Akcje społeczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lekarze i lekarze dentyści mogą liczyć na pomoc w momencie kryzysu. Jest to możliwe dzięki działalności fundacji Lekarze Lekarzom. I nie chodzi tylko o pomoc psychologiczną, ale o każdy rodzaj pomocy nawet w przypadku zalania mieszkania czy złamania kończyny.

Lekarze pomagają lekarzom w trudnych sytuacjach

 – Pomagamy lekarzom i lekarzom dentystom w trudnej sytuacji życiowej, od zalania domu, przez ciężkie choroby, aż po śmierć. Zgłaszają się do nas lekarze, którzy są rodzicami dzieci z niepełnosprawnością, co istotnie wpływa na codzienne funkcjonowanie całej rodziny. W zeszłym roku pomogliśmy dziecku, dla którego dofinansowaliśmy terapię genową i leczenie cukrzycy. Działalność FLL to także pomoc dzieciom osieroconym przez lekarzy – mówi Mariusz Janikowski, prezes Fundacji Lekarze Lekarzom (FLL).

Przykładów podobnej pomocy jest wiele.

– W ubiegłym roku złamałam nogę i jak zawsze w takich sytuacjach doszło do tego w najgorszym momencie. W jednej chwili zostałam tymczasowo odcięta od dochodów z mojej pracy kontraktowej i pierwszy raz w życiu potrzebowałam finansowego wsparcia. Nigdy wcześniej nie korzystałam z żadnych dodatkowych źródeł pomocy – mówi jedna z lekarek, która otrzymała wsparcie.

Jak wesprzeć fundację dla lekarzy?

Działalność fundacji jest możliwa dzięki temu, że jest ona wciąż wspierana. – Są osoby przekazujące pieniądze regularnie, od powstania FLL – wysyłają przelew raz lub kilka razy w roku. Chcę podziękować jednak wszystkim – tym, którzy nieustannie wspierają FLL, jak również tym, którzy jednorazowo wsparli działania fundacji. To dzięki Wam możemy pomagać naszym koleżankom, kolegom, a także ich rodzinom znajdującym się w potrzebie. Jednocześnie zachęcam do dalszego wsparcia – podsumowuje Mariusz Janikowski.

Darowizny można przekazywać na numer konta: PL 31 1240 6263 1111 0010 4779 2541, Bank Pekao S.A.SWIFT, BIC: PKOPPLPW.

Aby przekazać 1,5 proc. podatku należy wpisać nr KRS FLL: 0000409693.

Numer konta fundacji dla wpłat z tytułu 1,5 proc. to PL 38 1240 1112 1111 0010 9781 1667.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Pomoc w razie kryzysu

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.