Nowy Gabinet Stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Wciąż nie milkną echa rozporządzenia umożliwiającego lekarzom zdobywanie umiejętności. Poprosiliśmy prawnika o szczegółowe opisanie konsekwencji tego aktu prawnego. W szczególności chodziło nam o określenie, czy implanty może wszczepiać każdy lekarz dentysta, czy tylko ci z umiejętnościami i czy sedację płytką można wykonywać w gabinecie stomatologicznym czy nie? Uzupełnieniem tych rozważań jest opis przypadku prawniczego, w którym sąd musiał powołać biegłych z kilku dziedzin medycyny, aby doszukać się prawdy o błędzie medycznym. Prawniczki Karolina Podsiadły-Gęsikowska i Aleksandra Powierża szczegółowo opisały ten przypadek.

W części medycznej opublikowaliśmy artykuły pokazujące: wszczepienie implantów podokostnowych w atroficznej szczęce, opisujące: charakterystyka stomatologicznych materiałów ceramicznych, opracowywanych w technologii CAD/CAM oraz przedstawiające funkcjonalne protezy całkowite wykonane z wykorzystaniem metody graficznej rejestracji położenia żuchwy – opis przypadku

Cyprian Seliga opisał ewolucję mikroskopów stomatologicznych, a Marta Maliszewska przedstawiła projekt funkcjonalny Ambulatorium ortodontycznego

Uzupełnieniem tego wydania jest artykuł autorstwa Marcina Głuszka z cyklu marketing o tym Jak rozmawiać z pacjentem, który co prawda potrafi mówić, ale gdy leży na fotelu, podczas zabiegu, to nie może z siebie wydusić ani słowa pt: Ja do ciebie, ty do mnie, czyli pacjent musi komunikować.

Spis treści znajduje się tutaj, a prenumeratę lub poszczególne numery w wersji papierowej, bądź elektronicznej można wykupić tutaj.