Koronawirus
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Koniec pandemii COVID-19 ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia. Stało się to po ponad trzech latach od wystąpienia pierwszych przypadków zakażenia. – Z wielką nadzieją ogłaszam, że globalny stan zagrożenia spowodowany COVID-19 dobiegł końca – przekazał dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus w trakcie konferencji prasowej.

Koniec pandemii ogłoszono, pomimo że wirus nie zniknął.

Koniec pandemii COVID-19

Komitet ds. Sytuacji Nadzwyczajnych spotkał się po raz 15. i zalecił mi ogłoszenie zakończenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Przyjąłem tę radę - przekazał Tedros Adhanom Ghebreyesus na oficjalnym profilu WHO na Twitterze. Nie oznacza to jednak, że choroba nie jest już groźna. Tylko w ubiegłym tygodniu, jak zaznaczył szef WHO, COVID-19 co trzy minuty odbierał komuś życie. – To tylko te zgony, o których wiemy – dodał.

WHO: Skąd wziął się wirus?

Jednym z priorytetów Światowej Organizacji Zdrowia jest teraz ustalenie pochodzenia wirusa. W 2021 roku ustalono, że wirus prawdopodobnie przeskoczył ze zwierząt na ludzi. Wtedy twierdzono również, że ​​pomysł iż pochodzi z laboratorium, jest „niezwykle nieprawdopodobny”. Obecnie jednak eksperci nie są już tego pewni. Niektóre raporty wskazują, że wirus wydostał się z chińskiego laboratorium na skutek nieszczelności i złych zabezpieczeń.

WHO stan pandemii ogłosiła 11 marca 2020 roku. Według agencji AP COVID-19 zabił co najmniej 7 milionów osób na świecie, dyrektor WHO uważa jednak, że liczba ta może być dużo wyższa. Jego zdaniem mogło umrzeć nawet 20 milionów chorych. W niektórych krajach liczba przypadków nadal rośnie.

Tedros Adhanom Ghebreyesus przekazał informacje do opinii publicznej, z których wynika, że nie zawahałby się ponownie zwołać ekspertów w celu ponownej oceny sytuacji, gdyby COVID-19 znów „naraził nasz świat na niebezpieczeństwo”. Pierwsze przypadki nieznanej wcześniej infekcji zaobserwowano 17 listopada 2019 roku w chińskim mieście Wuhan, w prowincji Hubei.

Dowiedz się więcej - Koniec pandemii - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA