Materiały stomatologiczne
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

nowygabinet.pl - portal dla lekarzy dentystówNowy bioaktywny materiał Predicta Bulk do wypełnień oraz Predicta Core do odbudowy zrębu zęba zaprezentuje na targach Krakdent firma Equadent. Materiał ten uwalnia jony wapnia i fosforu stymulując zębinę do tworzenia się apatytu na granicy materiał-zębina, eliminując tym samym powstawanie mikroprzecieków czy też nadwrażliwość zębów.

 

Predicta to materiał bioaktywny, podwójnie utwardzalny na bazie kompozytu żywicznego, o doskonałych walorach fizyko-chemicznych, łatwości pracy i wytrzymałości zbliżonej do zębiny. Jest dobrze widoczny na zdjęciach RTG.
Predicta Core zawiera w składzie cyrkon, co zwiększa podatność materiału na cięcie, eliminując odpryskiwanie materiału podczas cięcia wokół zębiny. Dostępny jest w kolorze zębinowym. Ma dużą wytrzymałość na zgniatanie 133 MPa i ściskanie 342 MPa. Predicta Bulk do wypełnień w kolorze A2/B2 jest przeznaczona do odbudowy każdej klasy ubytku, posiada nanowypełniacze, które zapewniają dobre polerowanie. Oba materiały występują w dwóch gęstościach, bardziej i mniej płynnym. Można je utwardzać światłem do 4,5 mm głębokości. Opakowanie zawiera 5 ml (9 g) materiału.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA