Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

SUNSTAR3 minPrzestrzenie międzyzębowe to najbardziej zaniedbywane obszary w procesie pielęgnacji jamy ustnej. Tymczasem to właśnie w tych trudno dostępnych miejscach gromadzi się najwięcej resztek pokarmowych i kamienia nazębnego, zarówno nad, jak i pod linią dziąseł. Z powodu specyficznego układu uzębienia, uniemożliwiającego tradycyjnej szczoteczce dotarcie do powierzchni stycznych, nawet regularne i skrupulatne szczotkowanie nie gwarantuje usunięcia całości płytki bakteryjnej. Stanowi to bezpośrednią przyczynę rozwoju tak powszechnych obecnie chorób przyzębia oraz powstawania ubytków próchnicowych.

 

SUNSTAR1 min

Rolą personelu stomatologicznego powinno być nie tylko uświadomienie pacjentom znaczenia oczyszczania powierzchni interdentalnych dla zachowania pełni zdrowia jamy ustnej, ale także pomoc w doborze odpowiednich akcesoriów oraz udzielenie instruktażu prawidłowego ich stosowania. Nić dentystyczna, choć stanowi ważne uzupełnienie codziennych zabiegów higienicznych, nie wyczerpuje dostępnego asortymentu. Coraz chętniej rekomendowanym rozwiązaniem są szczoteczki międzyzębowe, które, mimo ogromnej skuteczności i wzrastającej na świecie popularności, nadal stanowią dla polskich pacjentów nowość.

Sunstar G.U.M.® oferuje szeroki wybór akcesoriów przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji zębów i dziąseł, w tym wysokiej jakości szczoteczek interdentalnych. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie usprawnić dotarcie do najbardziej newralgicznych miejsc w obrębie górnych i dolnych łuków zębowych. Zaopatrzone w miękkie, gumowe włosie, pozwalają efektywnie, a jednocześnie delikatnie usunąć nagromadzone zanieczyszczenia, dzięki czemu mogą korzystać z nich nawet osoby zmagające się z problemem wrażliwych dziąseł. Odpowiednia konstrukcja i długość uchwytu zapewniają dobrą przyczepność, a jednocześnie ułatwiają bezpieczne manewrowanie narzędziem wewnątrz jamy ustnej.

Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych

SUNSTAR2 min

Ogromnym atutem szczoteczek Sunstar G.U.M.® jest szeroka rozpiętość rozmiarów główek. Dlaczego to tak istotne? Otóż zbyt duża szczoteczka wywiera nadmierny nacisk na delikatne struktury dziąsłowe, co może prowadzić do podrażnień brodawki, a nawet jej zaniku. Zbyt mała nie spełnia należycie swoich funkcji – nieusunięta płytka bakteryjna w dalszym ciągu stwarza ryzyko rozwoju stanów zapalnych. Produkty Sunstar dostępne są nawet w 9 rozmiarach. Z powodzeniem mogą korzystać z nich pacjenci z aparatem ortodontycznym, jak i posiadacze implantów oraz mostów zębowych – w domu, a także w czasie podróży.

Sunstar G.U.M.® oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu każdy pacjent może dobrać szczoteczkę odpowiadającą jego indywidualnym potrzebom i preferencjom.

Do dyspozycji pozostają dyskretne szczoteczki jednorazowe o zróżnicowanym profilu umożliwiającym szybkie oczyszczanie zębów przednich bądź tylnych, przydatne zwłaszcza podczas leczenia ortodontycznego. Do wyboru mamy także szczoteczki o wymiennych główkach i antybakteryjnym włosiu, ułatwiającym zachowanie czystości pomiędzy kolejnymi użyciami. Ciekawym rozwiązaniem jest dwustronny uchwyt, pozwalający na jednoczesne używanie szczoteczek w różnych rozmiarach, a także szczoteczka obrotowa, która w pozycji prostej doskonale czyści zęby przednie, pod kątem 90 stopni zaś bez problemu dociera do ciasnych przestrzeni pomiędzy zębami trzonowymi.

Szczoteczki międzyzębowe Sunstar G.U.M.® pozwalają zachować niemal 100-procentową ochronę jamy ustnej przed szkodliwym działaniem chorobotwórczych bakterii. Warto, wzorem światowych specjalistów w dziedzinie stomatologii, polecać je jako ważny element profilaktyki bolesnych dolegliwości w obrębie jamy ustnej.

Poznaj pełną ofertę produktów Sunstar G.U.M.® na https://www.sunstargum.com/pl/

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA