Wizyta w gabinecie stomatologicznym często nadal wiąże się u wielu pacjentów ze stresem. Można go zminimalizować urządzając wnętrze w sposób przyjazny i wywołujący u osób odwiedzających gabinet pozytywne skojarzenia. Jak połączyć relaks i elegancję? Odpowiedzią jest styl Hampton.

Poszukując właściwego stylu, w którym ma być urządzony gabinet, należy zastanowić się nad wartościami, z jakimi identyfikuje się nasza firma oraz nad informacjami, które jako jej właściciele chcemy przekazać naszym pacjentom, gdyż wygląd gabinetu musi być z nimi spójny. W procesie projektowym wnętrze otrzymuje swój indywidualny charakter i w efekcie wywołuje w jego użytkownikach określone emocje.

Kilka miesięcy temu gabinet stomatologiczny STOMATOLOGIA NAMYSŁOWSKA I SEREDYŃSKA, działający w Knurowie, przeszedł dużą metamorfozę. Lek. stom Krystyna Seredyńska rozpoczęła swoją działalność w 1976 roku w innej lokalizacji w Knurowie. Na początku był to niewielki jednostanowiskowy gabinet. W 2000 roku zmieniono lokalizację na obecną i stworzono dwustanowiskowy gabinet. W tym czasie dołączyły do niej dwie córki: Anna Namysłowska, jako drugi dentysta, oraz Ewa Seredyńska - Hliniak, zajmująca się administrowaniem firmy. O tego momentu panie tworzą prężnie działający zespół. Z czasem postanowiły odświeżyć wizerunek firmy i wnętrza gabinetu.

Każdy nadmiar zabiera miejsce, czas, uwagę i energię człowieka. W przestrzeniach minimalistycznych przedmioty nie rządzą człowiekiem, one z nim współgrają. Minimalizm wnętrza to sztuka wyboru prostych form i naturalnych materiałów. Brak nadmiaru - oznacza przestrzeń...!

Katarzyna Bińczycka po kilku latach pracy w gabinetach prowadzonych przez innych lekarzy postanowiła stworzyć miejsce, w którym będzie mogła dbać o zdrowie i piękny uśmiech swoich pacjentów pod własnym nazwiskiem. Lata pracy i obserwacji działających praktyk pomogły jej określić wartości, które pragnie przekazać pacjentom oraz klimat miejsca, w jakim chce spędzać czas przeznaczany na pracę. Wraz ze wspierającym ją w całym przedsięwzięciu mężem, Andrzejem, także lekarzem, stworzyła miejsce, w którym dobrze będą się czuli zarówno pacjenci, jak i personel.

Miałam farmę w Afryce u stóp gór Ngong - tymi słowami rozpoczęła swoją autobiograficzną opowieść o przeprowadzce i życiu w Kenii duńska pisarka Karen Blixen. Przez siedemnaście lat zajmowała się plantacją kawy na afrykańskim płaskowyżu. Tam też urządziła i prowadziła swój dom. Przywiezione z Danii meble, sprzęty, książki i zastawa stołowa pomogły jej tchnąć ducha europejskiego stylu w parterowy kamienny budynek, położony w pobliżu stolicy kraju – Nairobi.

Od kilku lat na warszawskim Mokotowie prężnie działa gabinet stomatologiczny Uśmiech Zdrowia, prowadzony przez małżeństwo: Elżbietę Kazerooni i Ehteshama Beheshty Kazerooni, lekarza stomatologa i kierownika medycznego gabinetu. Zarówno dla właścicieli, jak i dla całego personelu celem nadrzędnym jest dbanie o piękny i zdrowy uśmiech pacjentów. W gabinecie wykorzystywany jest najwyższej jakości sprzęt i stosowane są najnowsze technologie. Jednak najważniejszym elementem, dzięki któremu osiągają swój cel, jest troska o każdego pacjenta i zapewnienie mu jak najbardziej komfortowych warunków podczas wizyty w gabinecie.

Od ponad dwóch lat na warszawskiej Białołęce z sukcesem działa Centrum Ortodontyczne Rock Your Smile. Inwestor postawił w nim na najwyższą jakość leczenia, wysokiej klasy sprzęt, wąską specjalizację (ortodoncję) i nietuzinkowy wystrój wnętrz. Takie połączenie okazało się być strzałem w dziesiątkę i od dwóch miesięcy w stolicy funkcjonuje już druga placówka, zlokalizowana w dzielnicy: Praga Południe.

Derek Srokowski to niezwykle - nawet jak na stomatologa -  zapracowany człowiek. Swój czas dzieli między dwa gabinety prowadzone przez siebie w Kanadzie oraz liczne placówki, z którymi współpracuje w Polsce jako ceniony implantolog. Odwiedzamy go w rzeszowskiej klinice „Dental Implant Academy”, która jest najnowszym przedsięwzięciem doktora.

FOT. MESMETRIC.COM

Projektując wnętrza, skupiamy się na czynnikach kształtujących dobrą jakość powstającej przestrzeni. Gabinet stomatologiczny ma być wygodny zarówno dla personelu, jak i pacjentów oraz ma spełniać warunki określone przepisami prawa. Dobrze zaprojektowany układ funkcjonalny poprawia jakość pracy i użytkowania wnętrza. Równie ważnym czynnikiem wpływającym na satysfakcję i komfort przebywania w pomieszczeniu jest jego estetyczny wygląd.

Więcej artykułów…

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA