Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

1338585 sJesteś na etapie wyposażania swojego gabinetu medycznego? Zastanawiasz się, jakie sprzęty powinny się w nim znaleźć? Dowiedz się, gdzie najlepiej kupić specjalistyczny sprzęt medyczny, aby cieszyć się jego najwyższą jakością przez długi czas.

Sprzęt medyczny a budżet

Sprzęt medyczny, jaki powinien znaleźć się w danym gabinecie, na oddziale bądź w klinice zależy przede wszystkim od specyfiki danej placówki medycznej, kwestii finansowych, lokalizacji, wielkości obiektu, a także profilu działalności. Wysokiej jakości profesjonalne sprzęty medyczne charakteryzują się wysoką ceną, dlatego często to budżet jest czynnikiem decydującym o jego zakupie. Jeżeli jest on skromny, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w akcesoria i urządzenia, które są w placówce medycznej absolutnie niezbędne. Bardziej zaawansowane i droższe sprzęty można wówczas wypożyczać z innych placówek.

Rodzaje sprzętu medycznego

Sprzęt medyczny możemy podzielić na dwie kategorie:

  • wyspecjalizowany – do tej grupy zaliczają się urządzenia, które są wysoce zaawansowane techniczne, mowa tutaj między innymi o ultrasonografach, aparatach EKG czy tomografach,
  • drobny – obecny w większości placówek medycznych, często wykorzystywany również w domach, np. ciśnieniomierze, stetoskopy, glukometry itp.

Charakterystyka sprzętu medycznego

Sprzęt medyczny jest niezbędnym elementem wyposażenia ośrodków medycznych. Przy jego pomocy badane są parametry organizmu, które są kluczowe dla postawienia właściwej diagnozy i późniejszego leczenia. Sprzęt medyczny musi zatem charakteryzować się wysoką jakością wykonania, a także zaawansowaniem technicznym. Ponadto powinien być bezpieczny zarówno dla pacjenta, jak osoby, która odpowiedzialna jest za jego obsługę. Konieczne jest, aby pochodził ze sprawdzonego źródła i posiadał niezbędne atesty i certyfikaty, które pozwalają na dopuszczenie go do użytku w celach medycznych. Urządzenia medyczne korzystają z wielu nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Są stale ulepszane, by jak najlepiej spełniać swoje zadania.

Używane urządzenia medyczne

Bardzo wiele placówek korzysta z używanego sprzętu medycznego. Niewątpliwie jest to rozwiązanie tańsze, ale niekoniecznie lepsze… Sprzęt medyczny powinien cechować się wysoką wydajnością i wytrzymałością, a jak łatwo się domyślić, sprzęt używany służył w innej placówce zapewne kilka ładnych lat. Ponadto kupując używany sprzęt można natknąć się na urządzenia nieposiadające niezbędnych certyfikatów bezpieczeństwa.

Sprzęt medyczny – gdzie go kupić?

Zakup tego typu sprzętu wiąże się z dużą odpowiedzialnością, dlatego jego wybór powinien być dokładnie przemyślany. Zdecydowanie lepszą opcją jest zakup sprzętu medycznego wprost od producenta bądź dystrybutora. Jednym z nich jest sklep Ronomed. Korzystanie z tego rozwiązania jest przede wszystkim bezpieczne, ponieważ znajdujące się w ofercie urządzenia są nowe i posiadają wszelkie certyfikaty. Decydując się na zakup sprzętu u dystrybutorów można liczyć także na fachową pomoc specjalistów, a zakupione urządzenia objęte są gwarancją.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA