fot. 123rf.com

Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Podczas Kongresu Światowej Federacji Dentystycznej FDI, który w dniach 12-15 września 2024 r. odbędzie się w Stambule swoje wykłady będą mieć Polacy – prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska oraz dr n. med. Maciej Żarow.

Polskie wykłady na FDI

Ingrid Różyło-Kalinowska, specjalistka w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, kierownik Samodzielnej Pracowni Propedeutyki Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, zaprezentuje wykład „Sinonasal Pathologies Made Easy”. Z kolei dr n. med. Maciej Żarow, ceniony w Polsce i na świecie lekarz-praktyk, autor wielu publikacji naukowych, wykładowca krajowych i międzynarodowych kongresów, wygłosi wykład pod tytułem „Direct Composite Complex Rehabilitation – Zero Preparation”.

Hasło tegorocznego Kongresu – „Łączenie innowacji i doskonałości” (ang. Bridging Innovation and Perfection) – nawiązuje do położenia Stambułu, który zajmuje dwa przeciwległe brzegi – po europejskiej i azjatyckiej stronie cieśniny Bosfor.

Zaproszenia FDI do Stambułu

Jak dodano, wydarzenie, które odbędzie się w dniach 12-15 września, ma przyciągnąć nawet 20 tys. uczestników. Na uczestników czekać będzie 165 sesji, prowadzonych przez czołowych ekspertów w swojej dziedzinie stomatologii. – Jak na najważniejsze w roku wydarzenie naukowe w światowej stomatologii przystało, uczestnicy kongresu FDI będą mieli szeroki wybór prezentacji z różnych dziedzin stomatologii. Będą to chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo-twarzowa, endodoncja, ortodoncja, pedodoncja, periodontologia, protetyka i implantoprotetyka, radiologia stomatologiczna oraz stomatologia zachowawcza – czytamy na stronie PTS-u. uczestnicy Kongresu FDI w Stambule będą mogli wziąć udział również w interaktywnych sympozjach, wykładach z zakresu zdrowia publicznego, zastosowania sztucznej inteligencji w stomatologii oraz zdrowia jamy ustnej osób w podeszłym wieku, a także w wystawie, podczas której będą mieli okazję odwiedzić stoiska około 250 firm medycznych.


Nowy Gabinet Stomatologiczny: Polacy prelegentami podczas FDI

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA