Nowy Gabinet Stomatologiczny
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pierwsze tegoroczne wydanie Nowego Gabinetu Stomatologicznego zdominowały praktyczne porady prawne. Zawsze na początku roku wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Nie inaczej jest także w tym roku. Dlatego w obszernych artykułach tłumaczymy – Zamieszanie z opłatami za kubki plastikowe, dając jednoznaczną odpowiedź co lekarz dentysta musi w tej sprawie zrobić, w kolejnym artykule poruszamy kwestię – „Jak to jest z żądaniem pacjenta o podanie danych polisy OC?”, a w następnym dajemy odpowiedź na pytanie – „Jak ważna w procesie jest opinia lekarza biegłego?

W dalszej części magazynu poruszyliśmy tematy stomatologiczne. Opisaliśmu przypadek Rehabilitacja protetyczna pacjenta z zaawansowanym uogólnionym zapaleniem przyzębia – opis przypadku oraz przypadek w którym wpływ nadmiaru cementu spowodował powstanie stanu zapalnego tkanek otaczających implanty. Bardzo ciekawy jest również artykuł opisujący system oceny gęstości i jakości kości dla implantologów wykorzystujący urządzenia CBCT.

Zdecydowana większość naszych pacjentów ma kłopoty z chorobami przyzębia. Stan zaawansowanie tych chorób jest różny. Nie mniej, aby jakiekolwiek leczenie endodontyczne, implantologiczne było skuteczne, te stany zapalne trzeba zlikwidować. Dlatego opublikowaliśmy artykuł pt. „Płukanki, żele oraz pasty stosowane w chorobach przyzębia”.

W końcowej części magazynu znajdą Państwo artykuł marketingowy pt. „Przekazanie wiedzy czy konkurencja” oraz jak zwykle artykuł architektoniczny o inwestycji w Ambulatorium stomatologiczne na warszawskiej Pradze.

Spis treści znajduje się tutaj, a prenumeratę lub poszczególne numery w wersji papierowej bądź elektronicznej można wykupić tutaj.