Praca wykonana przy współpracy Gabinetu Stomtologicznego Przemysław Kustra w Krakowie

Obecnie digitalizacja protokołów stomatologicznych osiągnęła poziom, Pozwalający na pełną autonomię praktyk stomatologicznych W ujęciu kompleksowego leczenia pacjentów. Począwszy od diagnostyki, przez dokładne planowanie leczenia oraz jego wdrożenie, włącznie z wykonywaniem prac protetycznych, pacjent może być klinicznie obsłużony w obrębie jednej praktyki dentystycznej w niespotykanie dotąd krótkim czasie.

Fot. MDS JOŃCZYK

Konstrukcja współczesnych mikroskopów stomatologicznych pozwala Na dołączanie do nich różnego rodzaju aparatów fotograficznych, Kamer i przetworników wideo, uwzględniając najnowsze rozwiązania Technologiczne. Stosowanie ich w codziennej praktyce dentystycznej Ma wiele niepodważalnych zalet. Nie chodzi tylko o możliwości diagnostyczne, marketingowe, ale również archiwizacyjne, ponieważ dokumentowanie zabiegu „obrazem” może mieć też znaczenie prawne. Tym bardziej, że współczesny sprzęt foto i wideo oferuje wysoki komfort obsługi oraz dużą wydajność.

Fot. Sirona

W ostatnich latach następuje coraz większy rozwój technologii skanerów oraz frezarek na rynku stomatologicznym. Na ten temat napisano już wiele artykułów, zachwalających wykorzystanie tego typu urządzeń zarówno w gabinecie lekarza dentysty, jak i w pracowni technika dentystycznego. Celem tego artykułu jest omówienie trzech najbardziej powszechnych, z punktu widzenia klinicznego, rozwiązań związanych z wykorzystaniem technik cyfrowych.

Tak jak atrybutem lekarza ogólnego jest stetoskop, tak dla lekarza Dentysty takim narzędziem jest lusterko. Oba te przyrządy wydają Się być dosyć proste konstrukcyjnie. Szczególnie w przypadku lusterka wydawać by się mogło, że nie potrzeba wielkiej wiedzy, aby poprawnie go używać. Jednak jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach, dlatego postaramy się te szczegóły wyjaśnić.

Przez ostatnie trzy dekady mikroskopy zabiegowe na dobre zadomowiły się w stomatologii. Z początkowo dość nieporęcznych i nieergonomicznych stały się nowoczesnymi, naszpikowanymi technologią XXI w., wydajnymi urządzeniami. Współczesna ewolucja elektroniczna i mechaniczna nie ominęła mikroskopów stomatologicznych. To w praktyce przełożyło się na wyższy komfort pracy lekarza i w konsekwencji na wydajniejsze oraz efektywniejsze leczenie pacjentów.

Lupy zabiegowe dzielimy przede wszystkim według rodzajów systemów Optycznych, które oferują poszczególne rozwiązania. Dodatkową wytyczną charakteryzującą rodzaje lup są opcje montażu optyki na ramkach i czepcach. Poniżej prezentujemy szczegółowy podział techniczny lup według konstrukcji optycznych i systemów instalacji optyki.

Szczotkowanie zębów jest czynnością, której celem jest usunięcie Płytki nazębnej, a tym samym zachowanie zdrowia jamy ustnej. Jaka Szczoteczka jest najskuteczniejsza? Manualna czy elektryczna? Będąc precyzyjnym szczoteczki elektryczne dzielimy na te z napędem: oscylacyjno-rotacyjnym, oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnym, sonicznym i magnetycznym. Technologia daje nam wiele możliwości.

Więcej artykułów…

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA