Andrzej Niedzielski prezesem NFZ
Pełniący do tej pory obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Andrzej Niedzielski został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Centrali NFZ i tym samym objął stanowisko prezesa Funduszu. Andrzej Niedzielski jest ekonomistą, specjalizuje się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym.

W Lubuskiem niedługo może zabraknąć lekarzy dentystów, którzy przyjmują na NFZ. Tak twierdzi część lokalnych dentystów, którzy dodają, że powodem jest brak pieniędzy.
800 zł dofinansowania na zakup programu do e-dokumentacji udzieli NFZ wszystkim przychodniom, które zakupiły stosowne oprogramowanie w 2018 lub 2019 roku i mają podpisany kontrakt na świadczenia finansowane przez NFZ. Taka decyzję podjął prezes NFZ. Wnioski można składać do 10 sierpnia.
Blisko 150 kontroli placówek stomatologicznych przeprowadził w I półroczu ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia. W sumie stanowiły one 15 procent wszystkich inspekcji w placówkach zdrowotnych.
Dobra informacja dla dentystów, którzy zamierzają robić specjalizację z chirurgii stomatologicznej. W tym roku przewidziano rekordową liczbę miejsc. Aż 31 dentystów będzie mogło odbyć taką specjalizację.
Gabinet stomatologiczny ma zostać otwarty w Siedleckim Ośrodku Onkologii. Ma działać od października br., obecnie trwa rekrutowanie kadry. Leczeniem w ośrodku ma zostać objętych kilkudziesięciu pacjentów onkologicznych - nie tylko tych, u których zdiagnozowano nowotwór w obrębie jamy ustnej.



