Nowy Gabinet Stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Postępowanie z pacjentem niezadowolonym z efektów leczenia; jak można przyspieszyć remineralizację szkliwa; co dają lekarzowi tory wizyjne w mikroskopach; jakie są nowości w dziedzinie płukanek do ust; w czym może wspomóc dentystę technologia cyfrowa; Curriculum Implantologii – czy warto się szkolić – to niektóre z propozycji artykułów umieszczonych w najnowszym (2/2024) numerze Nowego Gabinetu Stomatologicznego.

Magazyn ten otwiera tekst prawniczy pióra Karoliny Podsiadły-Gęsikowskiej i Aleksandry Powierży, w którym autorki odpowiadają na pytanie: Jak zachować się wobec roszczeniowej postawy pacjenta niezadowolonego z efektu procesu leczniczego? W kolejnym artykule dotyczącym reminalizacji szkliwa autorki Ewa Rusyan i Monika Pieczyński piszą, że: „współczesna profilaktyka powinna być zorientowana na ocenę indywidualnego ryzyka próchnicy, wykrywanie wczesnych postaci choroby oraz minimalnie inwazyjne ich leczenie”. Natomiast Cyprian Seliga podjął się wytłumaczenia jak działają i do czego są potrzebne, tory wizyjne w mikroskopii stomatologicznej.

Dr Zbigniew Raszewski w artykule pt. Płukanki do jamy ustnej, przedstawił najnowsze doniesienia na temat zastosowania różnego typu substancji chemicznych w płynach do higieny jamy ustnej na podstawie przeglądu piśmiennictwa z bazy PubMed z ostatnich 3 lat, w kolejnym artykule ten sam autor zajął się nowościami w technologii cyfrowej. Celem tego artykułu jest omówienie trzech najbardziej powszechnych, z punktu widzenia klinicznego, rozwiązań związanych z wykorzystaniem technik cyfrowych.

W części implantologicznej Nowego Gabinetu Stomatologicznego proponujemy państwu wywiad z prezydentem PSI dr. n. med. Andrzejem Szwarczyńskim pt. „Curriculum Implantologii to spotkanie z mistrzami”, a w następstwie tego wywiadu publikujemy case study pt. „Kompleksowe leczenie chirurgiczne, implantologiczne oraz implantoprotetyczne w oparciu o zaprojektowane wcześniej nakładkowe leczenie ortodontyczne Invisalign”.

W ostatniej części magazynu Marcin Głuszek chce przekonać Państwa do robienia filmów wideo z pacjentem? Twierdzi, że jest on źródłem ważnej przewagi konkurencyjnej jednego gabinetu stomatologicznego nad drugim. Natomiast Pani Architekt Marta Maliszewska przedstawia koleją publikację, w której pokazuje, w jaki sposób zaaranżowała na potrzeby ambulatorium stomatologicznego pomieszczenie po szkole jogi.

Szczegółowy spis treści tego numeru znajduje się tutaj, a prenumeratę lub poszczególne numery w wersji papierowej bądź elektronicznej można wykupić tutaj.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA