Higienistki
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówDo Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego mogą zapisywać się higienistki i asystentki stomatologiczne. Specjalny formularz pojawił się na stronie internetowej PTS-u. Przedstawicielki tych grup zawodowych mogą zostać tak zwanymi Członkami Wspierającymi.

W formularzu, oprócz wypełnienia miejsc związanych z danymi osobowymi, znajduje się również miejsce na wpisanie informacji o partycypację w strukturach innych organizacji środowiskowych: PAPS, SPHS, PSHS lub Klubu Higienistek. Kandydat, który zdecyduje się zostać członkiem, zobowiązuje się również do przestrzegania statutu PTS-u oraz regularnego uczestnictwa w pracach Towarzystwa oraz Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia.
Przypomnijmy, że w połowie stycznia powołano Sekcję Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, by upowszechniać wiedzę w zakresie zdrowia jamy ustnej. Promocja będzie realizowana poprzez programy profilaktyczne zgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Europejskiej Federacji Higieny Stomatologicznej (EDHF) i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.