Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

ELGYDIUMClinicPerioblockPro

Osłabienie dziąseł to dolegliwość, która dotyka wielu pacjentów. Jest ona najczęściej spowodowana przez odkładnie się płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego, gromadzących się w okolicy przydziąsłowej i między zębami. Taki stan przyczynia się do powstawania zaczerwienień, krwawień lub występowania tkliwości dziąseł. Doskonałym uzupełnieniem leczenia takich stanów jest nowa pasta ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro.

Produkt powstał po to, by uzupełniać profesjonalne leczenie osłabionych dziąseł oraz zapewnić prawidłową higienę jamy ustnej. Pasta ta pomaga złagodzić krwawienie dziąseł i przywrócić je do zdrowia, ograniczając tworzenie się płytki nazębnej. Jest to możliwe dzięki zawartej w paście ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro, antybakteryjnej substancji czynnej - chlorheksydynie 0,12%.  Składnik ten ma za zadanie zwalczanie tworzenia się płytki nazębnej. Oprócz tego, w składzie pasty znajduje się znany ze swoich właściwości łagodzących kwas glicyretynowy. Ten komponent z kolei wzmacnia osłabione dziąsła oraz pomaga zachować komfort podczas szczotkowania zębów.  Już po miesiącu stosowania pasta ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro łagodzi podrażnienia o 91% i krwawienie z dziąseł o 97%*.

Zaleca się stosowanie preparatu od 2 do 3 razy dziennie, po każdym posiłku przez 1 miesiąc. Pastę ELGYDIUM Clinic Perioblock Pro mogą stosować osoby od 12 roku życia.

Cena sugerowana dla pacjenta: ok. 22 zł

*Favrel S., Pierre Fabre Oral Care Internal Study , Perioblock Pro Dentifrice DP0418 Pro, September 2019

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA