Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Współpracę z Europejskim Towarzystwem Stomatologii Kosmetycznej (European Society of Cosmetic Dentistry, ESCD) nawiązało Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Organizacje będą zajmować się m.in. kwestiami dotyczącymi kształcenia lekarzy dentystów i innych członków zespołu medycznego oraz budowaniem świadomości społecznej w zakresie związku między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym.

Kolejnym celem współpracy jest promowanie badań naukowych i kształcenia ustawicznego w zakresie procedur estetycznych w stomatologii oraz w stomatologicznych technikach laboratoryjnych.

Coraz większy nacisk na estetykę w leczeniu stomatologicznym

– Celem zawartej umowy jest stała i efektywna współpraca między obiema organizacjami. Ma ona obejmować wydawanie opinii i wniosków dotyczących kształcenia lekarzy dentystów i innych członków zespołu medycznego, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie związku między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym, jak również reprezentowanie polskich lekarzy stomatologów na arenie międzynarodowej – poinformowało PTS.

Pracom ESCD od 2015 r. przewodniczy dr Florin Lazarescu, a siedziba organizacji mieści się w Wiedniu. Lokalnymi gałęziami ESCD są tzw. Study Clubs, które działają w 28 państwach świata. Ich członkowie mogą m.in. dowiedzieć się więcej na temat działalności Towarzystwa, zgłębić różnorodne tematy prezentowane przez certyfikowanych członków ESCD, a także zaproszonych wykładowców.

– Zachęcamy wszystkich stomatologów lub członków zespołu do przyłączenia się do nas i czerpania korzyści z udostępnionych w atrakcyjnej, obniżonej cenie seminariów oraz bogactwa informacji i wiedzy fachowej zamieszczonej na stronie internetowej. Na naszych spotkaniach i warsztatach każdy zainteresowany stomatologią estetyczną znajdzie coś dla siebie – informuje ESCD na swojej stronie internetowej.

Najbliższe Doroczne Spotkanie Towarzystwa (ESCD Annual Meeting) odbędzie się w dniach 5–7 października 2023 r. we Wrocławiu.


Dowiedz się więcej - Współpraca PTS z Europejskim Towarzystwem Stomatologii Kosmetycznej - Nowy Gabinet Stomatologiczny.

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.