i lekko elastycznej kaniuli pastę można łatwo dozować i nakładać. Jednym z jej atutów jest względnie płynna konsystencja w trakcie wyciskania, która zapewnia doskonałe zapływanie w połączeniu z jednolitym, stabilnym poszerzeniem bruzdy po nałożeniu. VOCO Retraction Paste zawiera chlorek glinu, który wykazuje działanie ścigające. Po zastosowaniu czasowo zatrzymuje krwawienie i eliminuje wilgoć.

Również pacjenci doceniają liczne zalety pasty, np. krótki czas ekspozycji, neutralny smak i możliwość jej całkowitego wypłukania z bruzdy.

Pastę można stosować alternatywnie lub w połączeniu z nitką retrakcyjną, klasycznie lub cyfrowo, przy zastosowaniu skanera wewnątrzustnego. Zarządzanie tkankami miękkimi jest często kluczem do sukcesu w przypadku wypełnień w ubytkach klasy II i V, a także ostatecznego lub tymczasowego cementowania uzupełnień protetycznych, zwłaszcza przy zastosowaniu techniki adhezyjnej z użyciem produktów o małej tolerancji na wilgoć.

Higieniczne opakowania jednorazowe SingleDose

Pastę retrakcyjną VOCO nakłada się łatwo i higienicznie bezpośrednio do bruzdy, z kapsułki opracowanej przez firmę VOCO. Kapsułki są zgodne z dostępnymi w sprzedaży podajnikami, np. VOCO Caps Dispenser. Zawartość jednej kapsułki wystarczy do wypełnienia bruzd przy trzech zębach.

Zalety opakowań SingleDose: u każdego pacjent stosuje się oddzielną kapsułkę, co pozwala wyeliminować ryzyko zakażenia krzyżowego i innych potencjalnych zakażeń.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA