COVID-19 sprawił, że zmieniło się wiele rzeczy, które przed pandemią wydawały się nie do pomyślenia. Takim przykładem jest działanie jednej z higienistek pracujących w szkockim miasteczku Perthshire. Kobieta – higienistka stomatologiczna – świadczy swoje usługi z wykorzystaniem dwóch kółek.

125279661 sMinisterstwo Edukacji Narodowej zamierza od 1 września wprowadzić nowe przepisy dotyczące podstawy programowej w zawodzie higienistki stomatologicznej. MEN zrezygnował z obowiązujących dotychczas zapisów, które stanowiły, iż wykonywanie zadań przez higienistkę powinno odbywać się pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówW połowie marca zostanie wybrany zarząd sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Zarząd zostanie wyłoniony spośród zgromadzonych członków higienistek i asystentek stomatologicznych.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówHigienistki stomatologiczne i asystentki mają problemy zdrowotne, chodzi o bóle mięśniowo-szkieletowe związane z wymuszoną pozycją przyjmowaną podczas pracy. Dotyczy to w szczególności schorzeń w odcinku szyjnym kręgosłupa, a także bólu w górnej lub w dolnej części pleców.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówHigienistki stomatologiczne będą mogły być członkami PTS-u. Porozumienie w tej sprawie zawarły Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) i Polska Akademia Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS).

e-ginekologia.pl - portal dla lekarzy ginekologówJeszcze tylko do 15 marca br. można przystąpić do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. To już IV edycja wydarzenia. Po raz pierwszy olimpiada kierowana jest do dwóch grup równolegle – higienistek uczących się oraz higienistek pracujących. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Już 650 higienistek dokonało rejestracji. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.olimpiadahigienistek.pl

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówZawody medyczne cieszą się niezmiennie dużą popularnością – nie bez powodu. Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi z różnych zakresów medycyny zwiększa się, choćby z uwagi na proces starzenia się społeczeństw. Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnych usług stomatologicznych. Obsługę na najwyższym poziomie mogą zapewnić nie tylko dentyści, ale również wykwalifikowany personel – w tym: asystentki i higienistki stomatologiczne.

CEDE 2017 zjazd 2 minŚrodowisko higienistek i asystentek mocno stawia na rozwój swoich kompetencji zawodowych, poszukuje skutecznych oraz nowoczesnych praktyk higienizacyjnych. Wydarzeniem wysoko cenionym przez grupę zawodową jest Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. W tym roku odbyła się druga jego edycja. Hasło przewodnie - „Zawód higienistki i asystentki wart poznania” ściśle wiązało się z założeniami merytorycznymi, jak również z miejscem i czasem organizacji zjazdu. Był nim bowiem Poznań a imprezę zorganizowano w trakcie CEDE 2017.

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA