Sztuka, moda, odzież medyczna, to wyjątkowy projekt, który łączy różne branże w jednym celu – pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Polski producent odzieży medycznej - MEDORA we współpracy ze znanym muzykiem Sławomirem Łosowskim, autorem przeboju „Słodkiego miłego życia”, liderem grupy KOMBI oraz autorem rysunków „GRA-FIKA” przygotowali specjalnie na to wydarzenie, jakim są 28. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne – KRAKDENT, projekt wyjątkowych bluz medycznych.

W ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia działań wojennych przez Rosję na Ukrainę granice Polski przekroczyło już około 1,4 miliona osób. Część z nich opuści nasz kraj, znajdując schronienie w innych państwach Europy, ale większość zapewne pozostanie z nami na kolejne tygodnie, miesiące, a może i lata. Wiele z tych osób nie zdążyło wziąć ze sobą podstawowych środków higieny osobistej – w tym szczoteczek i past do zębów.

Polska Misja MedycznaPolska Misja Medyczna otworzyła gabinet dentystyczny w obozie Darashakran, zamieszkałym przez 11,5 tys. uchodźców syryjskich. Uchodźcy przez konflikt zbrojny zostali pozbawieni specjalistycznej opieki medycznej. O otwarcie gabinetu zabiegał Dyrektoriat ds. zdrowia.

szczepię się„Szczepię się dla Was” to hasło tegorocznej akcji Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, do której zgłosiło się dotychczas ponad 140 lekarzy, lekarzy dentystów i studentów kierunków medycznych. Medycy chcą pokazać, że w tym czasie ważne są nie tylko szczepienia przeciw COVID-19, ale też przeciw grypie.

5786660 xxlW czasie pandemii większość Polaków udaje się na wizyty dentystyczne przynajmniej tak często, jak przed pojawieniem się koronawirusa – wynika z badania przeprowadzonego dla SE+ Studia Stomatologii Estetycznej w Krakowie przed nadchodzącym Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej, obchodzonym 20 marca. Znaczna część ankietowanych ma wysoką świadomość zasad profilaktyki, jest zadowolona ze stanu zdrowia jamy ustnej, jednak chciałaby mieć bielszy uśmiech i pozbyć się ubytków. Zdrowie jamy ustnej to ważny element dbania o ogólną kondycję człowieka. Rosnąca świadomość Polaków w tym zakresie wpisuje się zatem w trend popularności zdrowego trybu życia.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNaczelna Rada Lekarska apeluje o pilne zorganizowanie debaty pod auspicjami Ministra Zdrowia, która w sposób kompleksowy omawiałaby najistotniejsze problemy związane z wykonywaniem zawodu lekarza dentysty w Polsce.

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówPolskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zachęcają do podpisania petycji online, dotyczącej dbania o higienę jamy ustnej. Oto jej fragment: My niżej podpisani (…), w pełni zgadzamy się, że zdrowie zaczyna się w jamie ustnej. Rozumiemy także, iż zaniedbanie w tym zakresie może grozić poważnymi konsekwencjami dla zdrowia i życa...

Więcej artykułów…