Prawo w gabinecie
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W jaki sposób lekarz może informować o swoich usługach właściwie? Informacje podawane przez lekarza powinny być obiektywne oraz uniwersalne. Mogą dotyczyć praktycznych informacji związanych z działaniem gabinetu: z rodzajem wykonywanej praktyki, zakresem udzielanych świadczeń, dniami czy godzinami otwarcia gabinetu, współpracą z innymi specjalistami, kwalifikacjami i doświadczeniami lekarza, czyli stopnia naukowego, ze specjalnościami uprawnień (potwierdzonych dokumentami).

 

Może je też zamieścić w postaci pisemnej lub elektronicznej. Dopuszczalne jest ponadto umieszczenie informacji o świadczonych usługach, współpracy z określonymi specjalistami, jak również o placówkach, do których pacjent może się zgłosić na badanie z przekazanym mu skierowaniem. Dozwolone jest także promowanie swojego gabinetu na forach społecznościowych.

Nie wolno natomiast: promować gabinetu, umieszczać propozycji rabatów, bonifikat i ulg, nakłaniać pacjentów do korzystania z usług. Niedozwolone są też ulotki i materiały promocyjne – jedynie informacyjne. Możemy zapomnieć o używaniu na ulotkach informacyjnych następujących stwierdzeń:

"najlepszy specjalista",

"najtańsze leczenie w mieście",

"jedyny specjalista w tym zakresie",

"najskuteczniejsza metoda kuracji",

"darmowa i bezbolesna terapia".

Nie ma też pozwolenia na terminy ogólne: "tylko u nas…", "100 proc. skuteczności".

Niedopuszczalna jest także umieszczanie reklamy na środkach komunikacji miejskiej oraz rozdawanie ulotek i materiałów promocyjnych na ulicy.

 

KSIĘGARNIA STOMATOLOGICZNA

ZGODY KSIĄŻKA min

2020 2264 cattani banner 01 350x100

 

EWA MAZUR PAWŁOWSKA