Nowy Gabinet Stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Dobór pacjentów do leczenia nakładkowego, nowe zasady reklamowania wyrobów medycznych, projektowanie estetyki zębów przednich – to najciekawsze artykuły pierwszego zeszytu Nowego Gabinetu Stomatologicznego w 2023 roku. Nowością w tym roku jest możliwość czytania artykułów nie tylko w wersji drukowanej, ale także za pośrednictwem naszej strony internetowej www.nowygabinet.pl.

Bardzo nas ciekawi, czy zmieniający się świat wszechobecna informatyzacja przyczyni się do zmian przyzwyczajeń polskich dentystów. Nasz periodyk jest dostępny w formie papierowej i elektronicznej na stronie internetowej. Oczywiście dostęp do najnowszych artykułów będą miały osoby z aktywną prenumeratą cyfrową bądź prenumeratą premium obejmująca wersje papierowa i elektroniczną. Prenumeraty można ją aktywować klikając tutaj.

Zatem, co znajdą Państwo w najnowszym numerze? Temat przewodni to „Dobór pacjentów do leczenia nakładkowego”. Lek. dent. Agnieszka Czechumska wyjaśnia wszystkie aspekty tego zagadnienia. Artykuł jest bardzo obszerny i wyczerpujący.

Wielu lekarzy zadaje pytania, czy nowe zasady reklamowania wyrobów medycznych wpłyną na funkcjonowanie i reklamę gabinetów. Szczegółowo wyjaśnia to prawnik Tomasz Popielski.

Lek. dent. Krzysztof Adamowicz w artykule „Szkoła okluzji: Projektowanie estetyki zębów przednich” omówił problemy z konwersją informacji z projektów 2D do projektów 3D i do systemów CAD

Autorzy: dr Zbigniew Raszewski, lek. stom. Łukasz Balcerzak opisali bardzo modne w ostatnim czasie „Materiały biozgodne, bioaktywne oraz biomimiczne”. Czym one są, czym się różnią od konwencjonalnych materiałów i jakie powinny mieć właściwości? Czy jest to tylko chwyt reklamowy producentów, chcących sprzedać swoje produkty, czy też mamy do czynienia z nową grupą materiałów?

Tradycyjnie uzupełnieniem tego wydania Nowego Gabinetu Stomatologicznego są cykliczne pozycje, czyli przegląd prasy stomatologicznej, którego dokonuje lek. dent. Tomasz Łukasik, kolejna analiza postepowania prawniczego wobec lekarza oskarżonego przez pacjenta autorstw prawniczek z kancelarii Prawnik Lekarza, artykuł o komunikacji pomiędzy lekarzami i asystentkami autorstwa Marcina Głuszka, artykuł współpracującej z nami od lat pani architekt Marty Maliszewskiej przedstawiający kolejny projekt gabinetu stomatologicznego oraz artykuł Arka Buziewicza dotyczący pierwszego kontaktu pacjenta z gabinetem.

Zapraszamy do lektury.

Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj

Zakupu prenumeraty lub tego konkretnego numeru można dokonać tutaj.

Zapup wersji pdf tego numeru kliknij tutaj.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA