Prof. Konrad Małkiewicz, prof. Halina Ey-Chmielewska, dr Aldona Chloupek, a także lek. dent. Marcel Firlej, lek. dent. Witold Popowicz, lek. dent. Mariusz Cięciara i lek. dent. Krzysztof Adamowicz – to wykładowcy 16. Konferencji Stomatologicznej Wojskowej Izby Lekarskiej, która odbędzie się od 11 do 14 maja 2023 r. w Juracie, nad polskim Bałtykiem. Na spotkanie zaproszeni są lekarze dentyści ze wszystkich innych okręgowych izb lekarskich, nie tylko z wojskowej.

Danuta Kaczmarska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Higienistek Dentystycznych, zapowiada, że Targi Kraktent to coś więcej niż wystawa i szkolenia. Zapewnia, że jest to miejsce, w którym jesteśmy świadkami postępu technologicznego, poznajemy kierunki rozwoju stomatologii, zdobywamy wiedzę i spotykamy się z wykładowcami z Polski i innych krajów. W tym roku gościem specjalnym będzie Ellen Bol z Holandii, wiceprzewodnicząca EDHF (European Dental Hygienists Federation).

Od 14 do 16 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się 17. Kongres Światowej Federacji Stomatologii Laserowej (The World Federation For Laser Dentistry). Jest to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń stomatologicznych w kraju.

Krakdent 2023. Blisko 300 polskich i zagranicznych wystawców, kilkadziesiąt godzin kursów medycznych, szkoleń, warsztatów oraz Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti w ramach KRAKDENT-edu, 65 szkoleń i prezentacji organizowanych przez firmy oraz szereg atrakcji na scenie KRAKDENT MeetUp – tak w skrócie zapowiada się największa w Polsce impreza dla stomatologów, techników dentystycznych, higienistek i asystentek. 29. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® odbędą się 30.03.-01.04.2023 w EXPO Kraków.

Rozpoczął się kurs dla medyków spoza Polski, głównie z Ukrainy. Do zagadnień, które są poruszane podczas kursu należą: funkcjonowanie lekarzy rodzinnych, opieki ambulatoryjnej i szpitalnictwa, finansowanie świadczeń, wystawianie e-zwolnień i e-recept.

Zapraszamy na 9. Zjazd Lekarzy Dentystów. Odbędzie się on w drugi weekend grudnia 2022 r. (10-11.12.2022 r.) w warszawskim Hotelu Lord. W ramach Zjazdu przygotowano kilka niezależnych od siebie sesji wykładowych i warsztatowych, a także całodniowe szkolenie dla stomatologów z zakresu ratownictwa medycznego oraz prawa medycznego.

Nowoczesna dentystyka stawia przede wszystkim na wielowymiarowość – to motyw, na którym oparto tegoroczną konferencję Medicover Stomatologia. Zorganizowane 15 października wydarzenie zgromadziło kilkuset ekspertów z różnych dziedzin, aktywnie zaangażowanych w tworzenie i rozwój Medicover Stomatologia, w tym lekarzy dentystów, fizjoterapeutów oraz zespoły zarządzające.

22 października 2022 r. odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Lekarzy Dentystów pod egidą EDU WIL - szkoleniowej marki działającej przy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. To kolejne wydarzenie organizowane przez okręgową Izbę. Przypomnijmy, w czerwcu swoją konferencje mieli lekarze z Mazowsza i lekarze wojskowi (www.16konferencjawil.pl), potem lekarze z Łodzi (30 września), a w listopadzie odbędą się spotkania w Szczecinie i na Śląsku (Wisła). Patronem medialnych tych wydarzeń był Nowy Gabinet Stomatologiczny.

136 wystawców weźmie udział w rozpoczynających się w czwartek w Łodzi targach stomatologicznych CEDE 2022. 30. edycji najdłużej odbywającego się spotkania branży dentystycznej w kraju towarzyszy atrakcyjny program szkoleniowy, dedykowany stomatologom, technikom, higienistkom i asystentkom. Zapraszamy na stoisko Nowego Gabinetu Stomatologicznego, gdzie otrzymają państwo najnowsze wydanie naszego magazynu.

Więcej artykułów…