FOT. MAGDA GŁUSZEK

Film wideo z pacjentem zamieszczony w mediach społecznościowych jest Źródłem ważnej przewagi konkurencyjnej jednego gabinetu stomatologicznego Nad drugim. Odważmy się w końcu zrobić film i go upublicznić. Ten artykuł, po trosze motywacyjny, dedykuję wszystkim niezdecydowanym, którzy czują, że jednak wyjdą ze swojej strefy komfortu i wcisną przycisk REC! – na kamerze lub telefonie.

Czy stomatolodzy z różnych gabinetów mogą grać w jednej drużynie? Jak pogodzić barwy klubowe jednego gabinetu z drugim i co zrobić, żeby występować w jednej drużynie narodowej – konkurującej, a zarazem takiej, która się wspiera? Hanna Surowiec, konsultantka medyczna C.Witt Dental, kobieta jednocząca środowisko lekarzy dentystów i Marcin Głuszek doradca wizerunkowy branży stomatologicznej – „mierzymy się z odpowiedziami na te trudne pytania we wspólnym materiale”.

Fot. Magda Głuszek

„Mój mąż jest z zawodu dyrektorem”. Dziś opowieść pierwsza, i wcale Nie ostatnia, o rekrutacji sił rejestracyjnych, które lepiej tytułować – opiekunami pacjenta niż rejestratorkami. Jaką akcelerację dla działania gabinetu ma ta aktywność – przeczytajcie Państwo w 300 sekund.

To trudne zadanie. Jak rozmawiać z pacjentem, który co prawda potrafi Mówić, ale gdy leży na fotelu, podczas zabiegu, to nie może z siebie Wydusić ani słowa? Umówić się na znaki ręką, niczym indiańskie sygnalizowanie niebezpieczeństwa dymem? Przecież lekarz jest skupiony na swoim zadaniu, więc trudno wymagać, aby obserwował gesty pacjenta. Wsłuchiwanie się w dochodzące dźwięki wydawane przez pacjenta: „ajjj” „myyyy”, które mogą oznaczać wszystko i nic – słabo działa.

Czy zarządzanie gabinetem można uprościć na tyle, aby odbywało się ono praktycznie automatycznie? Pensje lekarzy, grafiki dyżurów, zamówienia materiałów, odwołane wizyty pacjentów – problemów jest wiele, a czym większy gabinet, tym większe oczekiwania. Wyobraź sobie, że zarządzasz gabinetem stomatologicznym. A może już to robisz? Zatem będzie Ci łatwiej :).

Pozbawiony emocji przekaz jest niczym relaksująca muzyka dźwięków deszczu i fortepianu z youtube'a. Świetna na zaśnięcie, ale nie przynosząca żadnego wezwania do działania. A przecież posty i relacje muszą być apelem do pacjentów – głośnym zawołaniem – „metamorfoza uśmiechu, to tylko tutaj!”, „droga do prostych zębów jest właśnie taka u doktora „X”.

Ktoś musi być pierwszy. Nasz rodak stwierdził, że ziemia nie jest wcale środkiem wszechświata. Elon Musk ze swoją stajnią elektrycznych samochodów dokonał przełomu w motoryzacji. Obaj mieli odwagę – pierwszy przeciwstawił się Kościołowi, drugi stawił opór potężnemu przemysłowi naftowemu. A Państwo, czy posiadacie tę śmiałość, żeby Wasz gabinet stomatologiczny zlokalizować na 15. piętrze wieżowca?   

Więcej artykułów…

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA