Nowy Gabinet Stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pod koniec maja ukazał się trzeci w tym roku numer magazynu Nowy Gabinet Stomatologiczny. Tematem przewodnim numeru jest artykuł dotyczący past poprawiających remineralizację szkliwa. Kolejną istotną kwestią jest radiologia. W tym numerze opublikowaliśmy dwa teksty na ten temat. Jeden przypominający, że od 22 września 2024 r., każdy lekarz dentysta wykonujący zdjęcia RTG, bez względu na ich rodzaj, będzie musiał zdobyć 20 punktów szkoleniowych, uwzględniających tematykę RTG – Sanepid sprawdzi, czy masz prawo wykonywać zdjęcia RTG?; natomiast drugi artykuł jest o tym, jak walczyć z Radiofobią.

 

Zestaw tematów prawnych uzupełnia artykuł na temat pobierania przez lekarzy zgód na leczenie – Brak zgody pacjenta na leczenie – interpretacja Rzecznika Praw Pacjenta. Właśnie o interpretację RPP chodzi w tym artykule, bo wydaje się ona co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę przepisy i wydane wyroki. Odpowiedzialność cywilna lekarza za źle wykonane leczenie to opis przypadku, w którym źle wykonana praca protetyczna była powodem do wszczęcia postępowania. W konsekwencji doszło nie tylko do wypłaty z ubezpieczenia OC lekarki, ale także do wyroku sądu.

Cyfrowa autonomia protetyczna praktyki dentystycznej to artykuł wprowadzający czytelnika w świat digitalizacji protokołów stomatologicznych – począwszy od diagnostyki, przez dokładne planowanie leczenia oraz jego wdrożenie, włącznie z wykonywaniem prac protetycznych.

W ramach publikacji prac stricte stomatologicznych zapraszamy do lektury artykułu: Odbudowa łuków zębowych szczęki oraz żuchwy protezami stałymi, wspartymi na implantach – opis przypadku oraz artykułu: Powikłania implantoprotetyczne – podział, etiologia, klasyfikacja powikłań – część I. Ta druga praca to przedruk z pisma Implantologia Stomatologiczna, z którym od lat współpracujemy.

Uzupełnieniem numeru 3/2024 są artykuły około stomatologiczne, ale wierzę, że bardzo ciekawe. Przede wszystkim to praca architektoniczna pokazująca wykorzystania przestrzeni na gabinety stomatologiczne – ambulatorium stomatologiczne z trzema gabinetami oraz opis bardzo ciekawego samochodu Ford Puma ST-Line X 1.0 155 KM mHEV.

Szczegółowy spis treści znajduje się tutaj

Zakupu prenumeraty lub tego konkretnego numeru można dokonać tutaj.

Zakup tego numeru: kliknij tutaj.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA