Szkolenia
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

– Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne (MSS) to ważna pozycja w terminarzu każdego lekarza dentysty, studenta kierunków stomatologicznych, stażysty i naukowca. To wydarzenie dla nas wszystkich, tworzone przez lekarzy dla lekarzy, nasza „wspólna sprawa”, dlatego gorąco zachęcam do uczestnictwa w VIII MSS tych, którzy jeszcze się nie zdeklarowali. Dla dużej części lekarzy dentystów z Mazowsza, ale i z całego kraju, spotkania te stały się stałym punktem czerwcowych harmonogramów aktywności. Nie zapominajcie, że jesteśmy otwarci na koleżanki i kolegów z całej Polski i z zagranicy, w tym roku gościmy np. delegację z Litwy – mówi dr n.med. Dariusz Paluszek, wiceprezes ORL ds. lekarzy dentystów, który rokrocznie przewodniczy MSS.

Cykliczna konferencja naukowo-szkoleniowa samorządu lekarzy dentystów jest organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie i Komisję ds. Lekarzy Dentystów Okręgowej Rady Lekarskiej oraz Warszawskie Uniwersytet Medyczny i Wydział Lekarsko-Stomatologiczny WUM w Warszawie. To wydarzenie o długiej tradycji, które odbywa się już od 2015 r. Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne powstały z myślą o zapewnieniu stomatologom platformy do wymiany wiedzy nt. nowoczesnych technologii, standardów leczenia opracowanych i przekazanych przez konsultantów krajowych, doświadczeń praktyków i wiedzy naukowców oraz środowisk akademickich. 

W tym roku spotkamy się 14-16 czerwca. Wzorem lat poprzednich MSS będą miały miejsce w malowniczo położonym hotelu Narvil, w Serocku pod Warszawą, u ujścia Bugu do Narwi. Dyskretna i zaciszna aura leśnej okolicy będzie sprzyjała nie tylko nauce czy poszerzeniu kontaktów biznesowych, ale także integracji, wspólnie spędzonym chwilom w przyjemnej atmosferze, blisko natury w gronie przyjaciół i rodziny.

Jak co roku do Serocka zawitają uznane autorytety polskiej i europejskiej stomatologii, m.in. prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mielczarek prof. dr hab. n. med. Jolanta Kostrzewa-Janicka, prof. dr hab. n. med. Elżbieta Dembowska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego, dr hab. n.med. Ewa Czochrowska, prof. dr hab. n. med. Kazimierz Szopiński, dr hab. n. med. Maciej Czerniuk,  i inni znamienici Goście.

Podczas trzydniowej konferencji uczestnicy wysłuchają 30 wykładów i wezmą udział w licznych sesjach, w tym ortodontycznej – sesja pod kierownictwem dr hab. n. med. Ewy Czochrowskiej poświęcona będzie najnowszym trendom w ortodoncji oraz różnym spojrzeniom na tę dziedzinę stomatologii. Z kolei dr hab. n. med. Kornel Krasny, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), będzie przewodniczył sesji implantologicznej dotyczącej wad i zalet różnych rozwiązań konwencjonalnych i implantologicznych.

Wśród nowości w ofercie edukacyjno-warsztatowej w 2024 r. możecie Państwo oczekiwać debat eksperckich dotyczących m.in. nowych technologii w służbie stomatologii, przyszłości stomatologii, problemu próchnicy widzianego w różnych perspektywach (profilaktyka, leczenie, nowoczesne technologie czy metody walki z tą chorobą). Ponadto podczas VIII MSS odbędzie się fakultatywny kurs radiologiczny.

Udział w wydarzeniu gwarantuje 25 punktów edukacyjnych. Udział w kursie radiologicznym to kolejne 5 punktów edukacyjnych.

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: mss.izba-lekarska.pl. Oferujemy szereg pakietów dostosowanych do upodobań uczestników w zakresie zakwaterowania. Dla członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie zaplanowano atrakcyjne zniżki – udział na preferencyjnych warunkach.

Co roku Mazowieckim Spotkaniom Stomatologicznym towarzyszą dziesiątki stoisk przedstawicieli biznesów związanych z naszą branżą i firm oferujących specjalistyczny sprzęt stomatologiczny.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA