Akcje społeczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

O specyfice i możliwościach pracy w międzynarodowych projektach prowadzonych w 70 krajach będą opowiadać przedstawiciele organizacji Lekarze bez Granic. Jest to największa humanitarna organizacja na świecie, która od ponad 50 lat niesie pomoc ludziom dotkniętym skutkami katastrof naturalnych, konfliktów zbrojnych, kryzysów ekonomicznych, epidemii i kryzysu klimatycznego. 9 października 2023 r. odbędzie się spotkanie rekrutujące nowych wolontariuszy.

Jej członkowie zajmują się m. in. ratowaniem i rehabilitacją rannych, opieką okołoporodową, leczeniem niedożywienia i zaniedbanych chorób, podstawową opieka medyczną i zdrowiem psychicznym.

Dołącz do Lekarzy bez Granic

Organizatorzy zapraszają zarówno doświadczone lekarki i lekarzy, jak i osoby jeszcze kończące edukację lekarską, chcące dowiedzieć się o wymaganiach i możliwościach na przyszłość. Podczas spotkania będzie też możliwość zadawania pytań. Jak podkreślają uczestnicy projektów międzynarodowych Lekarzy bez Granic, są one doświadczeniem zmieniającym życie. Są również okazją do rozwoju kompetencji zawodowych – leczenia według najnowszych międzynarodowych standardów i wiedzy medycznej oraz nauki od najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach.

97 procent funduszy organizacji pochodzi od indywidualnych darczyńców, prywatnych firm i instytucji, co daje niezależność i elastyczność w działaniu. Organizacja podkreśla, że jej niewątpliwą siłą są zespoły – od personelu medycznego, przez logistyków po osoby pracujące w administracji. – W 2022 roku utrzymywaliśmy na całym świecie ponad 48 800 pełnych etatów, z czego 44 102 w naszych projektach humanitarnych. W terenie zatrudniliśmy pracowników lokalnych na ponad 40 000 stanowisk, a członkowie zespołu międzynarodowego pracowali na 3 796 stanowiskach – czytamy na stronie internetowej organizacji.

Spotkanie rekrutujące do Lekarzy bez Granic

Spotkanie w języku angielskim dotyczące rekrutacji do projektów Lekarzy bez Granic odbędzie się 9 października (poniedziałek) o 19.00 na platformie ZOOM. Więcej informacji dotyczących spotkania można uzyskać na stronie internetowej Lekarzy bez Granic. Organizatorem spotkania jest niemiecka sekcja organizacji, prowadząca rekrutacje osób z Polski. Udział w spotkaniu wymaga rejestracji.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Lekarze bez granic

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA