Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dwutlenek cyrkonu jest pięć razy mocniejszy niż porcelana i trwalszy od niej. Między innymi właśnie dlatego wartość rynku materiałów stomatologicznych, na bazie tlenku cyrkonu, w ciągu najbliższych siedmiu lat, wzrośnie o prawie osiem procent.

Materiał ten nadaje pracom protetycznym odpowiednią mechaniczną wytrzymałość i biokompatybilność. Popularność dwutlenku cyrkonu wzrośnie też dlatego, że wzrasta jego popularność. Jest lepszą alternatywą dla pacjentów, którzy mają trudności z żuciem pokarmu, obgryzają paznokcie i mają tendencje do silnego zaciskania szczęk, co może prowadzić do zniszczeń naturalnych zębów i delikatniejszych protez dentystycznych wykonanych z porcelany.
Zwiększa się również liczebność osób starszych i popularyzacja outsourcingu usług związanych ze współpracą stomatologów i techników dentystycznych. Materiał ten jest już obecnie powszechnie stosowany w stomatologii rekonstrukcyjnej i w technice dentystycznej. Wykorzystuje się go do wykonywania koron i stałych protez przy użyciu systemu CAD/CAM, co potwierdza jego użyteczność. Eksperci szacują, że wzrost popularności dwutlenku cyrkonu wymusi wprowadzenie szerszego programu kształcenia. Chodzi o szerzenie wiedzy dotyczącej nowatorskich technik i materiałów.

__________________________________

Dowiedz się więcej:

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA