Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Jak stomatolog może zachęcić swoich pacjentów do rozpoczęcia leczenia wad zgryzu? Wizualizując jego efekty w postaci nowego pięknego uśmiechu. Invisalign Smile Architect, najnowocześniejsze rozwiązanie do planowania leczenia ortodontyczno-odtwórczego z uwzględnieniem anatomii twarzy, umożliwia stomatologom ogólnym zintegrowanie terapii nakładkowej z ich kompleksowymi planami leczenia. Dzięki niemu wyrównanie zębów i planowanie ich odbudowy możliwe jest za pomocą jednej cyfrowej platformy. Narzędzie dostępne dla certyfikowanych lekarzy Invisalign Go. Invisalign Smile Architect to innowacyjne narzędzie Align Technology dedykowane stomatologom ogólnym do planowania leczenia ortodontycznego i protetycznego w czasie rzeczywistym. Za pomocą cyfrowej platformy Invisalign Smile Architect lekarz może zintegrować leczenie systemem przezroczystych nakładek Invisalign z kompleksowym planem terapii, a następnie na podstawie zdjęcia twarzy, zwizualizować efekty leczenia i przedstawić pacjentowi jego przyszły uśmiech. To znaczna poprawa jakości, efektywności i skali planowania leczenia.

Szerokie portfolio Invisalign Go wraz z nową platformą Invisalign Smile Architect dostępną w ramach oprogramowania ClinCheck 3D powstało, by zapewnić stomatologom większą elastyczność w zaspokajaniu różnych potrzeb pacjentów, a tym samym ułatwić planowanie kompleksowego i jednocześnie minimalnie inwazyjnego leczenia oraz usprawnić przepływ pracy w gabinecie. Dzięki narzędziu ClinCheck In-Face Visualization lekarze mogą na podstawie zdjęcia twarzy pacjenta zaplanować leczenie i zwizualizować przyszły uśmiech zarówno po leczeniu metodą Invisalign, jak i po leczeniu protetycznym. Wśród nowych funkcji dostępnych dla lekarzy znajduje się przydatna w leczeniu odtwórczym możliwość modyfikacji 3D, a także opcja wielowarstwowej wizualizacji przebiegu leczenia ortodontycznego i protetycznego, planowania leczenia w czasie rzeczywistym oraz analizy masy zęba, która ułatwia zachowanie zdrowej i naturalnej struktury uzębienia.

Invisalign Smile Architect to przełom w cyfrowym planowaniu leczenia w ortodoncji i stomatologii odtwórczej, który może zmienić sposób tworzenia uśmiechów. Narzędzie zapewnia lekarzom większą elastyczność, spójność preferencji leczenia, dostęp do planu leczenia w czasie rzeczywistym i różne opcje modyfikacji. Dostęp do planu leczenia i możliwość wprowadzania zmian w czasie rzeczywistym umożliwia lekarzom indywidualne, kompleksowe, a jednocześnie minimalnie inwazyjne podejście do każdego przypadku. Celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników przy zachowaniu zdrowej struktury zębów. Co więcej, narzędzie Invisalign Smile Architect ułatwia wpasowanie nowego uśmiechu w rysy twarzy pacjentów, tym samym zapewniając im lepsze wrażenia z leczenia oraz naturalny, estetyczny wygląd wyrównanego zgryzu po zakończeniu leczenia Invisalign.

Rosnące zapotrzebowanie pacjentów na zabiegi stomatologii estetycznej sprawia, że stomatolodzy poszukują skutecznych narzędzi, dzięki którym zapewnią wymarzone uśmiechy. Leczenie ortodontyczno-odtwórcze jako element kompleksowej stomatologii umożliwia lekarzom rozwój praktyki w ramach jednego „ekosystemu” poprzez połączenie wizualnego planowania leczenia ortodontycznego oraz opieki stomatologicznej w zakresie odbudowy zębów. Szacuje się, że wstępne leczenie alignerami ułatwia przeprowadzenie nawet 45 proc. zabiegów protetycznych, zapewniając lepsze i trwalsze rezultaty.

 O ALIGN TECHNOLOGY
Firma Align Technology projektuje i produkuje system Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM. Technologie te pozwalają na udoskonalenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ok. 247 000 lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 milionów konsumentów na całym świecie. W ciągu ostatnich 26 lat Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 15,7 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.
Dodatkowe informacje na temat systemu Invisalign i wyszukiwarka lekarzy Invisalign dostępne są na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero znajdują się na stronie www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania exocad CAM/CAD oraz listę partnerów handlowych można znaleźć na stronie www.exocad.com. Invisalign, iTero, exocad, Align, and Align Digital Platform są zastrzeżonymi znakami towarowymi Align Technology, Inc.

 

 Informacje o Invisalign Smile Architect dostępna są na:
https://www.invisalign.pl/gp/invisalign-solutions/smilearchitect
Więcej informacji o systemie Invisalign Go znajduje się na stronie:
https://www.invisalign.pl/gp

Artykuł opublikowany w numerze 6/2023 magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny. Zobacz pełny spis treści.
Dowiedz się więcej - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.


KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA