Higienistki
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

CEDE 2017 zjazd 2 minŚrodowisko higienistek i asystentek mocno stawia na rozwój swoich kompetencji zawodowych, poszukuje skutecznych oraz nowoczesnych praktyk higienizacyjnych. Wydarzeniem wysoko cenionym przez grupę zawodową jest Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. W tym roku odbyła się druga jego edycja. Hasło przewodnie - „Zawód higienistki i asystentki wart poznania” ściśle wiązało się z założeniami merytorycznymi, jak również z miejscem i czasem organizacji zjazdu. Był nim bowiem Poznań a imprezę zorganizowano w trakcie CEDE 2017.

 

Zjazd składał się z dwóch części – wykładowej, która obejmowała 7 wykładów oraz warsztatowej, w ramach której przeprowadzono 3 warsztaty. Plan zjazdu opracowano z myślą o zaprezentowanie oraz doświadczenie konkretnych i praktycznych umiejętności zawodowych, możliwych do wykorzystania w codziennej pracy higienistki i asystentki w gabinecie. W części wykładowej podjęto tematy zwiane z profilaktyką fluorkową dzieci i dorosłych, pacjentem perio w gabinecie higieny, ortodoncją w praktyce oraz stomatologią minimalnie inwazyjną, omówiono krok po kroku wizytę adaptacyjną oraz nowoczesne podejścia do profesjonalnej profilaktyki, podjęto dyskusję na temat możliwości zawodowych higienistek i asystentek. Tematyka warsztatów również była mocno urozmaicona. Omawiano nowoczesne techniki higienizacji, przeprowadzano profesjonalny instruktaż, jak również omawiano testy ślinowe.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 higienistek, higienistów oraz asystentek z całej Polski. Organizatorem zjazdu była firma Szkolenia Ostrowska. „Organizując, już po raz drugi, Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych, chciałam nie tylko umożliwić uczestnikom wysłuchanie ciekawych prelekcji czy wdrożenie nowych technik pracy ale także, a może przede wszystkim, położyć nacisk na próbę przeanalizowania przez nas samych możliwości naszego zawodu. Co roku pragnę przedstawiać higienistkę bądź asystentkę, która czuje wewnętrzną potrzebę zmieniania swojej zawodowej rzeczywistości. W tym roku swoją historie opowiedziała nam pani Jagoda Weihonig, która oprócz samodzielnej pracy z pacjentem jako higienistka, spełnia się również w roli  trenera i wykładowcy, ucząc zespoły stomatologiczne. Myślę, że często brakuje nam odpowiedniej motywacji, mam nadzieję, że uczestniczki zjazdu poczuły, że nasz zawód jest wart poznania. Do zobaczenia za rok!”, powiedziała mgr Katarzyna Ostrowska, hig. stom.

Partnerem merytorycznym wydarzenia był Instytut Blend-a-Med Oral-B, który jednocześnie zapewnił profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej, wykorzystane w części warsztatowej.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA