Akcje społeczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia działań wojennych przez Rosję na Ukrainę granice Polski przekroczyło już około 1,4 miliona osób. Część z nich opuści nasz kraj, znajdując schronienie w innych państwach Europy, ale większość zapewne pozostanie z nami na kolejne tygodnie, miesiące, a może i lata. Wiele z tych osób nie zdążyło wziąć ze sobą podstawowych środków higieny osobistej – w tym szczoteczek i past do zębów.

Dlatego Polskie Towarzystwo Stomatologiczne podjęło decyzję o przekazaniu uchodźcom w najbliższych dniach tysiące sztuk past i szczoteczek do zębów pozyskanych od wielu partnerów współpracujących z PTS. Organizacja zachęca również do udzielania wsparcia finansowego, które z jednej strony jest tak potrzebne przybyłym do Polski uchodźcom, a z drugiej może – poprzez zaufane organizacje humanitarne i charytatywne – trafić bezpośrednio na Ukrainę. Niebagatelne znaczenie mają także zbiórki darów: leków, środków higieny, żywności czy odzieży, które są obecnie prowadzone w niemal każdym polskim mieście i miasteczku. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zamierza monitorować rozwój sytuacji w tym kontekście i nie wyklucza podejmowania stosownych działań, które mogą pomóc w rozwiązaniu potencjalnych sytuacji kryzysowych. Osoby oraz instytucje zainteresowane wpieraniem potrzebujących w zakresie przekazania lub zapotrzebowania na atrybuty do higieny jamy ustnej na cele uchodźców prosimy o kontakt Biurem Zarządu Głównego PTS telefonicznie lub wysłanie email na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie zebrane w ten sposób środki do higieny jamy ustnej zostaną przekazane do potrzebujących na terenie całego kraju.

 

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.