W zabiegach odmładzających najlepsze jest stosowanie metod odbudowujących objętość tkanki podskórnej, która jest naturalnym rusztowaniem dla skóry. Komórki regeneracyjne i macierzyste, które są niekwestionowanym numerem jeden metod odmładzających, znajdują zastosowanie także w stomatologii.

Aparaty ortodontyczne kilkanaście lat temu wywoływały zdumienie. Dziś noszą je zarówno nastolatki, jak i osoby w zaawansowanym wieku. Nigdy bowiem nie jest za późno na marzenia o pięknym uśmiechu. Co jednak robić, gdy zabieg nie spełni oczekiwań?

Kiedyś toczyły się bardzo ostre dyskusje na temat tego, kto powinien się zajmować medycyną estetyczną. Były to na ogół dyskusje o wyższości dermatologów nad resztą świata. Lekarzy stomatologów w ogóle w tych dyskusjach pomijano. Praktyka pokazała jednak, że żadna specjalizacja nie predestynuje jakoś szczególnie do wykonywania zawodu lekarza medycyny estetycznej.

Nici liftingujące, zarówno rozpuszczalne jak i nie, są stosowane w medycynie estetycznej od wielu lat. Obecnie istnieje wiele systemów do implantacji nici, ale na główny plan wybijają się nici PDO. System ten został opracowany w Korei, opatentowany 2008 roku, a do Polski trafił w 2013 roku, wcześniej podbijając rynki Japonii, obu Ameryk oraz Rosji. Swoją popularność zawdzięczają: bezpieczeństwu stosowania, skuteczności oraz łatwości przeprowadzania procedury zabiegowej.

Korekcje zmarszczek twarzy w gabinecie stomatologicznym – sposoby minimalizacji ryzyka powikłań  zabiegi medycyny estetycznej coraz częściej stanowią komplementarną metodę stosowaną przez lekarzy dentystów w stomatologii estetycznej. Daje możliwość osiągania optymalnych efektów estetycznych w obrębie całej twarzy. W celu przywrócenia prawidłowej objętości tkanek miękkich twarzy i redukcji zmarszczek częste jest stosowanie wypełniaczy tkankowych. Jest to metoda dająca bardzo dobre efekty estetyczne, nie pozbawiona jednak możliwości wystąpienia powikłań wczesnych i późnych.  

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swój wygląd zewnętrzny. Nieodzowną jego częścią są białe i zdrowe zęby. Dlatego rynek producentów produktów do higieny oraz do wybielania zębów w ciągu ostatniej dekady potroił swoją wielkość. Część tego typu produktów jest sprzedawana jako środki higieniczne (pasty), inne jako kosmetyki (niskie stężenie substancji wybielających), a jeszcze inne jako wyroby medyczne. Jednak przed zastosowaniem rożnego typu produktów warto byłoby zdiagnozować samą przyczynę zmiany koloru zębów. Pozwoli to na zaplanowanie odpowiedniego leczenia.

Od przeszło dwóch dekad wybielanie zębów jest coraz bardziej popularne. Zabieg ten ma wielu zwolenników, ale są również przeciwnicy, którzy uważają, że niekorzystnie wpływa na zęby i powinien być wykonywany tylko w ostateczności. Pogląd ten wynika z informacji pochodzących z przed 15-20 lat, kiedy pierwsze środki wybielające dostępne na rynku amerykańskim były bardzo agresywne ze względu na niskie pH oraz wysokie stężenie nadtlenku wodoru (sięgające nawet do 40 proc). Dziś zabiegi wybielania są o wiele bezpieczniejsze, głównie dzięki zupełnie nowym preparatom.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2023
2022
2021
2020
2019
2018

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA