W zabiegach odmładzających najlepsze jest stosowanie metod odbudowujących objętość tkanki podskórnej, która jest naturalnym rusztowaniem dla skóry. Komórki regeneracyjne i macierzyste, które są niekwestionowanym numerem jeden metod odmładzających, znajdują zastosowanie także w stomatologii.

Aparaty ortodontyczne kilkanaście lat temu wywoływały zdumienie. Dziś noszą je zarówno nastolatki, jak i osoby w zaawansowanym wieku. Nigdy bowiem nie jest za późno na marzenia o pięknym uśmiechu. Co jednak robić, gdy zabieg nie spełni oczekiwań?

Kiedyś toczyły się bardzo ostre dyskusje na temat tego, kto powinien się zajmować medycyną estetyczną. Były to na ogół dyskusje o wyższości dermatologów nad resztą świata. Lekarzy stomatologów w ogóle w tych dyskusjach pomijano. Praktyka pokazała jednak, że żadna specjalizacja nie predestynuje jakoś szczególnie do wykonywania zawodu lekarza medycyny estetycznej.

Nici liftingujące, zarówno rozpuszczalne jak i nie, są stosowane w medycynie estetycznej od wielu lat. Obecnie istnieje wiele systemów do implantacji nici, ale na główny plan wybijają się nici PDO. System ten został opracowany w Korei, opatentowany 2008 roku, a do Polski trafił w 2013 roku, wcześniej podbijając rynki Japonii, obu Ameryk oraz Rosji. Swoją popularność zawdzięczają: bezpieczeństwu stosowania, skuteczności oraz łatwości przeprowadzania procedury zabiegowej.

Korekcje zmarszczek twarzy w gabinecie stomatologicznym – sposoby minimalizacji ryzyka powikłań  zabiegi medycyny estetycznej coraz częściej stanowią komplementarną metodę stosowaną przez lekarzy dentystów w stomatologii estetycznej. Daje możliwość osiągania optymalnych efektów estetycznych w obrębie całej twarzy. W celu przywrócenia prawidłowej objętości tkanek miękkich twarzy i redukcji zmarszczek częste jest stosowanie wypełniaczy tkankowych. Jest to metoda dająca bardzo dobre efekty estetyczne, nie pozbawiona jednak możliwości wystąpienia powikłań wczesnych i późnych.  

Jaka jest definicja pięknej twarzy? gładka skóra, białe zęby, lśniące włosy. W mojej klinice „Medycyna Młodości dr Urszula Brumer” dbamy przede wszystkim o ten pierwszy składnik. O to, by skóra była w dobrej kondycji, jasna, błyszcząca, napięta. Jedną z metod jest zastosowanie nici liftingujących.

Medycyna estetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny. Usytuowana pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną zagarnia dla siebie coraz większe obszary oddziaływania. Zabiegi są coraz skuteczniejsze, zwłaszcza w porównaniu z kosmetologią, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa i małej inwazyjności w porównaniu z chirurgią plastyczną. Lekarze dentyści są predysponowani do przeprowadzania takich zabiegów.

Stomatologia estetyczna jest częścią medycyny estetycznej, i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nie może być jednak tak, że umawiając się z pacjentką na zabieg poprawiający urodę lub spłycający zmarszczki, doradzamy jej najpierw „zrobienie sobie zębów”. Lub odwrotnie. Kiedy pacjent oczekuje na wypełnienie ubytków, my sugerujemy mu toksynę botulinową na zmarszczki czy nici liftingujące na opadające policzki.

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swój wygląd zewnętrzny. Nieodzowną jego częścią są białe i zdrowe zęby. Dlatego rynek producentów produktów do higieny oraz do wybielania zębów w ciągu ostatniej dekady potroił swoją wielkość. Część tego typu produktów jest sprzedawana jako środki higieniczne (pasty), inne jako kosmetyki (niskie stężenie substancji wybielających), a jeszcze inne jako wyroby medyczne. Jednak przed zastosowaniem rożnego typu produktów warto byłoby zdiagnozować samą przyczynę zmiany koloru zębów. Pozwoli to na zaplanowanie odpowiedniego leczenia.

Więcej artykułów…