Polerowanie w stomatologii to nieodłączny element większości procedur dentystycznych, mający kluczowe znaczenie dla estetyki i zdrowia jamy ustnej pacjenta. Jako stomatolodzy, wybór odpowiednich narzędzi do polerowania jest równie ważny, co technika ich używania. W tym artykule przyjrzymy się różnym narzędziom dostępnym na rynku, ich zastosowaniom oraz najlepszym praktykom, aby zapewnić najwyższą jakość usług.

W 2006 roku w miejscowości Flonheim w Niemczech stomatolog Armin Nedjat założył firmę Champions- -Implants. Początkowo najważniejszymi produktami firmy były, opracowane przez Nedjata, jednoczęściowe implanty czterokątne i kulkowe, wykonane z tytanu IV stopnia. W ciągu kilku lat firma awansowała do grona największych firm stomatologicznych. Dziś współpracuje z ponad 4500 gabinetami w samych tylko Niemczech, a jej produkty są eksportowane do ponad 65 krajów świata. Jury wielu nagród naukowych w dziedzinie medycyny zwróciły uwagę na firmę Champions-Implants.

Aparat USG. Chcąc odpowiednio wyposażyć placówkę medyczną, należy wybrać sprzęt od renomowanych producentów, którzy oferują nowoczesne rozwiązania z zaawansowanymi technologiami. Kluczowymi elementami przy wyborze urządzeń ultrasonograficznych są bez wątpienia parametry oraz ich niezawodna praca, ale również i cena. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na wybór używanych aparatów ultrasonograficznych oraz na jakie elementy zwrócić uwagę, przed ich zakupem.

Vatech na targach IDS w Kolonii zapowiedział kilka nowych projektów, które mają zrewolucjonizować obrazowanie RTG. Oprócz doskonałej jakości obrazu, inżynierowie pracują na maksymalnym zmniejszeniem promieniowania. Posłuży do tego m.in. nowoczesna technologia perowskitów (ta od bardzo wydajnej fotowoltaiki), pierwszy raz zastosowana w obrazowaniu RTG. Niektóre nowe modele urządzeń zostały pokazane już na Krakdencie 2023, na część trzeba będzie jeszcze poczekać rok lub dwa.

Firma Yoshida została założona przez Uhachi Yamanaka w Tokio w Japonii w 1906 roku. Obecnie Yoshida jest jedną z najstarszych japońskich firm produkujących sprzęt medyczny. Yoshida słynie z innowacji i wciąż zaskakuje świat nowinkami technologicznymi. Od 1960 r. kiedy Yoshida wprowadziła pierwsze urządzenie do obrazowania rentgenowskiego ACMEX, wciąż kontynuuje rozwój i produkcję najnowocześniejszych technologii obrazowania.

Sterylizacja narzędzi medycznych to wieloetapowy proces, dzięki któremu możliwe jest ich ponowne użycie. Ma na celu usunięcie wszystkich form potencjalnie chorobotwórczych drobnoustrojów. Aby jednak było to możliwe, należy w tym celu wykorzystywać specjalistyczne akcesoria oraz środki. Konieczne jest także ścisłe przestrzeganie zasad sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego. Jakie elementy i procedury są niezbędne, by cały proces przebiegł poprawnie?

W dniach 8-10 września w siedzibie Stern Weber Polska, na jednej z największych stałych ekspozycji unitów i wyposażenia gabinetów stomatologicznych w Europie, odbyły się Dni Targowe - kameralne wydarzenie skierowane do lekarzy dentystów oraz wszystkich właścicieli i menedżerów klinik stomatologicznych, chcących skorzystać z indywidualnego wsparcia zakupowego. Na ekspozycji Stern Weber Polska w ciągu tych trzech dni można było spotkać również innych Wystawców, a goście spoza Warszawy mogli liczyć na darmowy nocleg oraz bilety do teatru. Rezultatem wydarzenia była organizacja kilkudziesięciu spotkań handlowych.

Nanoboty sterowane za pomocą pola magnetycznego mogą pomóc w zabijaniu bakterii ukrytych głęboko w kanalikach zębinowych i zwiększyć skuteczność leczenia kanałowego - tak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Indian Institute of Science i start-up’u Theranautilus.

O ponad 130 miliardów dolarów do 2023 r. wzrośnie globalny rynek usług stomatologicznych. Eksperci są przekonani, że postęp w dziedzinie technologii cyfrowej i drukowania 3D będzie napędzać rozwój rynku usług stomatologicznych. Tylko w zakresie drukarek 3D w stomatologii rynek ma osiągnąć wzrost o 365% do 2025 r.

KaVo uniQa jest pierwszym unitem w nowej klasie, które zasługuje na swoją nazwę. Nowy unit uniQa łączy w sobie całe know-how firmy KaVo w zakresie optymalizacji i efektywności procesów z innowacyjną technologią i nowoczesnym wzornictwem. Dzięki modelowi uniQa firmie KaVo po raz kolejny udało się stworzyć unit stomatologiczny, który prezentuje ergonomię w najpiękniejszej formie, równocześnie zaspokajając różnorodne potrzeby klientów.

Więcej artykułów…

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA