Praca dla NFZ-u warunkiem rezydentury
Szykują się zmiany w przepisach dotyczących kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy-dentystów? Padła propozycja ze strony Barbary Kozłowskiej, rzecznika praw pacjenta, by warunkiem rozpoczęcia kształcenia była obowiązkowa praca w Polsce - w systemie ubezpieczeń zdrowotnych.

Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawił propozycje finansowania świadczeń na pierwsze półrocze 2016 roku, również dla stomatologii. Przed zawarciem umowy trzeba wziąć udział w postępowaniu konkursowym, którego treść opublikował już NFZ.
Na Opolszczyźnie chcą, by powstawało więcej gabinetów w szkołach. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kampanię informacyjną i zachęca lekarzy dentystów do działalności w placówkach oświatowych.




