Inwestorzy, będący właścicielami budynku usługowego na warszawskim Wawrze, postanowili przeznaczyć jeden z lokali znajdujących się w parterze budynku na prowadzenie działalności ambulatorium stomatologicznego. Wcześniej ten lokal był przez nich wynajmowany – funkcjonowała tu szkoła jogi.

Inwestor zaplanował otwarcie dwustanowiskowego ambulatorium stomatologicznego, wyposażonego dodatkowo w pantomograf. Gdy skontaktował się z naszym biurem, miał już wybrany lokal usługowy o powierzchni 60 m², który zamierzał wynająć. Niestety, po przeanalizowaniu dokumentacji budynku okazało się, że kanały wyrzutowe powietrza z lokalu są wyprowadzone do przestrzeni garażu podziemnego, znajdującego się pod lokalem. Takie rozwiązanie jest niedopuszczalne w przypadku placówek medycznych.

W wyniku ciągłego rozwoju stolicy coraz więcej obszarów leżących na obrzeżach miasta przeznaczanych jest pod zabudowę mieszkaniową. Na terenach poprzemysłowych lub dotychczasowych polach uprawnych powstają ogromne osiedla wymagające dostarczenia ich mieszkańcom podstawowych usług. Gabinety stomatologiczne są bardzo pożądaną funkcją w tak zwanych „sypialniach” dużych miast i doskonale spełniają tam swoją rolę. Inwestor skontaktował się z naszym biurem po kupnie lokalu użytkowego, mieszczącego się w budynku wielorodzinnym z usługami w parterze na nowo powstałym osiedlu, w modernizowanej obecnie dzielnicy Warszawy – Ursusie.

Justyna i Marcin Pochwalscy, małżeństwo stomatologów, z ogromnym sukcesem prowadzili gabinet stomatologiczny „na flory” w parterze Przepięknej, przedwojennej kamienicy, mieszczącej się w centrum Warszawy, w sąsiedztwie łazienek królewskich.

Inwestorzy planujący otwarcie nowej placówki, w której ma być prowadzona działalność lecznicza, mają świadomość konieczności spełnienia wymagań stawianych im przez państwową inspekcję sanitarną. Niestety wiedza dotycząca ich obowiązków, wynikających z przepisów budowlanych, jest już znacznie mniejsza. A kontrola nadzoru budowlanego może być dużym zaskoczeniem.

W 2017 r. Wraz z panem Kamilem Zarzyckim, właścicielem centrum stomatologicznego „Uśmiech” w Lubinie, przeprowadziliśmy metamorfozę wnętrza jego placówki. Inwestor chciał podnieść komfort korzystających z niej osób, zarówno pacjentów, jak i pracowników. Zmiana wyglądu wnętrz okazała się dużym sukcesem, a cel został osiągnięty.

Inwestorzy planujący otwarcie nowej placówki, w której ma być prowadzona działalność lecznicza, mają świadomość konieczności spełnienia wymagań stawianych im przez państwową inspekcję sanitarną. Niestety, wiedza dotycząca ich obowiązków wynikających z przepisów budowlanych jest już znacznie mniejsza. A kontrola nadzoru budowlanego może być dużym zaskoczeniem.  

inwestor wynajął lokal użytkowy o powierzchni 135 m², usytuowany w parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami, aby prowadzić w nim działalność ambulatorium stomatologicznego. na podstawie przeprowadzonego przez siebie bilansu powierzchni użytkowej założył, że uda się w nim wydzielić cztery gabinety stomatologiczne. Do jednego z nich miał być dodatkowo wstawiony pantomograf.   

Gdy inwestorzy skontaktowali się z naszą pracownią z prośbą o zaprojektowanie układu funkcjonalnego wnętrza, byli już właścicielami lokalu usługowego usytuowanego w parterze budynku wielorodzinnego. Planując prowadzenie działalności ambulatorium stomatologicznego z trzema gabinetami, pracownią RTG i sterylizatornią, zdecydowali się na lokal o powierzchni 86,09 m².

Inwestor jest właścicielem placówki, w której leczenie pacjentów odbywało się w dwóch gabinetach stomatologicznych. Większy z nich był dwustanowiskowy. Gdy pojawiła się szansa dokupienia sąsiedniego lokalu usługowego, inwestor postanowił z niej skorzystać i rozbudować istniejące ambulatorium.

Lokal, w którym prowadzona była działalność gabinetu stomatologicznego, mieścił się w pawilonie usługowym usytuowanym na osiedlu mieszkaniowym. Ta lokalizacja bardzo odpowiadała właścicielowi, problemem z czasem okazała się jednak zbyt mała powierzchnia placówki (ok. 60 m²). Niestety, wszystkie lokale w budynku użytkowano i nie było możliwości jego rozbudowy. Gdy więc zwolnił się lokal sąsiadujący z ambulatorium, inwestor zdecydował się na jego kupno. Dzięki temu zyskał dodatkowe 60 m² powierzchni, o które mógł powiększyć swoją placówkę.

Więcej artykułów…

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA