fot. 123rf.com

Akcje społeczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Podróż do Mozambiku odbyli brytyjscy dentyści. Nieśli oni pomoc potrzebującym, którzy nie mają możliwości otrzymać opieki stomatologicznej. W taką podróż udał się Dr Vivak Shah, główny stomatolog Saving Smiles.

Mozambik miejsce z dala od medycyny

– Wyprawa do odległych miejsc, w tym wiosek wcześniej nieodwiedzanych przez obcokrajowców, wymagała podróżowania na różne sposoby, np. łodziami motorowymi czy pojazdami z napędem 4×4. Nagrodą za trudy była uroda afrykańskiego krajobrazu, w tym mijane po drodze wspaniałe parki narodowe – relacjonuje Dr Vivak Shah.

– Celem takich projektów jest dla mnie podnoszenie świadomości, inspirowanie, wzmacnianie wiary w siebie nawzajem oraz angażowanie się w sprawy ludzi przy użyciu daru, który został mi dany. Byłem zachwycony, mogąc podzielić się tym niesamowitym doświadczeniem z moimi dwoma synami, dążąc do tego, aby nabywali wiedzę także poza granicami tradycyjnej edukacji. Pilnie pracowali u mojego boku asystując mi przy niektórych zabiegach– mówi dr Shah.

Podsumowanie misji

– Trzeciego dnia naszej misji trafił do nas mężczyzna z silnym bólem zębów, utrzymującym się od paru miesięcy, który chcąc do nas dotrzeć, szedł na piechotę 7 godzin. Innym razem, podczas pracy w prowizorycznej klinice „pod chmurką”, nasz zespół był świadkiem porodu jednej z pacjentek – zaledwie 5 metrów od nas! Te zdarzenia rzuciły światło na trudy lokalnego systemu opieki zdrowotnej, co sprawiło, że bardziej doceniamy wartość opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii – kontynuuje dr Shah.

Brytyjczycy leczyli średnio 200 pacjentów dziennie. Projekt zakończył się dziewiątego dnia, z łączną liczbą 900 wyleczonych pacjentów oraz ponad 2000 usuniętych zębów.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Leczyli zęby w Mozambiku

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA