Firma Yoshida została założona przez Uhachi Yamanaka w Tokio w Japonii w 1906 roku. Obecnie Yoshida jest jedną z najstarszych japońskich firm produkujących sprzęt medyczny. Yoshida słynie z innowacji i wciąż zaskakuje świat nowinkami technologicznymi. Od 1960 r. kiedy Yoshida wprowadziła pierwsze urządzenie do obrazowania rentgenowskiego ACMEX, wciąż kontynuuje rozwój i produkcję najnowocześniejszych technologii obrazowania.

Sterylizacja narzędzi medycznych to wieloetapowy proces, dzięki któremu możliwe jest ich ponowne użycie. Ma na celu usunięcie wszystkich form potencjalnie chorobotwórczych drobnoustrojów. Aby jednak było to możliwe, należy w tym celu wykorzystywać specjalistyczne akcesoria oraz środki. Konieczne jest także ścisłe przestrzeganie zasad sterylizacji narzędzi i sprzętu medycznego. Jakie elementy i procedury są niezbędne, by cały proces przebiegł poprawnie?

W dniach 8-10 września w siedzibie Stern Weber Polska, na jednej z największych stałych ekspozycji unitów i wyposażenia gabinetów stomatologicznych w Europie, odbyły się Dni Targowe - kameralne wydarzenie skierowane do lekarzy dentystów oraz wszystkich właścicieli i menedżerów klinik stomatologicznych, chcących skorzystać z indywidualnego wsparcia zakupowego. Na ekspozycji Stern Weber Polska w ciągu tych trzech dni można było spotkać również innych Wystawców, a goście spoza Warszawy mogli liczyć na darmowy nocleg oraz bilety do teatru. Rezultatem wydarzenia była organizacja kilkudziesięciu spotkań handlowych.

Nanoboty sterowane za pomocą pola magnetycznego mogą pomóc w zabijaniu bakterii ukrytych głęboko w kanalikach zębinowych i zwiększyć skuteczność leczenia kanałowego - tak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Indian Institute of Science i start-up’u Theranautilus.

O ponad 130 miliardów dolarów do 2023 r. wzrośnie globalny rynek usług stomatologicznych. Eksperci są przekonani, że postęp w dziedzinie technologii cyfrowej i drukowania 3D będzie napędzać rozwój rynku usług stomatologicznych. Tylko w zakresie drukarek 3D w stomatologii rynek ma osiągnąć wzrost o 365% do 2025 r.

KaVo uniQa jest pierwszym unitem w nowej klasie, które zasługuje na swoją nazwę. Nowy unit uniQa łączy w sobie całe know-how firmy KaVo w zakresie optymalizacji i efektywności procesów z innowacyjną technologią i nowoczesnym wzornictwem. Dzięki modelowi uniQa firmie KaVo po raz kolejny udało się stworzyć unit stomatologiczny, który prezentuje ergonomię w najpiękniejszej formie, równocześnie zaspokajając różnorodne potrzeby klientów.

Dobrzy stomatolodzy muszą operować sprzętem o wysokiej jakości, tak aby móc dostarczać swoim klientom usługi, które będą faktycznie pomocne. W końcu stomatologia jest bardzo delikatną dziedziną usług, która często opiera się na opiniach zadowolonych lub niezadowolonych klientów. Aby jednak mieć pewność co do jakości wykorzystywanych przez siebie produktów, stomatolog musi sprowadzić je z miejsc sprawdzonych takich, jak dobre sklepy stomatologiczne. Jakie akcesoria stomatologiczne można znaleźć w takich sklepach? W co warto wyposażyć swoją pracownię dentystyczną? I dlaczego warto jest kupować produkty w sklepach online?

ultradźwięki w stomatologiiNaukowcy z Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego opublikowali pracę, obrazującą skalę korzystania przez polskich dentystów z różnego rodzaju nowoczesnych technologii. Badania przeprowadzono za pośrednictwem ankiety, dowiadujemy się z niej, że każdy respondent korzysta z ultradźwięków.

Higiena układu ssącegoNowoczesny unit stomatologiczny jest skomplikowanym urządzeniem. Standardy pracy, potrzeba zapewnienia większego bezpieczeństwa (lekarza i pacjenta) oraz współczesne procedury higieniczne – powodują, że jest on stale unowocześniany i wyposażany w coraz bardziej złożone urządzenia i podzespoły. Przez ostatnich kilkanaście lat zmienił się również system odsysania płynów z jamy ustnej pacjenta podczas zabiegów. Aby zapobiec jego uszkodzeniom trzeba w należyty sposób dbać o ten system.

Więcej artykułów…