Wiadomości
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

PhilipsSonicareForKids1Główną ideą i misją Komisji Stomatologicznej Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi jest integracja łódzkiego środowiska lekarzy dentystów i pomoc w wykonywaniu przez nich swojego zawodu. Istotne znaczenie nabiera położenie dużego nacisku na działalność związaną z organizacją i prowadzeniem szkoleń, mających na celu stałe dokształcanie lekarzy dentystów. Dzięki staraniom członków Komisji Stomatologicznej ORL w Łodzi, w dniach 26-28 września odbędzie się trzydniowa konferencja wykładowa, nosząca nazwę Łódzkich Spotkań Stomatologicznych.

 

W tym roku to już piąta edycja tej konferencji. Pomysł narodził się pięć lat temu, podczas posiedzenia Prezydium Komisji Stomatologicznej Łódzkiej Izby Lekarskiej. Wydarzenie o charakterze lokalnym szybko przekształciło się w wydarzenie ogólnopolskie. Tematyka wykładów trzech całodniowych sesji dotyczy wszystkich kierunków specjalizacyjnych współczesnej stomatologii oraz zahacza o tematy pośrednio z nią związane. Z roku na rok oferta wykładowa jest wzbogacana o nowe pozycje. Po raz pierwszy zostanie wygłoszony wykład inauguracyjny dotyczący nowoczesnych technik we współczesnej stomatologii. Na konferencję zapraszani są najlepsi i najbardziej uznani wykładowcy z całej Polski. I tak, w tym roku poruszane będą tematy dotyczące leczenia pacjentów w stomatologii zachowawczej oraz w endodoncji, chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Nie zabraknie informacji na temat aktualnych zasad leczenia implantoprotetycznego, periodontologicznego, ortodontycznego czy też stomatologii wieku rozwojowego. Będzie można także zgłębić wiedzę z dziedzin stomatologii estetycznej, mikrochirurgii, fizjologii narządu żucia, lasero- i ozonoterapii. Ponadto w tym roku odbędzie się naukowa sesja wojskowa, na którą składać się będzie pięć referatów, wygłoszonych przez lekarzy dentystów członków Wojskowej Izby Lekarskiej. Oprócz tematów bezpośrednio związanych ze stomatologią będą poruszane także z dziedzin bardziej ogólnych takich jak genetyka, onkologia, kwestie prawne dotyczące stomatologów czy też psychologia w leczeniu pacjenta.
Jak co roku na Spotkaniach Stomatologicznych pojawią się goście honorowi. W tym roku to liczne grono będą reprezentowali Prorektor ds. Nauki UM w Łodzi prof. dr hab. Radzisław Kordek, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej i jednocześnie Przewodnicząca Naczelnej Komisji Stomatologicznej Agnieszka Ruchała-Tyszler , Dyrektor Łódzkiego Odziału NFZ Jolanta Kręcka, Prezydent Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej (ERO-FDI) Anna Lella, Główny Inspektor Sanitarny Kraju dr Marek Posobkiewicz, Szef Inspektoratu-Szef Służby Zdrowia WP gen. bryg. lek. Piotr Dzięgielewski, Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi Grzegorz Mazur, Prezes Wojskowej Izby Lekarskiej Jan Sapieżko, Przewodniczący Komisji Stomatologicznych Okręgowych Izb Lekarskich z całego kraju. W związku z szeroką ofertą wykładową w konferencji ma uczestniczyć ponad czterysta osób. Udział w sesji wykładowej pozwala na uzyskanie dwudziestu pięciu punktów edukacyjnych.
Tegoroczne Spotkania Stomatologiczne już po raz trzeci odbędą się w Hotelu Wodnik, położonym w środku lasu nad wodą, w miejscowości Słok koło Bełchatowa. Oprócz sesji wykładowych w programie przewidziano przerwy z ciepłymi posiłkami, uroczystą koleżeńską kolację pierwszego dnia czy też kolację przy grillu i muzyce dnia drugiego, integrujące środowisko stomatologiczne. Czas wolny będzie można urozmaicić sobie spacerem, udaniem się na hotelową pływalnię czy też saunę i wreszcie wypoczynkiem w hotelowym SPA.
Mam nadzieję, że przygotowany program sesji wykładowych i płynąca z nich wiedza merytoryczna przysporzą Państwu wiele satysfakcji. Życzę również niezapomnianych wrażeń z integracyjnej części konferencji. Jednocześnie liczę na to, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na kolejnej VI edycji Łódzkich Spotkań Stomatologicznych.

Z koleżeńskim pozdrowieniem, Lesław Jacek Pypeć Wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, Przewodniczący Komisji Stomatologicznej ORL.

 

Więcej ciekawych artykułów w "Nowy Gabinet Stomatologiczny" - zamów prenumeratę lub kup prenumeratę w naszym sklepie.

Spis treści - subskrypcja

loading...
2024
2023
2022
2021
2020
2019